Niekonwencjonalne metody ewangelizacji. Whisky... ma przyciągnąć mężczyzn do kościoła

/ FLICKR.COM/sayot/CC BY-SA 2.0

  

Proboszcz z Dolnej Frankonii w Bawarii już nieraz próbował dość kontrowersyjnych dróg ewangelizacji. Teraz chce za pomocą whisky zachęcić mężczyzn do rozmów o Bogu. Wierni nie kryją oburzenia, ale pomysł przyjął się u mężczyzn - na rekolekcje z trunkiem zgłosił się komplet!

Wieczorami biblijnymi nikt nie był zainteresowany, ale przy pomocy whisky docieram do wielu mężczyzn. To temat, który interesuje mężczyzn

– tłumaczy 53-letni proboszcz Thomas Eschenbacher, który sam jest wielbicielem whisky.

Na 11 stycznia zaprosił do Hammelburga mężczyzn ze swojej parafii na „rekolekcje przy łyskaczu”. Oferta ta skierowana jest wyłącznie do mężczyzn i... zgłosił się już komplet, mimo że niektórzy wierni są oburzeni pomysłem księdza.

Proboszcz znany jest z niekonwencjonalnych metod ewangelizacji. Przez kilka lat celebrował msze święte dla uczestników karnawału w Wuerzburgu, wygłaszając kazania w formie rymowanej. Zorganizował także piłkarską pielgrzymkę w intencji awansu klubu 1. FC Nuernberg w tabeli Bundesligi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com/pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najstarsza Polka ma 112 lat

zdjęcie ilustracyjne / sabinevanerp CC0

  

Najstarsza osoba w Polsce, której Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenie honorowe z tytułu ukończenia 100 lat, mieszka w woj. śląskim i ma 112 lat – poinformowała dziś rzecznik prasowy regionalnego ZUS Beata Kopczyńska.

Od 1 marca świadczenie honorowe wynosi 4 003,88 zł brutto, tyle co aktualna kwota bazowa. Jest ono dożywotnie i wypłacane co miesiąc w wysokości kwoty bazowej obowiązującej w dniu setnych urodzin – dlatego stulatkowie otrzymują świadczenia honorowe w różnych kwotach.

Wśród stulatków pobierających to świadczenie zdecydowanie przeważają kobiety – stanowią 85 proc. beneficjentów. Najstarsza taka w grudniu miała ukończone 112 lat. Pieniądze otrzymuje z zabrzańskiego oddziału ZUS.

Najstarszy beneficjent świadczenia honorowego mieszkał w woj. dolnośląskim i w grudniu 2018 r. miał ukończone 111 lat.

- Osoby, które otrzymują emeryturę lub rentę z ZUS, nie muszą składać żadnego wniosku, żeby dostać dodatkowo świadczenie honorowe. W ich przypadku ZUS sam załatwia formalności. Inaczej jest ze stulatkami, którzy nie mają emerytury lub renty z żadnej instytucji. Oni również mogą otrzymać świadczenie honorowe, ale muszą w tym celu złożyć wniosek w ZUS i przedstawić dokument potwierdzający datę urodzenia

 – wyjaśniła Beata Kopczyńska.

W woj. śląskim najwięcej stulatków, którym ZUS wypłaca świadczenie honorowe, mieszka na terenie obsługiwanym przez oddział ZUS w Bielsku-Białej – to 38 osób.

W kraju najwięcej świadczeń honorowych z tytułu ukończenia 100 lat wypłacały oddziały ZUS w Gdańsku (108) i w Warszawie I (106), najmniej – oddziały ZUS w Legnicy (15) i w Pile (16). Zgodnie z prognozami długoterminowymi zapowiada się, że liczba osób w wieku 100 lat i więcej będzie rosła. W 2040 r. będzie ich 20,4 tys., w 2060 r. – 66,8 tys., a w 2080 r. – 124,2 tys.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl