Znamy już przewodniczącego lubelskiego sejmiku

panorama Lublina - zdjęcie ilustracyjne / frolicsomepl; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Michał Mulawa został wybrany na przewodniczącego sejmiku województwa lubelskiego. Podczas inauguracyjnej sesji sejmiku wybrani będą także marszałek i członkowie zarządu województwa.

W tajnym głosowaniu Mulawę poparło 19 radnych. Na jego kontrkandydatkę Zofię Woźnicę zgłoszoną przez radnych PO, głosowało 14 radnych.

Nowy przewodniczący dziękując za wybór powiedział, że jest to dla niego ogromny zaszczyt, ale również odpowiedzialność.

- Dołożę wszelkich starań, żeby godnie reprezentować samorząd województwa lubelskiego, żeby godnie reprezentować sejmik. Jestem gotowy i otwarty do współpracy ze wszystkimi, będę do dyspozycji wszystkich radnych – zapewnił Mulawa.

Mulawa ma 38 lat. Był radnym sejmiku poprzedniej kadencji. Jest członkiem prezydium oraz skarbnikiem zarządu okręgowego PiS w Lublinie. Pełni funkcję kierownika działu komunikacji korporacyjnej w Zakładach Azotowych „Puławy”. Jest absolwentem Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie UMCS, ukończył też podyplomowe studia w zakresie psychologii komunikacji społecznej na tym uniwersytecie.

Wybór Mulawy był zgodny z rekomendacją Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z tymi ustaleniami marszałkiem woj. lubelskiego ma zostać dotychczasowy wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.

W 33 osobowym sejmiku woj. lubelskiego w ostatnich wyborach PiS zdobyło 18 mandatów. Koalicja Obywatelska i PSL mają po siedmiu radnych, a SLD Lewica Razem jednego radnego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

6 godzin wspinał się... po wieży Eiffla

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

- Mężczyzna, który wspiął się w na wieżę Eiffla, powodując ewakuację wszystkich turystów, pozostawał na niej przez sześć godzin - poinformowały paryskie służby bezpieczeństwa. Do tej pory nieznane są motywy działania śmiałka, który dotarł niemal do najwyższego piętra tej mierzącej 324 metry budowli.

Ewakuowanie 2500 turystów, którzy znajdowali się na wieży Eiffla, rozpoczęło się po godzinie 15:30. Wtedy firma obsługująca obiekt (SETE) otrzymała informację, że pewien mężczyzna, który wszedł normalnie na teren wieży, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji, gdy był na pierwszym piętrze.

Przez następnych kilka godzin mężczyzna wspinał się w górę i dotarł niemal do trzeciego piętra, które znajduje się pod czubkiem budowli. Tam czekali już na niego strażacy, wspierani przez policyjną brygadę śledczą i interwencyjną. Ok. godz. 21:30 śmiałek został przekonany, aby oddał się w ręce policji.

Firma SETE poinformowała, że we jutro rano wieża na powrót zostanie udostępniona dla zwiedzających, a pechowcy, którzy zostali ewakuowani, otrzymają zwrot pieniędzy za bilety.

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu „obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa”. W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 r. wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl