Polska celebrytka pojechała do Dubaju. Tam "przymyka oko" na prawa kobiet

Maja Bohosiewicz / By Kama95 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61246148

  

Aktorka Maja Bohosiewicz chciała napisać mądrego posta o prawach kobiet i ich emancypacji. Ale nie ma o tym chyba zbyt dużego pojęcia, bo za ten wpis spotkała ją fala krytyki. Pojechała w podróż poślubną do Dubaju i stwierdziła, że "kobiety mają tu przekichane". Postanowiła jednak... przymknąć na to oko.

Aktorka Maja Bohosiewicz w Sylwestra wyszła za mąż. W podróż poślubną wybrała się z mężem do Dubaju. Tam leżąc w bikini na plaży napisała na Instagramie post. Na początek zapytała co warto zobaczyć w tym mieście a później, zaczęła dumać nad złym losem kobiet w krajach arabskich. Ostatecznie stwierdziła jednak, że... przymyka na to oko.

A post pełen błędów ortograficznych zilustrowała swoim zdjęciem w bikini.

Zapytam, bo wasze rady są zawsze nieocenione. Co robić w tym mieście, gdzie się udać, co przeżyć? Mieście które zaskakuje swoją nowoczesnością, a z drugiej strony kobiety w tym kraju mają przekichane. Z ciekawostek za gwałt jest tu kara śmierci (to się chwali!) ale żeby uznać kogoś winnego gwałtu trzeba mieć czterech świadków płci męskiej wyznania muzłumańskiego. Rozumiem, że w stystykach kobiety czują się tu zopiekowane, gwałtu nieodnotowano. arabskie kraje chyba nigdy nie staną się moimi ulubionymi destynacjami. Przymykam oko, oddaje się kontemplacji i myśle wciąż ile jeszcze czasu upłynie zanim my kobiety będziemy wyemancypowane? Eh... (pisownia oryginalna)

- napisała Bohosiewicz.

Fani aktorki wytknęli jej hipokryzję. 

Ty taka wielka feministka, przymykasz oko? Może właśnie warto walczyć o prawa kobiet tam, gdzie naprawdę są one łamane 

- napisała jedna z internautek.

Nie wolno przymykać oka, trzeba mówić. I wyciągać wnioski uczciwie porównując ... to a propos naszego polskiego, podobno tak dla kobiet nieprzyjaznego świata

- napisała inna.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: instagram.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czworonożny funkcjonariusz zasilił szeregi gorlickiej Policji

Policja / malopolska.policja.gov.pl

  

Liczący sobie półtora roku owczarek niemiecki zasilił szeregi gorlickiej Policji. Przewodnikiem psa jest sierż. Ireneusz Jędrzejowski, na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Bieczu.

Zaledwie kilka dni temu owczarek wraz ze swoim opiekunem wrócili z kilkumiesięcznego szkolenia, które odbyli w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach. "Motor" – bo tak wabi się nowy nabytek gorlickich stróżów prawa - wykorzystywany będzie do różnych zadań interwencyjnych i tropiących. Będzie pomagał funkcjonariuszom w działaniach prewencyjnych, jest też przygotowany do służby podczas imprez masowych, zgromadzeń oraz pościgów. W razie potrzeby czworonożny funkcjonariusz pomoże także w akcjach poszukiwawczych, bo potrafi tropić ludzkie ślady.

Owczarek przyzwyczaja się obecnie do nowego otoczenia i nowych ludzi. Zaprzyjaźnił się już z kilkoma policjantami, którzy pełnią służbę w tym komisariacie. Jest energiczny i pełen zapału do pracy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl