Katolicka młodzież z Kentucky oskarżona o rasizm. Tymczasem cała afera to... PROWOKACJA!

kadr z nagrania na Twitterze / Twitter

  

Uczniowie Covington Catholic High School w Kentucky stali się obiektem ataków po udziale w Marszu dla Życia organizowanym w Waszyngtonie. Amerykańskie media zarzuciły młodzieży rasistowską postawę wobec pikietujących w tym czasie przedstawicieli Czarnych Hebrajskich Izraelitów. Jak się później okazało nagrania okazały się prowokacją.

Istną medialną burzę rozpętało zamieszczone w sieci nagranie, na którym jeden z katolickich uczniów nie reaguje na zaczepki Indianina grającego na bębnie. Nastolatek patrzy mężczyźnie prosto w oczy i uśmiecha się. Tak samo reaguje reszta grupy, ignorując wyzwiska protestujących.

Tymczasem media podchwyciły narrację i zarzuciły katolickiej młodzieży wyszydzanie swoich oponentów oraz... rasizm. Przez serwisy społecznościowe przelała się fala potępienia. W obliczu nagonki oświadczenie wydali przedstawiciele szkoły i diecezji w Covington. Zachowanie uczniów wobec Czarnych Hebrajskich Izraelitów uznali za sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

Dopiero późniejsze publikacje wideo pokazały, że katolicka młodzież nie była agresorami, lecz ofiarami całej sytuacji, a to pikietujący tego dnia atakowali i obrażali innych. Cała sprawa okazała się prowokacją, a wielu przedstawicieli mediów, a nawet polityków musiało przeprosić za ostre słowa potępienia skierowane pod adresem młodych katolików.

Głos w całej sprawie zabrał również poseł PiS Dominik Tarczyński, który zaprosił młodych Amerykanów do polskiego parlamentu.

Drodzy uczniowie Covington Catholic, chciałbym zaprosić Was do polskiego parlamentu. Po obejrzeniu tego wideo staję po stronie tych niesłusznie oskarżonych młodych mężczyzn i wszystkich z Was! Możecie przybyć i mówić o wszystkim, w co wierzycie.
- napisał na swoim Twitterze.

Polityk udzielił także wywiadu amerykańskiemu serwisowi LifeSiteNews, gdzie podkreślił, że w tej chwili nastolatkowie muszą wykazać się odwagą w obliczu bezpodstawnych oskarżeń.

Ci uczniowie byli prześladowani, nie zrobili nic złego, a jednak, nawet teraz, są dla wielu celem.
- dodał na łamach portalu.

Zaprosił reprezentację szkoły do debaty na temat roli katolickiej młodzieży w przestrzeni publicznej, w tym także politycznej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dlaczego PO chce odwołania Ziobry? "Bynajmniej nie dlatego, że jest słabym ministrem"

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Rozbite mafie vatowskie, reprywatyzacyjne, skonfiskowane majątki grup przestępczych na największą w III RP skalę, wiele bardzo zaawansowanych śledztw - to, zdaniem Patryka Jakiego, powód dla którego Platforma Obywatelska tak bardzo pragnie odwołania Zbigniewa Ziobry. Na Twitterze Jaki napisał, że ta "zawziętość bierze się bynajmniej nie z tego, że jest słabym ministrem". Bo - "wtedy by nie przeszkadzał".

Złożenie projektu ustawy w sprawie rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego zapowiedział szef PO Grzegorz Schetyna.

Szef PO poinformował o tym w trakcie konferencji, na której odniósł się do publikacji portalu Onet dotyczącej kontaktu byłego wiceszefa MS Łukasza Piebiaka z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia w przyjętej w środę uchwale zażądało powołania przez Sejm komisji śledczej ds. wycieku z resortu sprawiedliwości informacji dotyczących sędziów. Iustitia domaga się także ponownego rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

[polecam:https://niezalezna.pl/284536-schetyna-zada-dymisji-ziobry-zapytany-o-podwojne-standardy-w-po-niemal-sie-zagotowal]

Według rzecznika rządu Piotra Müllera "nie ma żadnych planów co do dymisji ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Model połączenia tych dwóch funkcji jest właściwy".

[polecam:https://niezalezna.pl/284649-rzecznik-rzadu-ws-doniesien-o-sedzim-sn-nie-ma-taryfy-ulgowej]

Sprawą byłego już wiceministra Łukasza Piebiaka zajął się sam Ziobro:

Jak tylko dowiedziałem się o możliwym naruszeniu standardów przez sędziów zatrudnionych w Ministerstwie Sprawiedliwości, natychmiast podjąłem decyzję o ich zwolnieniu. Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań.

[polecam:https://niezalezna.pl/284572-nie-bede-tolerowal-tego-rodzaju-zachowan-ziobro-zabral-glos-po-dymisji-piebiaka]

Dziś kwestię skomentował Patryk Jaki pisząc, że zawziętość III RP do odwołania Zbigniewa Ziobry bierze się bynajmniej nie z tego, że jest słabym ministrem. Bo - "wtedy by nie przeszkadzał".

Rozbite mafie vatowskie,reprywatyzacyjne, skonfiskowane majątki grup przestępczych na największa w 3RP skale,wiele bardzo zaawansowanych śledztw

- pisze Jaki na Twitterze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl