Co tam dramat rolników? Celebryci stają w obronie dzików. Nie mogło zabraknąć Kingi Rusin

dzik / pixabay.com/bernswaelz

  

Magdalena Środa i Maria Nurowska już podzieliły się swoimi osobliwymi manifestami w obronie dzików. Do tego zacnego grona dołączyła dziś Kinga Rusin. A są to reakcje na plan odstrzału dzików na terenach objętych afrykańskim pomorem świń. Jest to konieczność, by choroba, która spędza rolnikom sen z powiek, została opanowana.

Jeżeli nie dokonamy depopulacji dzików na terenach objętych afrykańskim pomorem świń, to choroba nie zostanie opanowana

- zapewnił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Najpierw emocjonalnie na te wieści zareagowały Magdalena Środa i Maria Nurowska. Ale w takich sytuacjach głos za każdym razem zabiera też dziennikarka TVN Kinga Rusin. Nie zawiodła i tym razem...

NIEEEEEEEEE!!!!!!! NIE MOŻEMY DOPUŚCIĆ DO WYMORDOWANIA WSZYSTKICH DZIKÓW W POLSCE!!! Rzeź 210 000 (!!!) dzików oznacza u nas koniec tego gatunku! Zalejmy naszym veto skrzynkę mailową premiera Morawieckiego! 

- dramatyzuje celebrytka na Instagramie.

Dalej wylicza ile dzików na godzinę ma ginąć i przekonuje, że "naukowcy są zgodni", że ograniczenie populacji dzików ASF nie zatrzyma, a pozwoli rozprzestrzenić się chorobie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

NIEEEEEEEEE!!!!!!! NIE MOŻEMY DOPUŚCIĆ DO WYMORDOWANIA WSZYSTKICH DZIKÓW W POLSCE!!! Rzeź 210 000 (!!!) dzików oznacza u nas koniec tego gatunku! Zalejmy naszym veto skrzynkę mailową premiera Morawieckiego! Wystarczy kliknąć ten link: https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/stop-rzezi-dzikow (aktywny link umieszczam tu w moim bio). Z ministrem środowiska już nie chcemy rozmawiać bo to właśnie on, minister Kowalczyk, jednym podpisem skazał na ZAGŁADĘ CAŁĄ populację polskich dzików!!! Żądamy za to jego dymisji! Masakra dzików ma się rozpocząć w tę sobotę i trwać do końca lutego. Średnio miałoby ginąć 4,5 TYSIĄCA dzików dziennie, blisko 200 SZTUK na godzinę bo pewnie strzelać trzeba by było przez 24 godziny na dobę! Ministerstwo w swoim liście do kół łowieckich rekomenduje odstrzał w pierwszej kolejności ciężarnych loch (tak teraz są właśnie w ciąży, miały urodzić wczesną wiosną). Odstrzelone mają zostać również osobniki żyjące w Parkach Narodowych! Przyczyną ma być rozprzestrzeniający się wirus ASF (afrykański pomór świń), ale naukowcy są zgodni że rzeź dzików nie tylko go nie zatrzyma, ale nawet z wielkim prawdopodobieństwem rozprzestrzeni chorobę na zachód od Wisły! Dzik stał się wrogiem nr 1 rolników ponieważ tak zostali edukacyjnie zmanipulowani. Rząd wpędził się w pułapkę: jak nie wybije dzików to straci wiejskich wyborców (mamy rok wyborczy!). A ASF jak był tak będzie, bo za jego rozprzestrzenianie odpowiedzialny jest człowiek i jego fatalne działania w tej sprawie (brak tzw. bioasekuracji np. zwalczanie gryzoni w gospodarstwach czy zabezpieczenie budynku, w którym utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych (psów, kotów)). I rząd to wie bo właśnie dostał raport NIK, który wytyka mu mnóstwo błędów i zaniedbań w tej sprawie. Po raz pierwszy nawet myśliwi (nie wszyscy ale jednak!) sprzeciwiają się temu horrorowi. Nie możemy być bierni! Klikajcie w link, przekazujcie dalej. Niech będą nas miliony! Wystarczy kliknąć ten link: https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/stop-rzezi-dzikow (aktywny link umieszczam tu w moim bio).

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: instagram.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy. Omówi sytuację związaną z koronawirusem

/ By European People's Party - EPP Malta Congress 2017 ; 29 March, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71677008

  

W poniedziałek spotka się miejski sztab kryzysowy pod przewodnictwem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, żeby omówić sytuację związaną z koronawirusem – poinformował dzisiaj rzecznik stołecznego ratusza Kamil Dąbrowa.

W poniedziałkowym spotkaniu sztabu kryzysowego poza Trzaskowskim udział weźmie m.in. dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki i przedstawiciele stołecznej policji, straży miejskiej, a także innych służb.

Rzecznik ratusza powiedział PAP, że w ramach sztabu omówiona zostanie sytuacja dotycząca rozprzestrzenienia się na świecie wirusa SARS-CoV-2.

- Będziemy reagowali na bieżące komunikaty – dodał.

- Monitorujemy sytuację i jesteśmy gotowi do współpracy z wojewodą i ze służbami administracji krajowej w przypadku pojawienia się informacji o zakażeniu – podkreślił Dąbrowa.

Rzecznik zaznaczył, że władze Warszawy stosują się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wydały także zalecenia dyrekcjom szpitali miejskich, aby śledziły napływające z GIS informacje.

Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na początku lutego informował PAP, że od pojawienia się informacji o zagrożeniu epidemicznym warszawskie władze współpracują z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim i z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

W Polsce dotąd nie potwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił w piątek, że jeśli pojawi się pierwszy przypadek choroby, to opinia publiczna niezwłocznie zostanie o tym poinformowana.

Premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie wojewodom wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali. Szef rządu uruchomił ponadto 100 mln zł, o które za pośrednictwem wojewodów będą mogły starać się szpitale na przygotowania związane z koronawirusem.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Od 31 grudnia 2019 r. do 27 lutego 2020 r. zanotowano 82,132 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19. Na chorobę tę zmarło 2801 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts