Obywatele RP wydali album! W środku zdjęcia z protestów oraz „złote myśli” Kasprzaka i Frasyniuka

Obywatele RP / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

„Ten album to uchwycone w kadrze dwa lata kontrmiesięcznic” - czytamy w informacji zapowiadającej wydanie publikacji ze zdjęciami z protestów Obywateli RP. Już sam opis tego „dzieła” podnosi poziom megalomanii na niezdobyte dotąd wyżyny... absurdu. Twórcy podkreślają, że obok 260 zdjęć „dokumentujących odwagę i poświęcenie niewielkiej grupy obywateli, ich opór przeciw autorytarnej władzy ” znalazło się też miejsce na mądrości „liderów ulicznej opozycji”.

Paweł Kasprzak, Władysław Frasyniuk, Ewa Błaszczyk, Beata Geppert, Arkadiusz Szczurek, Kajetan Wróblewski, to tylko część nazwisk, osób, których wynurzenia i przemyślenia można znaleźć w albumie „Tu Obywatele!”.

Jak informowaliśmy już na łamach portalu niezalezna.pl. pomysł utworzenia stałej wystawy muzealnej upamiętniającej protesty Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP wywołał falę niepohamowanej wesołości. Tymczasem nie ma żadnych powodów do śmiechu, ponieważ działania KOD propagowane są na stałej ekspozycji Muzeum Warszawy (MW) od końca maja 2017 r. Aktywność KOD jest tam skutecznie reklamowana – także w języku angielskim.

Najwyraźniej Obywatelele RP pozazdrościli koleżankom i kolegom z Komitetu Obrony Demokracji splendoru i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

„Zdjęcia pokazują fanatycznych zwolenników religii smoleńskiej i przeciwstawiających się im członków organizacji Obywatele RP, O.S.A, TAMA, ale też osób niezrzeszonych. Policjanci byli także bohaterami tego spektaklu, który przez regularne media pokazywany był czasem w otoczce sensacji lub tylko był wzmiankowany”.
pisze o albumie Katarzyna Wyszomierska ze Skweru Wolności.

 


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, obywatelerp.org

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Andrzej Duda w Kalifornii – spotkanie z Polonią w San Jose

Para prezydencka w San Jose / Małgorzata Schulz/Los Angeles

  

Trwa spotkanie Pary Prezydenckiej z amerykańska Polonią w kościele parafialnym Misji Św. Brata Alberta w San Jose w Kalifornii.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą o godz. 13:00 czasu lokalnego.

Po mszy świętej para prezydencka przejdzie do sali parafialnej na spotkanie, podczas którego zostaną uhonorowani zasłużeni na rzecz środowisk polonijnych.

Po spotkaniu odbędzie się piknik z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-
Dudy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl