Mieli udzielać korzyści osobistej Niesiołowskiemu. Prokuratura chce aresztować dwóch biznesmenów

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosków o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące wobec Bogdana W. i Wojciecha K. - poinformowała Prokuratura Krajowa. Śledczy zarzucają im co najmniej trzydziestokrotne udzielanie korzyści osobistej w postaci organizowania i opłacania usług seksualnych.

Stefan Niesiołowski
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wobec trzeciego z mężczyzn - Krzysztofa K. prokurator zastosował środki o charakterze wolnościowym w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

W ostatni czwartek prokuratorzy Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zakończyli czynności z udziałem trzech zatrzymanych biznesmenów.

"Bogdanowi W. i Wojciechowi K. prokurator przedstawił zarzut dotyczący udzielenia posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Stefanowi Niesiołowskiemu, co najmniej trzydziestokrotnie korzyści osobistej. Zachowanie podejrzanych polegało na organizowaniu i opłacaniu usług seksualnych, świadczonych przez kobiety trudniące się zawodowo lub okazjonalnie prostytucją"

- poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa. Do zdarzeń objętych zarzutem miało dochodzić w latach 2013 - 2015.

Z kolei Krzysztofowi K. śledczy zarzucili, że w 2015 roku wielokrotnie ułatwił uprawianie prostytucji poprzez ustalanie terminów i miejsc spotkań z klientami, a także organizowanie środka transportu do miejsca świadczenia usług.

Sąd najprawdopodobniej jeszcze dziś rozpatrzy wnioski o tymczasowe aresztowanie dla dwóch biznesmenów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Stefan Niesiołowski #prokuratura #areszt tymczasowy #biznesmeni #usługi seksualne

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo