Znamy już przewodniczącego lubelskiego sejmiku

panorama Lublina - zdjęcie ilustracyjne / frolicsomepl; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Michał Mulawa został wybrany na przewodniczącego sejmiku województwa lubelskiego. Podczas inauguracyjnej sesji sejmiku wybrani będą także marszałek i członkowie zarządu województwa.

W tajnym głosowaniu Mulawę poparło 19 radnych. Na jego kontrkandydatkę Zofię Woźnicę zgłoszoną przez radnych PO, głosowało 14 radnych.

Nowy przewodniczący dziękując za wybór powiedział, że jest to dla niego ogromny zaszczyt, ale również odpowiedzialność.

- Dołożę wszelkich starań, żeby godnie reprezentować samorząd województwa lubelskiego, żeby godnie reprezentować sejmik. Jestem gotowy i otwarty do współpracy ze wszystkimi, będę do dyspozycji wszystkich radnych – zapewnił Mulawa.

Mulawa ma 38 lat. Był radnym sejmiku poprzedniej kadencji. Jest członkiem prezydium oraz skarbnikiem zarządu okręgowego PiS w Lublinie. Pełni funkcję kierownika działu komunikacji korporacyjnej w Zakładach Azotowych „Puławy”. Jest absolwentem Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie UMCS, ukończył też podyplomowe studia w zakresie psychologii komunikacji społecznej na tym uniwersytecie.

Wybór Mulawy był zgodny z rekomendacją Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z tymi ustaleniami marszałkiem woj. lubelskiego ma zostać dotychczasowy wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.

W 33 osobowym sejmiku woj. lubelskiego w ostatnich wyborach PiS zdobyło 18 mandatów. Koalicja Obywatelska i PSL mają po siedmiu radnych, a SLD Lewica Razem jednego radnego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oficjalne zdjęcie polskiej flagi na Marsie!

Zdjęcie Marsa / fot. mars.nasa.gov/twitter.com/@astronika_space

  

NASA opublikowała zdjęcia przesłane z Marsa przez sondę InSight. Na niektórych można dostrzec polską flagę, umieszczoną - obok flag m.in. USA, Kanady i Francji - na tabliczce na zewnętrznej powłoce lądownika Mars InSight. Jedno z takich zdjęć zamieściła na Twitterze polska firma Astronika zaangażowana w misję.

"Oficjalne zdjęcie polskiej flagi na Marsie!" - tak zdjęcie z Marsa pokazujące polską flagę podpisała na swoim twitterowym koncie firma Astronika.

Wysłana przez amerykańską agencję kosmiczną NASA sonda kosmiczna InSight została wystrzelona z Bazy Sił Powietrznych Vandenberg (USA) w maju 2018 r. Po trwającej sześć miesięcy podróży, podczas której przebyła 300 milionów mil (483 miliony kilometrów), bezzałogowa sonda wylądowała na powierzchni Marsa 27 listopada. Ma dokładnie zbadać wnętrze Czerwonej Planety.

Choć InSight to misja amerykańska z udziałem Niemiec i Francji, to udział w niej ma także Polska. Ze strony polskiej zaangażowana jest firma Astronika, która we współpracy z kilkunastoma firmami i ośrodkami badawczymi wykonała mechanizm penetratora gruntu, będącego elementem urządzenia Kret HP3.

Zdjęcia przesłane przez sondę można obejrzeć na stronie NASA pod adresem: https://mars.nasa.gov/insight/multimedia/raw-images/?order=sol+desc%2Cdate_taken+desc&per_page=50&page=0&mission=insight

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl