Paweł Kasprzak, Władysław Frasyniuk, Ewa Błaszczyk, Beata Geppert, Arkadiusz Szczurek, Kajetan Wróblewski, to tylko część nazwisk, osób, których wynurzenia i przemyślenia można znaleźć w albumie „Tu Obywatele!”.

Jak informowaliśmy już na łamach portalu niezalezna.pl. pomysł utworzenia stałej wystawy muzealnej upamiętniającej protesty Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP wywołał falę niepohamowanej wesołości. Tymczasem nie ma żadnych powodów do śmiechu, ponieważ działania KOD propagowane są na stałej ekspozycji Muzeum Warszawy (MW) od końca maja 2017 r. Aktywność KOD jest tam skutecznie reklamowana – także w języku angielskim.

Najwyraźniej Obywatelele RP pozazdrościli koleżankom i kolegom z Komitetu Obrony Demokracji splendoru i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

„Zdjęcia pokazują fanatycznych zwolenników religii smoleńskiej i przeciwstawiających się im członków organizacji Obywatele RP, O.S.A, TAMA, ale też osób niezrzeszonych. Policjanci byli także bohaterami tego spektaklu, który przez regularne media pokazywany był czasem w otoczce sensacji lub tylko był wzmiankowany”.
pisze o albumie Katarzyna Wyszomierska ze Skweru Wolności.