Polska celebrytka pojechała do Dubaju. Tam "przymyka oko" na prawa kobiet

Maja Bohosiewicz / By Kama95 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61246148

  

Aktorka Maja Bohosiewicz chciała napisać mądrego posta o prawach kobiet i ich emancypacji. Ale nie ma o tym chyba zbyt dużego pojęcia, bo za ten wpis spotkała ją fala krytyki. Pojechała w podróż poślubną do Dubaju i stwierdziła, że "kobiety mają tu przekichane". Postanowiła jednak... przymknąć na to oko.

Aktorka Maja Bohosiewicz w Sylwestra wyszła za mąż. W podróż poślubną wybrała się z mężem do Dubaju. Tam leżąc w bikini na plaży napisała na Instagramie post. Na początek zapytała co warto zobaczyć w tym mieście a później, zaczęła dumać nad złym losem kobiet w krajach arabskich. Ostatecznie stwierdziła jednak, że... przymyka na to oko.

A post pełen błędów ortograficznych zilustrowała swoim zdjęciem w bikini.

Zapytam, bo wasze rady są zawsze nieocenione. Co robić w tym mieście, gdzie się udać, co przeżyć? Mieście które zaskakuje swoją nowoczesnością, a z drugiej strony kobiety w tym kraju mają przekichane. Z ciekawostek za gwałt jest tu kara śmierci (to się chwali!) ale żeby uznać kogoś winnego gwałtu trzeba mieć czterech świadków płci męskiej wyznania muzłumańskiego. Rozumiem, że w stystykach kobiety czują się tu zopiekowane, gwałtu nieodnotowano. arabskie kraje chyba nigdy nie staną się moimi ulubionymi destynacjami. Przymykam oko, oddaje się kontemplacji i myśle wciąż ile jeszcze czasu upłynie zanim my kobiety będziemy wyemancypowane? Eh... (pisownia oryginalna)

- napisała Bohosiewicz.

Fani aktorki wytknęli jej hipokryzję. 

Ty taka wielka feministka, przymykasz oko? Może właśnie warto walczyć o prawa kobiet tam, gdzie naprawdę są one łamane 

- napisała jedna z internautek.

Nie wolno przymykać oka, trzeba mówić. I wyciągać wnioski uczciwie porównując ... to a propos naszego polskiego, podobno tak dla kobiet nieprzyjaznego świata

- napisała inna.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: instagram.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Policja wzięła się za nawołujących do nienawiści. Już ponad 20 osób zatrzymanych

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Od poniedziałku zatrzymano ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, urzędników, polityków i samorządowców oraz takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska - podała dziś Komenda Główna Policji.

W komunikacie KGP poinformowano, że policja po niedzielnym ataku na Pawła Adamowicza odnotowała wzmożoną liczbę zgłoszeń dotyczących obraźliwych wpisów internetowych, gróźb karalnych kierowanych telefonicznie oraz nawoływania do popełnienia przestępstwa wobec prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców i polityków z różnych ugrupowań.[polecam:https://niezalezna.pl/254747-coraz-wiecej-zatrzymanych-za-mowe-nienawisci-wsrod-nich-popularny-patostreamer-i-jego-matka]

Zgłoszeniami zajęło się Biuro do walki z Cyberprzestępczością KGP, które koordynuje działania wydziałów w całym kraju, oraz komendy wojewódzkie. Zebrane dane przekazywano policjantom operacyjnym, którzy je sprawdzali i dokonywali kolejnych ustaleń. Wytypowane osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do komend.[polecam:https://niezalezna.pl/255132-t-sakiewicz-o-walce-z-mowa-nienawisci-trzeba-to-robic-bez-hipokryzji]

Zatrzymani po przekazaniu zgromadzonych w tych sprawach materiałów dowodowych prokuratorom usłyszeli zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Łącznie od poniedziałku policjanci zatrzymali już ponad dwadzieścia osób podejrzanych o nawoływanie do nienawiści.[polecam:https://niezalezna.pl/254702-aktorka-klatwy-przerwala-spektakl-bez-fragmentu-o-zbiorce-na-platnego-morderce]

KGP w komunikacie wystosowała apel o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych. „Policjanci przypominają o odpowiedzialności za każde bezprawne zachowanie, a także słowa kierowane wobec innych ludzi różnymi drogami” - podkreśliła.

„Funkcjonariusze w całym kraju na bieżąco monitorują sieć i mają możliwości ustalenia i zatrzymania sprawców tego typu przestępstw oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej” - zapewniła policja. O „opamiętanie i refleksję” apelował również szef MSWiA Joachim Brudziński, podkreślając jednocześnie, że w tej sprawie działania policji będą „konsekwentne i surowe”.

KGP w komunikacie podziękowała też tym, którzy wykazali się czujnością, przekazując policji informacje o bezprawnych wpisach czy telefonach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl