Nurowska „nasyła” smoki na wrogów? Posypały się ostrzeżenia: „Uważajcie na nią!”

Maria Nurowska / fot. mat.pras.

  

Choć Maria Nurowska przyzwyczaiła nas już do swojej bujnej fantazji, tym razem naprawdę ją poniosło: smoki strzegące pokoju i zło, które "zagnieździło się w naszej Ojczyźnie" - takie elementy przewijają się w "życzeniach", jakie pisarka złożyła internautom z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

KOCHANI! 
Niech te smoki, które są strażnikami mojego życia, w Nowym Roku obejmą ochroną także Was, moich Przyjaciół i wiernych Czytelników. Co do nieprzyjaciół nie doszliśmy do porozumienia...Kategorycznie odmówiły,

Czuję, że będzie lepiej! Że wypędzimy zło, które zagnieździło się w naszej Ojczyźnie Nie mamy innego wyjścia!
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

 - napisała z okazji Bożego Narodzenia Maria Nurowska na swoim Facebooku.

Wpis opatrzyła zdjęciem Domu Pod Smokami, czyli mieszczącego się w Bukowinie Tatrzańskiej pensjonatu, w którym mieszka i tworzy pisarka znana z antypatii dla obozu Zjednoczonej Prawicy. Abstrahując od dziwacznych, jakże pasujących do bujnej fantazji pisarki życzeń, w których Nurowska grzmi o złu, które rzekomo "zagnieździło się" w Polsce i "nasyła" na swoich nieprzyjaciół smoki (sic!), jeszcze większą uwagę zwraca prowadzony przez pisarkę pensjonat. Z ciekawości zajrzeliśmy na kilka popularnych serwisów zajmujących się pośrednictwem w rezerwacji hoteli. A tam? Wśród kilku pozytywnych opinii o Domu Pod Smokami znalazły się i takie "kwiatki":

Poza widokiem nie ma czego tam szukać. Właścicielka kłamie krzyczy , nawet nie da w spokoju zjeść i tak kiepskiego śniadania...Z tego co mówiła "będę przyjmowała gości jakich chcę" i powiedziała że pokoi dla nas nie ma...chwila refleksji i zastanowienia czemu akurat my przecież przyjechaliśmy mercedesem a nie fiat 126
Uważajcie na nią 

- pisze jeden z niezadowolonych wczasowiczów. Takich opinii jest więcej:

Ja też mam ciarki na plecach, kiedy przypominam sobie to towarzystwo, które zjawiło się przed północą i wszyscy byli pijani. Następnego dnia inni goście skarżyli się na nocne hałasy.

- dodaje inny. Kolejny wpis sugeruje, że w prowadzonym przez Nurowską pensjonacie nie tylko nie można zaznać spokoju, ale nabawić się nerwicy. Wszystko przez... wybuchowy charakter właścicielki:

Nie często zdarza mi się wystawiać negatywne opinie, ale tym razem było tak źle, że trudno to puścić mimochodem. Seria kłamst, oszustw, krętactw i oskarżeń ze strony właścicielki pensjonatu nie miała końca. Właścicielka najpierw twierdziła, że nie ma dla nas wolnych pokoi i to jej pracownica popełniła błąd (jak zapytaliśmy czy ma na imię Maria i że to z nią rozlawialiśmy przez telefon powiedziała, że pracownica też jest Maria ale wyjechała i nie odbiera telefonów). Jak juz odjezdzalismy zawołała nas i dała 4 osobowy apartament. (Potem krzyczała na nas, że wprowadziliśmy ją w błąd bo ona nie ma pokoi tylko apartamenty). Gdyby nie szklana wstawka w drzwiach to nawet nie wiedzielibyśmy, że właścicielka odebrała nadaną na nasze nazwisko paczkę (mimo, że twierdziła, że na to nazwisko nie miała rezerwacji). Przyniosła nam rano śniadanie (pół godziny po umówionym czasie) - jeden kufel soku pomarańczowego, filiżanka kawy i po jednym plasterku sera żółtego na osobę- masakra. Nie dała nam zjeść w spokoju tylko krzyczała, że wprowadziliśmy ją w błąd bo ona nie ma pokoi tylko apartamenty, że źle zaparkowaliśmy auta, że powinniśmy przyjechać o 16 a nie wieczorem (mimo, że informowaliśmy o której będziemy i wcześniej nie było z tym problemu) i że klient nie ma racji, ona jest wyjątkową osobą i już nas nigdy nie przyjmie, bo jestesmy tam za darmo (1000zł za dwie noce), bo w Święta kosztuje to od 700 do 1000zł za noc; O braku internetu, herbaty i innych takich nie ma co wspominać bo to pikuś przy tym jak zachowywała się właścicielka. Nie polecam i mam ciarki na plecach na samo wspomnienie tego miejsca- mimo, że usytuowanie jest cudowne.

Co Wy na to? Skorzystalibyście z "wypoczynku" w takim miejscu? 

 


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Facebook, pl.tripadvisor.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Żołnierze USA będą ćwiczyć w Europie

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Defence-Imagery/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Przerzut 20 tys. amerykańskich żołnierzy do Europy, gdzie wezmą udział w ćwiczeniach poligonowych m.in. w Polsce i krajach bałtyckich, zakłada scenariusz ćwiczenia Defender-Europe 20 zaplanowanego od lutego do kwietnia 2020 r. Będzie to największy przerzut amerykańskich wojsk do Europy od 25 lat.

Do Amerykanów, którzy przywiozą ze sobą sprzęt, użyją też broni składowanej w Europie, dołączą wojska z krajów sojuszniczych i partnerskich; wyzwaniem będzie nie tylko przerzut do Europy i przemieszczanie się na poligony, ale również powrót do USA – podkreślił zastępca szefa sztabu amerykańskich Wojsk Lądowych w Europie (U.S. Army Europe) gen. bryg. Sean Bernabe. Transporty mają się odbywać głównie nocą, zostaną też wstrzymane na czas świąt wielkanocnych.

"Celem ćwiczenia Defender-Europe 20 jest budowa strategicznej gotowości sił lądowych USA. Przyniesie ono 20 tys. żołnierzy ze sprzętem do Europy; rozjadą się po kontynencie, by uczestniczyć w innych, mniejszych ćwiczeniach" – powiedział Bernabe w telefonicznym briefingu dla mediów.

Będą to np. doroczne wielonarodowe ćwiczenie operacji spadochronowych Swift Response, odbywające się co dwa lata w Polsce i państwach bałtyckich Saber Strike, skoncentrowane na interoperacyjności sojuszników i partnerów ćwiczenie Allied Spirit, czy doskonalące współdziałanie artylerii wojsk NATO i partnerskich Dynamic Front. Równolegle z Defender-Europe 20 w Polsce będzie się odbywało ćwiczenie Anakonda.

"Polska będzie jednym z epicentrów ćwiczenia Allied Spirit. Obejmuje ono forsowanie rzeki – odbędzie się ono na poligonie w Drawsku Pomorskim. Będzie to ćwiczenie z siłami wielkości dywizji, prowadzone przez 1. Dywizję Kawalerii, ale z międzynarodowym udziałem"

– powiedział generał. 12. Brygada Zmechanizowana wystawi siły biorące udział w natarciu przez rzekę, 9. Brygada będzie grać rolę przeciwnika. W działaniach weźmie udział brytyjsko-niemiecka kompania mostowa, wsparcie samolotów i śmigłowców zapewnią siły z Czech i USA.

W Allied Spirit będą uczestniczyć żołnierze stacjonującej w Polsce rotacyjnie amerykańskiej brygady, którzy wezmą też udział w ćwiczeniu Saber Strike, przemieszczając się z Polski na Litwę w rejonie przesmyku suwalskiego.

W tym samym czasie w Polsce będzie się też odbywać ćwiczenie amerykańskich Sił Powietrznych w Europie – Astral Knight. "Tak więc Polska będzie znaczącym epicentrum aktywności wiosną 2020 r." – zaznaczył generał.

Amerykańska 1. Dywizja poza dowodzeniem operacją forsowania rzeki na poligonie drawskim weźmie też udział w ćwiczeniu dowódczo-sztabowym Joint Warfighting Assesment w Bawarii.

Bernabe zaznaczył, że choć Defender-Europe 20 nie wiąże się bezpośrednio z natowską inicjatywą gotowości, to razem z innymi ćwiczeniami służy podniesieniu gotowości całego Sojuszu.

"Nie tylko budujemy strategiczną gotowość przerzucając 20 tys. żołnierzy z USA do Europy i przewożąc ich na poligony, przez każde z tych mniejszych ćwiczeń zwiększamy też gotowość na poziomie taktycznym"

– powiedział.

Podkreślił, że ani Defender 20, ani poszczególne ćwiczenia poligonowe nie są odpowiedzią na jakąś konkretną sytuację. "Głównym celem jest budowanie strategicznej gotowości, przećwiczenie przerzutu dużych sił z USA do Europy, na poligony, a także stworzenie wojskom okazji, by zwiększały zdolność do współdziałania z sojusznikami i budowały gotowość na poziomie taktycznym" - powiedział

Zwrócił też uwagę, że w przygotowania jest zaangażowana nie tylko amerykańska armia, ale i sojusznicy w Europie tworzący warunki do przyjęcia wojsk przybywających do czterech portów morskich, a potem przerzucenia ich w głąb kontynentu koleją i konwojami drogowymi.

"Przez ostatnich kilka lat znacznie zwiększyliśmy taktyczną gotowość we wszystkich trzech komponentach naszych Wojsk Lądowych - regularnej armii, gwardii narodowej i w rezerwach. Zdaliśmy sobie sprawę, że czas, by znów skupić się na gotowości strategicznej, zdolności do przerzutu tych gotowych jednostek taktycznych na duży dystans, tam, gdzie są potrzebne" – objaśniał Bernabe cel ćwiczenia.

Dodał, że chodzi także o sprawdzenie infrastruktury i procedur w Europie, w tym uzgodnienie tras przerzutu z portów na poligony z lokalnymi władzami. "Doceniamy ich wsparcie; to, że zapewnią eskortę konwojom, zwłaszcza na najbardziej obciążonych odcinkach. Planujemy transporty w nocy, by zminimalizować utrudnienia, jakie konwoje mogłyby powodować dla zwykłego cywilnego ruchu" – zapewnił. Ciężki sprzęt będzie też z portów przewożony koleją.

Jednym z portów będzie Bremerhaven, dokąd mają przybić statki ze sprzętem 3. Dywizji wyruszające z Savannah. Niewielka część - np. sprzęt łączności – zostanie przetransportowana drogą powietrzną. Samolotami – przeważnie wynajętymi - przybędzie też większość żołnierzy. Zabezpieczenie operacji będzie zadaniem dla sił z różnych krajów. Wśród ćwiczących będą amerykańscy logistycy, np. 1. Dywizja Kawalerii przerzuci swoją brygadę wsparcia z Fort Hood w Teksasie, by zapewnić kierowanie i dowodzenie jednostkom dostarczającym paliwa, żywność i sprzęt.

Ten w większości przybędzie do Europy razem z żołnierzami z USA. Wyjątkiem będzie 116. Brygadowa Grupa Bojowa Gwardii Narodowej Idaho, która pobierze wyposażenie z amerykańskich składów w Europie. Żołnierze U.S. Army – m.in. z 2. Brygady 3. Dywizji Piechoty z Fort Stewart w Georgii - przywiozą czołgi M1 Abrams, wozy bojowe Bradley i samobieżne haubice Paladin. Żołnierze tej jednostki będą wśród pierwszych przybywających Amerykanów i wezmą udział w strzelaniach na poligonie drawskim.

"Zaczniemy przerzucać część wojsk już w lutym" – zapowiedział Bernabe. Ruchy wojsk potrwają do kwietnia. "Zrobimy krótką przerwę na święta wielkanocne, żeby nie zajmować dróg" – zaznaczył generał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl