Co powiedział szef Apple? Premier ujawnił co nieco o ich rozmowach

Rozmowa z szefem Apple dotyczyła inwestycji w Polsce i regulacji unijnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Mateusz Morawiecki i Tim Cook
fot. Krystian Maj / KPRM

Podczas drugiego dnia pobytu w Szwajcarii Morawiecki spotkał się m.in. z szefem firmy Apple Timem Cookiem.

Rozmowa dotyczyła m.in. inwestycji w Polsce (…) Chcę, żeby te wysokie technologie były w Polsce implementowane, były w Polsce wdrażane, bo dzięki temu polscy kooperanci, polscy przedsiębiorcy uczą się rynków globalnych, uczą się, w jaki sposób produkować towary, usługi, produkty na najwyższym światowym poziomie

– zaznaczył premier.

Dodał, że chodzi o to, żebyśmy się „pięli do góry”, bo w ślad za tym jeszcze szybciej będą rosły wynagrodzenia Polaków. - To jest nasz główny cel – oświadczył Morawiecki.

Premier poinformował, że rozmowa z szefem amerykańskiego koncernu dotyczyła również regulacji na poziomie unijnym, proponowanych przez Komisję Europejską. - Tutaj także jesteśmy bardzo poważnym partnerem do takich największych na świecie firm, przedsiębiorstw, jakim jest właśnie Apple – zaznaczył.

Morawiecki przybył do Szwajcarii w środę po południu. W planie wizyty szefa rządu na forum ekonomicznym znalazły się m.in. spotkania z szefami międzynarodowych korporacji oraz szefami rządów.

Dziś premier odwiedził polski pawilon „Dom Polski”, który otworzyły w szwajcarskim miasteczku PZU i Bank Pekao S.A.

49. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbywa się w dniach 22-25 stycznia.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Davos #Apple #Morawiecki #Tim Cook

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo