Niekonwencjonalne metody ewangelizacji. Whisky... ma przyciągnąć mężczyzn do kościoła

/ FLICKR.COM/sayot/CC BY-SA 2.0

  

Proboszcz z Dolnej Frankonii w Bawarii już nieraz próbował dość kontrowersyjnych dróg ewangelizacji. Teraz chce za pomocą whisky zachęcić mężczyzn do rozmów o Bogu. Wierni nie kryją oburzenia, ale pomysł przyjął się u mężczyzn - na rekolekcje z trunkiem zgłosił się komplet!

Wieczorami biblijnymi nikt nie był zainteresowany, ale przy pomocy whisky docieram do wielu mężczyzn. To temat, który interesuje mężczyzn

– tłumaczy 53-letni proboszcz Thomas Eschenbacher, który sam jest wielbicielem whisky.

Na 11 stycznia zaprosił do Hammelburga mężczyzn ze swojej parafii na „rekolekcje przy łyskaczu”. Oferta ta skierowana jest wyłącznie do mężczyzn i... zgłosił się już komplet, mimo że niektórzy wierni są oburzeni pomysłem księdza.

Proboszcz znany jest z niekonwencjonalnych metod ewangelizacji. Przez kilka lat celebrował msze święte dla uczestników karnawału w Wuerzburgu, wygłaszając kazania w formie rymowanej. Zorganizował także piłkarską pielgrzymkę w intencji awansu klubu 1. FC Nuernberg w tabeli Bundesligi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com/pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Zwłaszcza dla szefów małych spółek!

Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Podczas dzisiejszej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach zostaną przedstawione szczegóły zmian dotyczące ZUS. Od kilku dni zapowiadają to politycy PiS. Jak ustalił portal niezalezna.pl, jedną ze zmian będzie zwiększenie progu przychodów, dla których małe spółki płacą 9 proc. CIT.

Na początku września, podczas konwencji programowej w Lublinie szef Prawa i Sprawiedliwości przedstawił "hattrick" wyborczy, który przewiduje m.in. podniesienie pensji minimalnej do 3000 zł na koniec 2020 r., do 4000 zł w 2023 r., podwójną trzynastą emeryturę w 2021 r., równe dopłaty dla rolników.

[polecam:https://niezalezna.pl/285940-sejm-uchwalil-min-obnizke-pit-do-17-proc-na-zmianach-skorzysta-25-milionow-polakow]

W projekcie budżetu na 2020 r. założono zniesienie ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce). Z tego tytułu do budżetu w przyszłym roku ma wpłynąć 5,1 mld zł.

Limit 30-krotności składek na ZUS oznacza, że ktoś to w ciągu roku zarobi więcej niż 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, nie musi opłacać składek na ZUS. Limit ten wynosi w 2019 r. 11 912 zł brutto miesięcznie, czyli 142,9 tys. zł. rocznie.

Wicepremier Jacek Sasin dopytywany dlaczego PiS chce przeprowadzić tę zmianę odparł, że przede wszystkim dlatego, iż "system, który jest dzisiaj premiuje osoby zarabiające więcej".

"Obciążenia powinny być takie same dla wszystkich" - podkreślił.

To jednak nie koniec zmian, które mają pomóc Polakom. Także tym prowadzącym własny biznes. Temu między innemu tematowi będzie poświęcona dzisiejsza konwencja PiS w Katowicach. Zaprezentowane będą nowe propozycje rządu.

Jak ustalił portal niezalezna.pl ogłoszone zostanie sporo propozycji dla przedsiębiorców.

Także o tym, że próg przychodów, dla których małe spółki płacą 9 proc. CIT będzie zwiększony z 1,2 mln euro do prawie 2 mln euro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl