Katastrofa budowlana czy zamach terrorystyczny? Prasa ujawnia nowe szczegóły WIDEO

zdjęcie ilustracyjne / http://u-f.ru

  

Trzy osoby zginęły dzisiaj wieczorem w wyniku wybuchu samochodu w centrum Magnitogorska. Wczoraj w Magnitogorsku doszło do wybuchu i zawalenia się budynku mieszkalnego.

Według lokalnego portalu 74.ru, eksplozja w samochodzie nastąpiła podczas zatrzymywania terrorystów. Trzech z nich zostało zabitych na miejscu, czwarty próbował uciekać, strzelając do policji.

Oficjalnie władze podały, że prawdopodobną przyczyną wybuchu samochodu była awaria instalacji gazowej. Taką samą przyczynę podawano w przypadku poniedziałkowego wybuchu w domu mieszkalnym.

Jednak według portalu 74.ru mieszkanie na drugim piętrze w domu, gdzie miał miejsce wybuch, wynajął imigrant, pochodzący z jednego z krajów Azji Środkowej. Źródła w służbach twierdzą, że w mieszkaniu mężczyzna przechowywał heksogen, związek chemiczny stosowany jako materiał wybuchowy, za pomocą którego planował dokonać zamachu, przypuszczalnie w centrum handlowym.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy Andrzej Duda ogłosi swój start w wyborach prezydenckich? Spychalski wyjaśnia

/ https://www.youtube.com/watch?v=cm-U4HFlHfg&t=775s

  

Jakie jest stanowisko prezydenta ws. zniesienia 30-krotności składek na ZUS? Jak układa się współpraca prezydenta Andrzeja Dudy z rządem premiera Mateusza Morawieckiego? Kiedy Andrzej Duda oficjalnie ogłosi swój start w wyborach prezydenckich? Na te i inne pytania w rozmowie z Lidią Lemaniak odpowiada Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy. Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Błażej Spychalski pytany o to, kiedy prezydent Andrzej Duda ogłosi oficjalnie swój start w wyborach prezydenckich odpowiedział:

Pamiętajmy, że nie mamy jeszcze ogłoszonego terminu wyborów prezydenckich. Zgodnie z konstytucją datę wyborów prezydenckich ogłasza marszałek Sejmu. Ogłoszenie tego terminu będzie mieć miejsce na początku przyszłego roku. Myślę, że trzeba na spokojnie do tego podchodzić. My ciężko pracujemy dla Polski (...) pan prezydent jest bardzo aktywny zarówno w polityce krajowej, jak i zagranicznej. Skupiamy się na normalnej, ciężkiej pracy dla Polski i Polaków, a jak będziemy znać termin wyborów prezydenckich, to wtedy pan prezydent będzie podejmował decyzję i ogłaszał ją w sposób formalny.

Pytany o stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy ws. zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS, rzecznik prezydenta podkreślił, że "tu mamy dwa elementy".

Po pierwsze – rozmawiamy o sytuacji przyszłej i dość jednak niepewnej. Staramy się jednak odnosić do tych decyzji podejmowanych przez parlament, które już się zmaterializowały i rzeczywiście trafiają na biurko pana prezydenta. W tej sytuacji trudno o takiej mówić, bo na razie mówimy o zgłoszony, jeszcze nie procedowanym projekcie. Po drugie – mamy ogromną nadzieję, że ta ustawa nie trafi na biurko pana prezydenta. Dzisiaj ciężko jest o tym dywagować, bo nie mamy ustawy uchwalonej przez parlament. Natomiast podkreślam – mamy nadzieję, że ta ustawa nie trafi na biurko pana prezydenta

- wyjaśnił.

Poniżej cała rozmowa wideo:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl