Polskie kosmetyki na chińskim rynku

/ werner22brigitte

  

Bella Farmacja, polski producent naturalnych kosmetyków, podpisał kontrakt na sprzedaż swoich produktów w Chinach. To kolejna polska firma z branży, której wyroby trafią w tym roku do konsumentów Państwa Środka - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Jak podała Agencja, producent naturalnych kosmetyków Be Organic - firma Bella Farmacja - podpisał kontrakt na sprzedaż produktów z chińskim dystrybutorem Ruxun Industry Co. Marka będzie dystrybuowana w Chinach poprzez internetowe platformy sprzedaży międzynarodowej (tzw. model cross-border e-commerce).

"Dzięki takiemu sposobowi sprzedaży kosmetyki nie będą musiały przechodzić skomplikowanej procedury certyfikacji związanej z dopuszczeniem ich do sprzedaży w tradycyjnych sklepach"

– wyjaśnił szef biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju Andrzej Juchniewicz. Eksperci agencji uczestniczyli m.in. w procesie weryfikacji chińskiego kontrahenta oraz przy finalizacji negocjacji.

"Bella Farmacja to kolejny po Miraculum polski producent kosmetyków, którego marki debiutują w 2019 r. na chińskim rynku" - powiedział Juchniewicz. Podkreślił, że jest to wynik udanej kampanii promocyjnej podczas największych targów towarów importowanych China International Import Expo, jakie odbyły się jesienią 2018 r. w Szanghaju.

Ekspert zaznaczył, że polskim firmom sprzyja rosnący popyt na nowinki kosmetyczne w Państwie Środka. "W ostatnich latach zarówno wartość, jak i rozmiar rynku kosmetycznego w Chinach znacząco wzrosły. Kraj ten ma obecnie blisko 15,5 proc. udział w światowym rynku kosmetycznym to drugi wynik po Stanach Zjednoczonych" - wyjaśnił. Dodał, że według prognoz do 2023 r. wartość tego segmentu rynku sięgnie 430 mld juanów, czyli ponad 244 mld zł.

Juchniewicz zaznaczył, że szczególnym zainteresowaniem chińskich konsumentów cieszą się naturalne i organiczne wyroby kosmetyczne. "Wpływa na to rosnąca świadomość konsumencka i coraz wyższe wymagania tamtejszych odbiorców" – ocenił. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

"Rotacyjna" zamieniono w dokumencie na "stała". Bielan o szczegółach obecności US Army w Polsce

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Amerykańska Komisja Sił Zbrojnych wyraziła poparcie dla zwiększenia trwałej obecności amerykańskich sił zbrojnych w Polsce. Być może do końca września będziemy mieć decyzję w tej sprawie - powiedział dzisiaj wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Zapytany w TVP, czy w Polsce powstanie baza "Fort Trump" Adam Bielan odparł, że "w tej chwili trwają prace w Kongresie Amerykańskim nad projektem budżetu na rok 2020, które muszą się zakończyć do końca września".

- Komisja Sił Zbrojnych USA przyjęła projekt ustawy, w którym "wyraża poparcie dla zwiększenia trwałej obecności amerykańskich sił zbrojnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej" po to, żeby wzmocnić odstraszający efekt wobec ewentualnej rosyjskiej agresji

 - podkreślił.

Jak zauważył, Polska jest wymieniana (tam) z nazwy i słowo "rotacyjna" obecność (wojsk USA w Polsce) jest zamieniana w obecność "trwałą".

Jego zdaniem, to jest "kamień milowy w naszych negocjacjach ze stroną amerykańską".

[polecam:https://niezalezna.pl/263104-pentagon-amerykanie-zostaja-w-polsce-na-dobre-jest-cos-jeszcze-idea-fort-trump-jest-o-krok-blizej-urzeczywistnienia]

- Jestem przekonany, że ten projekt zostanie przyjęty i to może oznaczać, że do końca września będziemy mieć decyzję w sprawie zwiększonej trwałej obecności wojsk amerykańskich w naszym kraju

- powiedział Bielan. Dodał, że "to całkowicie zmienia układ geopolityczny w naszym regionie Europy".

Wicemarszałek Senatu wskazał również, że na 12 czerwca planowana jest wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. Jego zdaniem, to "kolejny ważny krok w relacjach Polski ze Stanami Zjednoczonymi".

[polecam:https://niezalezna.pl/268827-zbrojne-ramie-tuska-im-blizej-powstania-fort-trump-tym-czesciej-slychac-jego-krytykow]

- Pamiętajmy, że prezydent będzie tam po 10-miesięcznej przerwie. To się nie zdarza w relacjach Ameryki z jakimkolwiek krajem, żeby tak często jakiś przywódca gościł w Białym Domu

 - zauważył.

- Jednocześnie istnieje prawdopodobieństwo, że prezydent USA Donald Trump będzie gościł po raz drugi podczas swojej kadencji w Polsce 1 września

 - zaznaczył. Zwrócił uwagę, że "Trump jeszcze nie odwiedził ważnego dla USA sąsiada, jakim jest Meksyk, a w Polsce będzie drugi raz".

- To pokazuje wagę relacji Polski ze Stanami również dla Białego Domu

 - ocenił Bielan.

Polska zabiega o zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej, polegającej od kilku lat na rotacji bez przerw między kolejnymi zmianami. Pod koniec września ub.r. w Waszyngtonie prezydent Duda wyraził nadzieję na wspólną budowę bazy, która mogłaby nosić nazwę "Fort Trump". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl