Coraz więcej zatrzymanych za mowę nienawiści. Wśród nich popularny patostreamer i jego matka

Toruńska policja zatrzymała wczoraj 26-latka i jego 46-letnią matkę, którzy po ataku nożownika na śp. Pawła Adamowicza chwalili ten czyn podczas transmisji internetowej. Jak podaje portal ototorun.pl, chodzi o patostreamera znanego jako DanielMagical i jego matkę.

zdjęcie ilustracyjne
Fotomag/Gazeta Polska

Dzisiaj oboje zatrzymani usłyszeli zarzut, że w dniu 13.01.2019 w trakcie nagrania w sieci internetowej publicznie pochwalali popełnienie przestępstwa wyrażając dla niego aprobatę 

- powiedziała Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Według nieoficjalnych informacji, zatrzymani mieli pochwalać atak na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Akcję przeprowadzili policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zabezpieczono sprzęt komputerowy, który znajdował się w mieszkaniu zatrzymanych.

Zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Nie jest to pierwsze zatrzymanie w związku z tzw. mową nienawiści w sieci. Policja zatrzymała też osoby, które poprzez wpisy na portalach społecznościowych nawoływały  m.in. do zabicia prezydentów Szczecina, Wrocławia i Poznania.

Zatrzymano też 72-letniego mężczyznę, który zadzwonił do Warszawskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział: „zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda".

 

Źródło: ototorun.pl, niezalezna.pl,

#Daniel Magical #patostreamer #zatrzymanie #policja

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo