Katolicka młodzież z Kentucky oskarżona o rasizm. Tymczasem cała afera to... PROWOKACJA!

kadr z nagrania na Twitterze / Twitter

  

Uczniowie Covington Catholic High School w Kentucky stali się obiektem ataków po udziale w Marszu dla Życia organizowanym w Waszyngtonie. Amerykańskie media zarzuciły młodzieży rasistowską postawę wobec pikietujących w tym czasie przedstawicieli Czarnych Hebrajskich Izraelitów. Jak się później okazało nagrania okazały się prowokacją.

Istną medialną burzę rozpętało zamieszczone w sieci nagranie, na którym jeden z katolickich uczniów nie reaguje na zaczepki Indianina grającego na bębnie. Nastolatek patrzy mężczyźnie prosto w oczy i uśmiecha się. Tak samo reaguje reszta grupy, ignorując wyzwiska protestujących.

Tymczasem media podchwyciły narrację i zarzuciły katolickiej młodzieży wyszydzanie swoich oponentów oraz... rasizm. Przez serwisy społecznościowe przelała się fala potępienia. W obliczu nagonki oświadczenie wydali przedstawiciele szkoły i diecezji w Covington. Zachowanie uczniów wobec Czarnych Hebrajskich Izraelitów uznali za sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

Dopiero późniejsze publikacje wideo pokazały, że katolicka młodzież nie była agresorami, lecz ofiarami całej sytuacji, a to pikietujący tego dnia atakowali i obrażali innych. Cała sprawa okazała się prowokacją, a wielu przedstawicieli mediów, a nawet polityków musiało przeprosić za ostre słowa potępienia skierowane pod adresem młodych katolików.

Głos w całej sprawie zabrał również poseł PiS Dominik Tarczyński, który zaprosił młodych Amerykanów do polskiego parlamentu.

Drodzy uczniowie Covington Catholic, chciałbym zaprosić Was do polskiego parlamentu. Po obejrzeniu tego wideo staję po stronie tych niesłusznie oskarżonych młodych mężczyzn i wszystkich z Was! Możecie przybyć i mówić o wszystkim, w co wierzycie.
- napisał na swoim Twitterze.

Polityk udzielił także wywiadu amerykańskiemu serwisowi LifeSiteNews, gdzie podkreślił, że w tej chwili nastolatkowie muszą wykazać się odwagą w obliczu bezpodstawnych oskarżeń.

Ci uczniowie byli prześladowani, nie zrobili nic złego, a jednak, nawet teraz, są dla wielu celem.
- dodał na łamach portalu.

Zaprosił reprezentację szkoły do debaty na temat roli katolickiej młodzieży w przestrzeni publicznej, w tym także politycznej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Romowie wyłudzili kilkanaście mln złotych. "Załatwiali" fikcyjną pracę w WIelkiej Brytanii

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com / AJEL

  

Do Sądu Okręgowego w Kaliszu wpłynął akt skarżenia przeciwko 53 osobom, którym zarzucono oszustwa i wyłudzanie pieniędzy - poinformowała rzecznik prasowy sądu Edyta Janiszewska. Oskarżeni mieli oszukać ponad 1000 osób i wyłudzić zasiłki socjalne z agencji rządowej w Wielkiej Brytanii na kilkanaście milionów złotych.

Z akt sprawy, zgromadzonych przez Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, wynika, że w latach 2008-2010 kilkadziesiąt osób, głównie narodowości romskiej, werbowało ludzi z Polski do pracy w Wielkiej Brytanii. W rzeczywistości miało zaś chodzić o wyłudzanie zasiłków socjalnych, wypłacanych przez urząd HM Revenue & Customs w Londynie.

Oskarżeni Romowie pochodzą z różnych miast Polski, w większości to członkowie jednej rodziny. Mechanizm ich działania ustalono m.in. dzięki zeznaniom tłumaczki z Londynu, która pomagała im sporządzać fałszywą dokumentację. Prowadziła też rejestr poszkodowanych.

Proceder – jak wynika z aktu oskarżenia - polegał na wyłudzaniu danych osobowych pod pretekstem werbowania Polaków do pracy na Wyspach. Z propozycji korzystali w większości ludzie ubodzy, bez stałej pracy, wielodzietni z Kalisza i okolic. Proponowano im pracę w Londynie, pokrycie kosztów podróży, pobytu, zakwaterowanie i wyżywienie. Kobiety miały pracować przy sprzątaniu, mężczyźni na budowie.

Od poszkodowanych brano paszporty, dowody osobiste i akty urodzenia dzieci twierdząc, że dokumenty te są niezbędne do zakupu biletów i załatwienia formalności związanych z zatrudnieniem. Jeżeli ktoś nie miał żadnych dokumentów, podejrzani pomagali w ich wyrobieniu w miejscu zamieszkania. Na drogę wyposażano zwerbowanych w jedzenie, papierosy i alkohol oraz instrukcje, jak dotrzeć do celu.

"Zatrudnieni" przebywali w Londynie średnio kilka dni. W tym czasie poszkodowani podpisywali dokumenty sporządzone po angielsku, wierząc, że chodzi pracę. Potem wracali do Polski, bo informowano ich, że na razie pracy nie ma lub są przejściowe trudności w natychmiastowym zatrudnieniu.

W rzeczywistości dane tych osób służyły do zdobycia w Londynie numeru ubezpieczenia społecznego NIN, który wykorzystywano do uzyskania zasiłków socjalnych dla pracujących i dla wychowujących dzieci. Dla otrzymania zasiłku na dzieci tworzono czasem fałszywe dokumenty dotyczące fikcyjnych dzieci, załączano fałszywe akty urodzenia. Jeden z bezdzietnych Romów pobierał np. taki zasiłek, wykazując, że wychowuje dwoje dzieci. Aby uzyskać zasiłek wystarczała jedna wizyta w londyńskim urzędzie, aby przedłużyć jego otrzymywanie wystarczyło zaś wypełnić i odesłać stosowny formularz.

Uzyskane w ten sposób zasiłki socjalne były przelewane na rachunki bankowe oskarżonych. Niektórzy z nich uzyskali w ten sposób nawet pół miliona złotych.

Na poczet prowadzonego postępowania zabezpieczono majątek oskarżonych, m.in. samochód marki Bentley wart 200 tys. zł, domy, działki, biżuterię wartą 360 tys. zł.

Za zarzucane oskarżonym czyny grozi do 8 lat więzienia.

Terminu pierwszej rozprawy jeszcze nie wyznaczono

 - powiedziała rzecznik prasowy Sądu okręgowego w Kaliszu Edyta Janiszewska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts