Jaka jest różnica między PiS a PO? „My dajemy pieniądze Polakom, oni mówią, że ich nie ma”

Beata Szydło / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- To wybór, realny wybór dla Polski i Polaków. Taki jest między nami wybór. My dajemy pieniądze Polakom, oni mówią że dla Polaków pieniędzy nie ma - mówiła na konferencji prasowej wicepremier Beata Szydło.

Podczas konferencji prasowej zatytułowanej "#POgarda czy Polityka Prospołeczna", rzecznik partii rządzącej Beata Mazurek mówiła, że tzw. nowa piątka PiS spotkała się z pozytywną oceną także zwolenników PO.

Wicepremier Beata Szydło zwróciła uwagę, że ">>pieniędzy nie ma i nie będzie<< – słyszeliśmy przez cały okres rządów Platformy i PSL".

Ilekroć pojawiały się propozycje składane przez PiS, wprowadzania programów społecznych, ilekroć pytaliśmy w Sejmie ówczesny rząd o to, co zrobi żeby wreszcie zlikwidować biedę wśród dzieci, pomóc emerytom, żeby wspierać tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji, zawsze słyszeliśmy jedno: pieniędzy nie ma i nie będzie. Słyszeliśmy to też w kampanii wyborczej. Pamiętam tamten czas, 2015 rok, kiedy pokazywaliśmy nasze propozycje, kiedy mówiliśmy że polska rodzina musi żyć godnie, kiedy mówiliśmy o tym że emeryci muszą wreszcie mieć realne wsparcie od państwa, że ci, którzy są dzisiaj wykluczeni, muszą poczuć że państwo staje po ich stronie i wyciąga do nich rękę. Wtedy politycy Platformy i PSL konsekwentnie mówili: pieniędzy nie ma i nie będzie. Kiedy mamy im wierzyć? Wtedy kiedy powtarzają jak mantrę właśnie to zdanie, czy też może wtedy, kiedy mówią: poprzemy 500+, tylko nas wybierzcie. Bo wiemy że jest kampania wyborcza i chcemy żebyście na nas zagłosowali. Czy można wierzyć politykom, którzy jednego dnia krytykują, wręcz wyśmiewają, lekceważą tych, którzy są beneficjentami programów społecznych? mówią że to rozdawnictwo, marnowanie pieniędzy, obrażają Polaków, którzy mają prawo korzystać ze wzrostu gospodarczego państwa

– stwierdziła.

Wicepremier podkreśliła, że "gospodarka dobrze się rozwija, rząd PiS dobrze rządzi".

Dotrzymuje słowa i dzisiaj możemy powiedzieć o kolejnych programach społecznych, które kierujemy do społeczeństwa, do różnych grup po to, żeby wyrównywać szanse, żeby przywracać godne życie polskim rodzinom, emerytom, ale też żeby rozwijać Polskę, bo programy społeczne, te które przygotowuje PiS, są też programami prorozwojowymi. Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w dzieci, młodych ludzi, rodzinę. Taka jest filozofia PiS

- dodała.

Beata Szydło zwróciła uwagę, aby przypomnieć sobie słowa polityków PO i PSL, którzy deklarowali, że nie podniosą wieku emerytalnego.

Kiedy zaczęli rządzić, pierwsza decyzja – podniesienie wieku emerytalnego. Bez żadnych dyskusji, konsekwencji, śmiejąc się w twarz Polakom. To wybór, realny wybór dla Polski i Polaków

- mówiła.

Taki jest między nami wybór. My dajemy pieniądze Polakom, oni mówią że dla Polaków pieniędzy nie ma

– podkreśliła wicepremier.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Andrzej Duda w Kalifornii – spotkanie z Polonią w San Jose

Para prezydencka w San Jose / Małgorzata Schulz/Los Angeles

  

Trwa spotkanie Pary Prezydenckiej z amerykańska Polonią w kościele parafialnym Misji Św. Brata Alberta w San Jose w Kalifornii.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą o godz. 13:00 czasu lokalnego.

Po mszy świętej para prezydencka przejdzie do sali parafialnej na spotkanie, podczas którego zostaną uhonorowani zasłużeni na rzecz środowisk polonijnych.

Po spotkaniu odbędzie się piknik z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-
Dudy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl