Niekonwencjonalne metody ewangelizacji. Whisky... ma przyciągnąć mężczyzn do kościoła

/ FLICKR.COM/sayot/CC BY-SA 2.0

  

Proboszcz z Dolnej Frankonii w Bawarii już nieraz próbował dość kontrowersyjnych dróg ewangelizacji. Teraz chce za pomocą whisky zachęcić mężczyzn do rozmów o Bogu. Wierni nie kryją oburzenia, ale pomysł przyjął się u mężczyzn - na rekolekcje z trunkiem zgłosił się komplet!

Wieczorami biblijnymi nikt nie był zainteresowany, ale przy pomocy whisky docieram do wielu mężczyzn. To temat, który interesuje mężczyzn

– tłumaczy 53-letni proboszcz Thomas Eschenbacher, który sam jest wielbicielem whisky.

Na 11 stycznia zaprosił do Hammelburga mężczyzn ze swojej parafii na „rekolekcje przy łyskaczu”. Oferta ta skierowana jest wyłącznie do mężczyzn i... zgłosił się już komplet, mimo że niektórzy wierni są oburzeni pomysłem księdza.

Proboszcz znany jest z niekonwencjonalnych metod ewangelizacji. Przez kilka lat celebrował msze święte dla uczestników karnawału w Wuerzburgu, wygłaszając kazania w formie rymowanej. Zorganizował także piłkarską pielgrzymkę w intencji awansu klubu 1. FC Nuernberg w tabeli Bundesligi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com/pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki ujawnia kulisy negocjacji ws. Brexitu: Z mozołem wypracowaliśmy dobre stanowisko

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki informując o ustaleniach szczytu 27 państw członkowskich ws. Brexitu podkreślił, że pokazano dobrą wolę 27 państw członkowskich. „Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe stanowisko”.

Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala W. Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach parlamentu brytyjskiego, ale pewną datą graniczną, wyznaczoną również przez procedury brytyjskiej jest ten 12 kwiecień.
- powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu UE27 premier Morawiecki.

Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE jest bardzo ważna.

Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców – zabezpieczone.  Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia.
- mówił premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl