Były szef MSZ Witold Waszczykowski jest jedynką PiS w Łodzi, posłanka PiS Elżbieta Kruk w województwie lubelskim, europoseł PiS Karol Karski w okręgu obejmującym województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie, europoseł PiS Tomasz Poręba na Podkarpaciu, wiceszef Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski w Wielkopolsce, minister edukacji Anna Zalewska na Dolnym Śląsku, europosłanka PiS Anna Fotyga na Pomorzu, europoseł PiS Kosma Złotowski w województwie kujawsko-pomorskim, a europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska na Śląsku. 

"Przeanalizowaliśmy wszystkie okręgi i kandydatów, i tych kandydatów mamy więcej niż miejsc, więc potrzebujemy odrobinę czasu, by te listy doprecyzować. Jak tylko one będą zaakceptowane w całości, bo są okręgi takie, które już w zasadzie zostały zaakceptowane w całości, ale chcemy te listy przedstawiać całe"

- powiedziała rzeczniczka PiS.

Beata Szydło po posiedzeniu Komitetu Politycznego powiedziała, że kandydaci PiS walczą o jak najlepszy wynik dla partii, by zwyciężyć. "I wierzę, że ta drużyna zrobi rzeczywiście dobry rezultat, a chcemy w Europarlamencie załatwić dużo ważnych spraw dla Polski, i dlatego jak państwo widzicie, to są naprawdę mocne kandydatury. Pozostałe, które niebawem będą państwu przedstawione, również są mocnymi kandydaturami i naszym celem jest zwycięstwo - i w tych wyborach i tych jesiennych" - mówiła Szydło dziennikarzom.

Poniżej publikujemy pełną listę "jedynek" i "dwójek" PiS do europarlamentu:

Okręg nr 1 - Pomorze
1. Anna Fotyga
2. Jarosław Sellin
 
Okręg nr 2 - Kujawsko-Pomorskie
1. Kosma Złotowski
2. Tomasz Latos
 
Okręg nr 3 - Podlaskie - Warmińsko-Mazurskie
1. Karol Karski
2. Krzysztof Jurgiel
 
Okręg nr 4 - Warszawa
1. Jacek Saryusz-Wolski
2. Ryszard Czarnecki
 
Okręg nr 5 - Mazowsze
1. Adam Bielan
2. Maria Koc
 
Okręg nr 6 - Łódź
1. Witold Waszczykowski
2. Joanna Kopcińska
 
Okręg nr 7 - Wielkopolska
1. Zdzisław Krasnodębski
2. Andżelika Możdżanowska
 
Okręg nr 8 - Lubelskie
1. Elżbieta Kruk
2. Beata Mazurek
 
Okręg nr 9 - Podkarpackie
1. Tomasz Poręba
2. Bogdan Rzońca
 
Okręg nr 10 - Małopolska - Świętokrzyskie
1. Beata Szydło
2. Ryszard Legutko
 
Okręg nr 11 - Śląsk
1. Jadwiga Wiśniewska
2. Grzegorz Tobiszowski
 
Okręg nr 12 - Dolnośląskie - Opole
1. Anna Zalewska
2. Beata Kempa
 
Okręg nr 13 - Zachodniopomorskie - Lubuskie
1. Joachim Brudziński
2. Czesław Hoc