Wieszcz przemówił i... wykrył spisek. Żali się, że "Wyborczą" musi kupować "spod lady"

Jerzy Sosnowski / fot. YouTube/mat.pras.

  

"Zatrważającą" historię opisał na swoim Facebooku lewicujący pisarz i publicysta Jerzy Sosnowski. Okazuje się, że wpadł on na trop "spisku" polegającego na... ukrywaniu "Gazety Wyborczej" na stacjach benzynowych Orlenu. Zdaniem publicysty jest to jeden z "najbardziej żałosnych przejawów pomysłu PiSu na uleczenie patologii". Opisując swoje "śledztwo", Sosnowski nie darował sobie obelg w kierunku dziennikarzy prawicowych tytułów, nazywając ich pracę... "najstarszym zawodem świata".

Poszedłem po gazetę. Odkąd zaczął mi dokuczać Achilles (w sensie nogi), najchętniej chodzę na stację benzynową Orlenu, którą mam najbliżej. No i taka sytuacja: na stojaku z prasą znajduje się "Rzeczpospolita", "Dziennik" oraz szereg prawicowych tytułów, których czasopismami nazwać nie sposób, bo to sugeruje, że uprawia się w nich dziennikarstwo, gdy uprawiany w nich zawód, zresztą z bardzo długą tradycją, ma zupełnie inną nazwę.

- zaczyna swoją opowieść Sosnowski. Brzmi niewinnie, prawda? W końcu porównanie pracy dziennikarzy prawicowych tytułów do prostytucji to jeszcze nie jest "hejt", czy "mowa nienawiści", z którą tak zażarcie walczą środowiska bliskie sercu Sosnowskiego. Zobaczmy więc, co publicysta pisze dalej:

Pytam zatem sprzedawczynie, czy nie ma już "Wyborczej". "Jest" - odpowiadają i wyciągają "GW" spod lady.  

I tak już trzeci raz w tym tygodniu. Za pierwszym spytałem, dlaczego schowały "Wyborczą", na co usłyszałem, że nie, tylko "akurat się skończyła". A teraz co, po raz trzeci mam taki doskonały timing, że przychodzę zaraz po kimś, kto kupił ostatnią "Gazetę" ze stojaka? Jakoś trudno mi uwierzyć. 

- opisuje Sosnowski. Choć nam z kolei "trudno uwierzyć" w to, co czytamy, zaciśnijmy zęby i przebrnijmy do końca tej historii:

W dawnych czasach, gdy na stojaku była rozmaita prasa, a "Wyborcza" leżała na ladzie, promowanie "GW" było zapewne przesadne.

- sili się na odrobinę szczerości pisarz.

Ale teraz skrywanie jej w nadziei, że nikt jej nie kupi, jest, przyznaję, nie najważniejszym, ale jednym z najbardziej żałosnych przejawów pomysłu PiSu na uleczenie patologii: katar leczy się grypą, grypę zapalaniem płuc, a zapalenie płuc sepsą. Bo przypominam, że Orlen to spółka skarbu państwa. 

- kwituje swój wywód publicysta.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wniosek o areszt dla Jakuba A.

/ policja.pl

  

Prokuratura w Świdnicy złożyła wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-latki.

22-letni mężczyzna został zatrzymany w niedzielę po południu. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu zarzutów.

10-letnia Kristina w czwartek około godziny 13:00 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny w pow. świdnickim; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - sześć kilometrów od Mrowin.

Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl