Z OSTATNIEJ CHWILI

AFP: wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Eva Kaili zatrzymana w związku z korupcją • • •

Polacy poza podium w konkursie drużynowym, ale emocji w Lahti nie brakowało

Polacy zajęli dzisiaj 4. miejsce w konkursie drużynowym skoków narciarskich w fińskim Lahti. Emocji jednak nie brakowało i biało-czerwoni do ostatniego skoku rywalizowali o miejsce na podium. Ostatecznie, znakomity skok Stefana Krafta przypieczętował zwycięstwo Austrii. NA drugim miejscu znaleźli się Niemcy, a na trzecim Japonia. Mimo słabszego występu, Polacy wciąż utrzymują pozycję lidera w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Kamil Stoch
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Po pierwszej serii konkursu drużynowego Polacy zajmowali trzecie miejsce, za Austrią i Niemcami. W drugiej odsłonie, po dwóch skokach Polacy zostali zepchnięci na czwartą lokatę przez Japończyków, jednak w trzeciej kolejce znakomity skok oddał Dawid Kubacki, który przywrócił biało-czerwonym miejsce na podium.

Walka toczyła się do ostatniego skoku, a nie było niemożliwe nawet osiągnięcie przez Polaków pierwszego miejsca. Niestety, Kamil Stoch oddał krótszy od swoich rywali skok na 119 metrów i tym samym ponownie wyprzedzili nas Japończycy, reprezentowani w ostatniej kolejce przez lidera Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashiego.

Mimo słabszego występu, Polacy utrzymują pozycję lidera w klasyfikacji Pucharu Narodów.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Lahti #skoki narciarskie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo