Znamy szczegóły porozumienia służb mundurowych z MSWiA. Takie podwyżki dostaną funkcjonariusze [DOKUMENT]

Joachim Brudziński / Twitter.com/@MSWIA_GOV_PL

  

Dzisiaj związkowcy służb mundurowych podpisali z kierownictwem MSWiA porozumienie, które kończy akcję protestacyjną. Znamy już najważniejsze szczegóły porozumienia Podpisany dokument zakłada, że mundurowi od 1 stycznia 2019 r. otrzymają podwyżkę uposażenia w wysokości 655 złotych, a od 1 stycznia 2020 r. - ich zarobki wzrosną o kolejne 500 złotych.

- Zaczęliśmy prawdziwy i rzeczywisty dialog. Nie przypominam sobie momentu, by strona społeczna podpisała tak dobre dla tysięcy polskich funkcjonariuszy porozumienie. Teraz razem zmierzamy do tego ,by poprawić jakość służby oraz pensje polskich funkcjonariuszy. Myślę, że z tym porozumieniem zapoznają się funkcjonariusze podległych ministrowi służb i będą usatysfakcjonowani

- powiedział dziś podczas konferencji prasowej po podpisaniu dokumentu Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Wśród najważniejszych założeń porozumienia znalazły się podwyżki dla funkcjonariuszy służb mundurowych.

"Od dnia 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze otrzymają podwyżkę uposażenia w przeciętnej miesięcznej wysokości 655 zł brutto na etat (wraz z nagrodą roczną)" - czytamy w porozumieniu.

Od 1 stycznia 2020 r. kwota uposażenia funkcjonariuszy wzrośnie o kolejne 500 złotych brutto.

"Podwyżki uposażenia (...) zostaną przyznane dla każdego funkcjonariusza w równej kwocie, uwzględniającej wzrost wszystkich składników uposażenia oraz nagrody rocznej".

Ponadto, minister zobowiązał się opracować projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzenie emerytalnym funkcjonariuszy, który zakładać będzie zniesienie granicy 55 lat życia dla uzyskania prawa do emerytury. Opracowana ma być również nowelizacja wprowadzająca 100 proc. stawki za nadgodziny.

(fot. Twitter.com/Polska Policja)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polak wśród rannych we Francji

zdjęcie ilustracyjne / @SnowAndBeach Twitter.com

  

Wśród rannych w wyniku pożaru ośrodka narciarskiego Courchevel w Alpach Francuskich znalazł się Polak. „Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – zapewnił Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Pożar wybuchł na trzecim, ostatnim piętrze budynku, w którym mieszkało ok. 60 pracowników sezonowych, w tym obcokrajowcy.

Żywioł został opanowany ok. godz. 8.30. Przyczyna pożaru są ustalane.[polecam:https://niezalezna.pl/255299-pozar-w-w-osrodku-narciarskim-w-alpach-francuskich]

„W pożarze ośrodka narciarskiego w Courchevel (Francja) zginęły 2 osoby, a 22 zostały ranne, w tym 4 ciężko. Wśród poszkodowanych jest wielu cudzoziemców. Jednym z rannych jest Polak. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Placówka w Lyonie monitoruje sytuację”

- poinformował na jednym z portali społecznościowych wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl