"Mój piękny syn”: Czego nie wiesz o swoim dziecku? RECENZJA

Kadr z filmu "Mój piękny syn" / fot. mat.pras.

  

Przeżywanie żałoby przez wiele lat to ogromny ból. Przeżywanie żałoby po kimś, kto wciąż żyje – to ból znacznie większy. Czują go rodzice dzieci uzależnionych od narkotyków. „Mój piękny syn” to film ze znakomitą obsadą, nienaganną reżyserią i poruszającym, ważnym społecznie tema- tem. I z jeszcze jednym. Najlepszą muzyką na świecie.

Prawie 50 proc. zgonów w USA przed 50. rokiem życia spowodowanych jest przedawkowaniem narkotyków. Tak głosi informacja podana na końcu filmu Felixa Van Groeningena. Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa i jego syna Nica. Książka stała się bestsellerami, zajmując pierwsze miejsca na liście „New York Timesa”. Producentem filmu „Mój piękny syn” jest Brad Pitt.

Nic Sheff (Timothee Cha-lamet) to chłopiec o wielkim szczęściu. A wszystko za sprawą mądrego, wyrozumiałego, czułego na jego potrzeby ojca (Steve Carell). Podejście rodzica każdy psycholog dziecięcy uznałby za wzorcowe. Rozmowy Davida z synem służyć by mogły za przykład dla innych rodziców. Tym boleśniejsze jest, że Nic za plecami ojca popada w poważne uzależnienie od narkotyków. Uzależnienie, które nie daje wielkich szans na przeżycie. Cudowny syn staje się nieobliczalnym, pogubionym szaleńcem. Zaangażowany rodzic, który zna go najlepiej na świecie, przyznaje, że nic o nim tak naprawdę nie wie. Niemoc najbliższych rośnie wprost proporcjonalnie do upadku Nica.

Każdy, nawet najbardziej przemyślany i mądry krok i tak zbliża do przepaści. Nieuchronność tragicznego finału paraliżuje. Jednak nie tylko umiejętnie opowiedziana human story czy family story angażuje widza. Z fabuły bowiem wyłania się tragiczna prawda o tym, że szczere rozmowy z dzieckiem nie są żadnym remedium. Że jakkolwiek blisko jesteś swojego dziecka, i tak mogą ci umknąć strategiczne sprawy, bezpowrotnie wpływające na twoje dziecko. Tym, którzy nie wierzą, polecamy film i uprzedzamy, że może on spędzić sen z powiek. 

Gęsty od emocji, dotykający bolączki ludzkiej duszy, porażający i bezkompromisowy film to coś więcej niż zgrabnie opisane stadium uzależnienia. To obraz choroby toczącej całą rodzinę uzależnionego. W pulsacyjnym rytmie m.in. muzyki islandzkiego zespołu Sigur Rós. Film jest przestrogą w najlepszym tego słowa znaczeniu. Do tego artystycznie przerastający najlepsze oczekiwania, a swoim przekazem najstraszniejsze wyobrażenia o narkomanii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na DK8. Są utrudnienia

/ Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Samochód ciężarowy i osobowy zderzyły się dzisiaj na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Niemcza (dolnośląskie). W wypadku trzy osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana.

Jak poinformował dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do zderzenia dwóch pojazdów doszło przed godz. 14 na drodze krajowej nr 8 miedzy miejscowościami Łagiewniki i Ząbkowice Śląskie.

- Droga jest zablokowana. Wyznaczono objazd przez Niemczę

 – przekazał. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia w ruchu 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl