Polska celebrytka pojechała do Dubaju. Tam "przymyka oko" na prawa kobiet

Maja Bohosiewicz / By Kama95 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61246148

  

Aktorka Maja Bohosiewicz chciała napisać mądrego posta o prawach kobiet i ich emancypacji. Ale nie ma o tym chyba zbyt dużego pojęcia, bo za ten wpis spotkała ją fala krytyki. Pojechała w podróż poślubną do Dubaju i stwierdziła, że "kobiety mają tu przekichane". Postanowiła jednak... przymknąć na to oko.

Aktorka Maja Bohosiewicz w Sylwestra wyszła za mąż. W podróż poślubną wybrała się z mężem do Dubaju. Tam leżąc w bikini na plaży napisała na Instagramie post. Na początek zapytała co warto zobaczyć w tym mieście a później, zaczęła dumać nad złym losem kobiet w krajach arabskich. Ostatecznie stwierdziła jednak, że... przymyka na to oko.

A post pełen błędów ortograficznych zilustrowała swoim zdjęciem w bikini.

Zapytam, bo wasze rady są zawsze nieocenione. Co robić w tym mieście, gdzie się udać, co przeżyć? Mieście które zaskakuje swoją nowoczesnością, a z drugiej strony kobiety w tym kraju mają przekichane. Z ciekawostek za gwałt jest tu kara śmierci (to się chwali!) ale żeby uznać kogoś winnego gwałtu trzeba mieć czterech świadków płci męskiej wyznania muzłumańskiego. Rozumiem, że w stystykach kobiety czują się tu zopiekowane, gwałtu nieodnotowano. arabskie kraje chyba nigdy nie staną się moimi ulubionymi destynacjami. Przymykam oko, oddaje się kontemplacji i myśle wciąż ile jeszcze czasu upłynie zanim my kobiety będziemy wyemancypowane? Eh... (pisownia oryginalna)

- napisała Bohosiewicz.

Fani aktorki wytknęli jej hipokryzję. 

Ty taka wielka feministka, przymykasz oko? Może właśnie warto walczyć o prawa kobiet tam, gdzie naprawdę są one łamane 

- napisała jedna z internautek.

Nie wolno przymykać oka, trzeba mówić. I wyciągać wnioski uczciwie porównując ... to a propos naszego polskiego, podobno tak dla kobiet nieprzyjaznego świata

- napisała inna.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: instagram.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie ma kontaktu z grotołazami w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. "Takie akcje są z reguły bardzo trudne"

Jaskinia Wielka Śnieżna / youtube.com/print screen

  

Ratownikom nie udało się nawiązać kontaktu z dwoma grotołazami, którzy wczoraj zostali uwięzieni przez wodę w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Na pomoc w niedzielę o świcie z Zakopanego wyruszyła kolejna grupa 11. ratowników – poinformował ratownik dyżurny Kamil Suder.

Dwóch grotołazów w sobotę utknęło w korytarzu, który wypełniła woda. Nawiązali kontakt głosowy ze swoimi towarzyszami, którzy powiadomili ratowników. Wody jest na tyle dużo, że grotołazi nie mają szansy wyjścia. Znajdują się oni w dość odległej od otworu partii tej jaskini w tak zwanych Przemkowych Partiach około 500 m poniżej wejścia do jaskini.

Jak wyjaśnił ratownik koordynujący akcję Roman Kubin, takie akcje są z reguły bardzo trudne i długotrwałe.

Zdaniem ratownika, zalanie jaskini mogły spowodować ostatnie nawalne deszcze. W takich sytuacjach zebrana w gruncie woda może bardzo szybko i niespodziewanie wypełnić korytarze jaskini.

[polecam:https://niezalezna.pl/284057-dwoch-grotolazow-utknelo-w-jaskini]

Jaskinia Wielka Śnieżna to najdłuższa i najgłębsza jaskinia w Tatrach. Długość jej korytarzy wynosi niemal 24 km, choć nie wszystkie z nich zostały dokładnie zbadane. Jest to jaskinia o skomplikowanych, wąskich korytarzach i przesmykach, która posiada kilka otworów wejściowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl