Eurowizja Junior odbędzie się w Polsce, ale nie w Warszawie?

  

Dzięki temu, że ostatnią edycję Eurowizji Junior wygrała Roksana Węgiel, kolejny konkurs odbędzie się w Polsce. Jak zapowiada Telewizja Polska, współorganizator festiwalu, miasto-gospodarz zostanie wyłonione w konkursie. "Warszawa nie jest faworytem, by zorganizować konkurs" - powiedział szef TVP Jacek Kurski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Będzie przedstawiona specyfikacja warunków uwzględniająca przede wszystkim jakość hali, jej dostępność – musi być niemal na miesiąc przed Eurowizją dostępna, by przygotować ją do tej imprezy, oraz budżet, jaki dane miasto przedstawi do montażu finansowego z TVP, by wejść we współorganizację tej imprezy. Nie ukrywam, że prowadzimy telewizję bardzo ekonomicznie, będzie to dla nas ważne kryterium

- zapowiedział Jacek Kurski.

Według tradycji konkursu Eurowizji "dla dorosłych", kolejne jego edycje odbywają się stolicach państw, z których pochodzi zwycięzca. Nieco inaczej ma się sprawa z edycją dla dzieci. Jak się okazuje, "Warszawa nie jest faworytem" do zorganizowania takiej imprezy:

Jest wiele miast, które mają dobre hale. Na nieszczęście, Warszawa nie jest faworytem – Torwar jest trochę siermiężny i niesatysfakcjonujący akustycznie, Arena Ursynów – z całym szacunkiem, ale w porównaniu z Gdańskiem czy Krakowem nieco „osiedlowa”. Inne miasta Polski mają dużo lepsze hale niż Warszawa. Będziemy mieli się nad czym zastanawiać. Z drugiej strony tylko cztery razy zdarzyło się, że miasto nie będące stolicą, organizowało imprezę, więc to też byłoby wyjątkowe

- wyjaśnia prezes TVP.

Tegoroczną edycję Konkursu Eurowizji Junior wygrała Polka Roksana Węgiel, która zaśpiewała utwór pt. "Anyone I Want To Be".

 


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zdanowska podziękowała swoim dwóm zastępcom

/ Original: Platforma Obywatelska RP from PolskaDerivative work: TharonXX [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podziękowała za współpracę swoim dwóm zastępcom – Tomaszowi Treli (SLD) oraz Krzysztofowi Piątkowskiemu (PO), którzy uzyskali mandat w wyborach do Sejmu. Zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu przedstawi nowych wiceprezydentów.

Na spotkaniu z mediami przypomniała, że przez ostatnich pięć lat współpracowała zarówno z Trelą, jak i Piątkowskim, i tworzyli oni bardzo fajny, zgrany zespół.

Zwróciła uwagę, że nowi posłowie znają samorząd od podszewki, a w tej chwili - jej zdaniem - głos takich osób w parlamencie będzie bardzo istotny. Podkreśliła, że nie żegna się ze swoimi zastępcami, a drzwi jej gabinetu będą dla nich zawsze otwarte, bo współpraca z nimi - już jako posłami - nadal będzie konieczna, gdyż potrzeby Łodzi są duże. Wierzy, że zrobią oni wszystko, aby były one widoczne w Warszawie.

Zdanowska żałuje, że zarówno Trela, jak i Piątkowski nie byli na wspólnej liście, bo według niej wynik w Łodzi byłby wtedy inny, tzn. Koalicja Obywatelska mogła zdobyć nie cztery, a więcej mandatów. Piątkowski startował z drugiego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej, a Trela z pierwszego listy KW SLD.

Dziękując za lata współpracy, Trela zapewnił Zdanowską, że nadal może liczyć nie tylko na wsparcie z jego strony, ale także całej łódzkiej lewicy, która w Łodzi zdobyła ponad 20-procentowe poparcie. 

Jak mówił, to jest dla niego smutny moment, bo całe swoje dotychczasowe życie społeczno-polityczne wiązał z samorządem. Zaznaczył jednak, że zawsze najważniejsza pozostanie Łódź.

Także Piątkowski zapewnił, że głos oddany na niego, to "głos na Łódź i na dobro jej mieszkańców" i zawsze będzie przedstawicielem Łodzi i jej mieszkańców. Również podziękował Zdanowskiej za współpracę i wspólne budowanie miasta. Cieszy się, że wchodzi do parlamentu z Tomaszem Trelą - imimo iż różnią ich poglądy w wielu sprawach, to łączą ich łódzkie węzły. 

Nowi posłowie zapowiedzieli, że jeżeli będzie trzeba zagłosować ramię w ramię z PiS w sprawach korzystnych dla miasta i regionu, to będą to robić.

Zdanowska nie ma obaw, że odejście dwóch prezydentów osłabi samorząd, bo na ich miejsce przyjdą również doświadczone i kompetentne osoby. Nie chciała zdradzić, kto ich zastąpi. Jak mówiła, ogłosi to w przyszłym tygodniu.

Pytana jako szefowa PO w regionie, czy jest zadowolona z kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej, powiedziała, że na ocenę przyjdzie jeszcze czas. Nie chciała również odpowiedzieć na pytanie, czy Grzegorz Schetyna powinien zrezygnować z funkcji przewodniczącego Platformy. 

W wyborach do Sejmu w okręgu łódzkim Tomasz Trela zdobył 40 811 głosów, a Krzysztof Piątkowski - 25 663 głosów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna,pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl