Kontrowersyjny wokalista na pikniku dla Niepodległej? Mamy komentarz Kancelarii Premiera

Wojciech Łuszczykiewicz / By Piotr Drabik from Poland - Wojciech Łuszczykiewicz, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40930885

  

W internecie zamieszczone zostały dziś informacje dotyczące pikniku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który organizowany jest przez Kancelarię Premiera. Internauci piszą, że jedną z gwiazd będzie znany z antykościelnych prowokacji Wojciech Łuszczykiewicz z zespołu Video. Mamy oficjalny komentarz Kancelarii Premiera w tej sprawie.

W sieci pojawiły się informacje, jakoby na pikniku z okazji 100-lecia niepodległości, który organizuje Kancelaria Premiera, miał wystąpić Wojciech Łuszczykiewicz - wokalista znany z antykatolickich prowokacji, m.in. poprzez strój, jaki publicznie zakładał. W sieci bez trudu można znaleźć jego zdjęcia w koszulkach świadczących o szyderczym podejściu do kościoła czy też do polityków prawicy. 

Zweryfikowaliśmy tę informację i okazała się ona nieprawdziwa. Jak nas zapewniono, Łuszczykiewicz nie będzie występował na pikniku patriotycznym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Ta osoba nie wystąpi na pikniku. Nie mamy z nią nic wspólnego

- powiedział dla niezalezna.pl Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zastrzelono 3 tureckich dyplomatów

/ Spc. Charles W. Gill, U.S. Army [Public domain]

  

Co najmniej trzech tureckich dyplomatów zostało dziś zastrzelonych w Irbilu, stolicy Regionu Kurdystanu w Iraku - poinformował Reuters, powołując się na kurdyjskie źródła. Uzbrojeni napastnicy otworzyli do nich ogień podczas obiadu w restauracji.

Jeden z zabitych to turecki wicekonsul w Irbilu.

MSZ Turcji potwierdziło śmierć jednego pracownika konsulatu. Agencja dpa, powołując się lokalne źródło, mówi o dwóch zabitych i jednym ciężko rannym.

Na miejscu są służby bezpieczeństwa. Trwa poszukiwanie sprawców. Władze poprosiły mieszkańców o opuszczenie okolic restauracji. Znajduje się ona w asyryjskiej dzielnicy miasta Ainkawa (w 2014 r. w dzielnicy znalazły się tysiące przede wszystkim chrześcijańskich uchodźców chrześcijańskich z Bagdadu i Mosulu).

W ubiegłym tygodniu Masrur Barzani – syn byłego przywódcy irackich Kurdów Masuda Barzaniego – został zaprzysiężony na premiera irackiego Kurdystanu. Objął stanowisko po wybraniu jego kuzyna Neczirwana na prezydenta Kurdystanu.

W konflikcie kurdyjsko-tureckim zginęło już ponad 40 tys. osób. Działająca według władz w Ankarze również na terytorium Iraku Partia Pracujących Kurdystanu uznawana jest przez Turcję, a także Stany Zjednoczone i Unię Europejską za organizację terrorystyczną. Od lat 80. prowadzi zbrojną walkę o kurdyjską autonomię w Turcji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl