Brytyjskie media odnotowały wizytę Salviniego

/ twitter.com/pisorgpl

  

- Szef włoskiego MSW Matteo Salvini deklarował w Warszawie, że Polska i Włochy mogą rozpocząć "europejską wiosnę" zdolną do przełamania w wyborach do Parlamentu Europejskiego dominującą w UE "oś Niemiec i Francji" - relacjonują brytyjskie media jego wczorajszą wizytę w polskiej stolicy.

Opisując jednodniową wizytę włoskiego wicepremiera i szefa współrządzącej Ligi brytyjskie gazety koncentrują się na jego wysiłkach w tworzeniu politycznego sojuszu przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Przyjazd do Polski to jego "najnowsza próba rekrutacji eurosceptycznych sojuszników w rozwijającej się konfrontacji z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem czy niemiecką kanclerz Angelą Merkel" - zauważa "Telegraph".

Podobnie pisze "Financial Times", który wskazuje, że ten popularny włoski polityk "tworzy relacje z innymi antymigranckimi prawicowymi przywódcami w Europie", wśród których wymienia liderkę francuskiego Zjednoczenia Narodowego (dawnego Frontu Narodowego) Marine Le Pen.

Polski rząd Prawa i Sprawiedliwości podziela antymigracyjne poglądy Salviniego, a także silny nacisk na tradycyjne wartości

 - ocenia londyńska gazeta.

Brytyjskie media zwracają uwagę, że wizyta Salviniego w Polsce odbyła się, gdy jego partia oraz antyestablishmentowy Ruch Pięciu Gwiazd, które są koalicjantami w rządzie w Rzymie, "przygotowują się do startu w oddzielnych platformach w europejskich wyborach". Obie cieszą się obecnie poparciem w sondażach na poziomie ok. 30 proc. i mają szanse w maju wysłać jedne z najbardziej licznych delegacji ugrupowań narodowych w Europie do PE.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dokonali rozboju na 83-letniej staruszce

/ Free-Photos

  

Sąd Rejonowy w Kielcach zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące dwóch mężczyzn i trzech kobiet, podejrzanych o rozbój na 83-letniej kobiecie. Grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w gminie Bieliny w powiecie kieleckim.

"Pięcioro sprawców – dwóch mężczyzn i trzy kobiety – weszło do domu jednorodzinnego, gdzie, używając przemocy, doprowadzili 83-letnią pokrzywdzoną do stanu bezbronności, dokonali zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 56,8 tys. zł, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia"

– przekazał w komunikacie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Jak dodał, zdarzenie zauważył sąsiad pokrzywdzonej, który zawiadomił telefonicznie policję. "Funkcjonariusze niezwłocznie udali się w rejon zdarzenia, gdzie zauważyli pojazd, którym według opisu mieli poruszać się sprawcy. Pojazd został szybko zatrzymany do kontroli, a wszyscy sprawcy ujęci" – zaznaczył rzecznik prokuratury.

W poniedziałek wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania rozboju.

"Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień" – poinformował Prokopowicz, dodając, że jeszcze tego samego dnia sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl