Skandaliczne antypolskie ulotki na Greenpoincie! Symbol AK powiązano z... faszyzmem. Konsul RP protestuje

Poważny skandal wywołało pojawienie się na nowojorskim Greenpoincie antypolskich ulotek, na których znak „Polski Walczącej” znalazł się obok wezwania „Naziści precz z Greenpointu!”. Głos w sprawie zabrał konsul RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski, który nie kryje oburzenia całą sprawą.

zdjęcie ilustracyjne
fot. Piotr Łuczuk/niezalezna.pl

Sprawę pojawienia się ulotek na nowojorskim Brooklynie nagłośnił portal Greenpointers. Dziennikarze zamieścili na jednym z portali społecznościowych zdjęcie ulotki o tytule „Naziści precz z Greenpointu!” (Nazis out of Greenpoint!), której autorzy informują o wzrastającej liczbie przestępstw wymierzonych w mniejszości.

Na ulotce wymieniono grupy, które mają stać za przestępstwami oraz napisy i naklejki, którymi się posługują. Wśród zamieszczonych grafik znalazł się znak „Polski Walczącej” podpisany jako „symbol Armii Krajowej przywłaszczony przez polskich i polsko-amerykańskich faszystów”.

Portal Greenpointers, publikując informację o ulotkach, zwrócił uwagę na historię i znaczenie „Polski Walczącej”. Z kolei dziennikarze polonijnego Radio Rampa zgłosili sprawę skandalicznych ulotek nowojorskiej policji.

Oburzenia całą sprawą nie kryje konsul generalny RP w Nowym Jorku.

Przypisywanie jakichkolwiek faszystowskich konotacji użyciu tego znaku jest manipulacyjne, fałszywe i wydaje się podstępną próbą zdyskredytowania tego pięknego symbolu, który zachowuje ważne współczesne znaczenie dla milionów Polaków.
- napisał na Twitterze Golubiewski.

Greenpoint jest drugim po Chicago największym skupiskiem Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Dzielnica ta nazywana jest „Little Poland” (Mała Polska). Pochodzenie polskie deklaruje tam ok 43% mieszkańców.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#USA #Greenpoint #ulotki #Polska Walcząca

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo