Lemingi z Wilanowa dały się „nabić w butelkę”? Ledwo opadł wyborczy pył - HGW odwołała obietnice

Miasteczko Wilanów / By Wistula - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70629031

  

Mieszkańcy "Miasteczka Wilanów" zagłosowali gremialnie na Platformę Obywatelską. Podczas kampanii obiecywano im budowę dróg, a tuż po wyborach dowiedzieli się o decyzji... zawieszającej inwestycje. Kilka miesięcy przed wyborami utworzono stowarzyszenie "Pozytywny Wilanów", które - jak się wydaje - miało odebrać głosy popularnemu "Stowarzyszeniu Mieszkańców Miasteczka Wilanów". Manewr się udał, bo nowo powstałe stowarzyszenie "rozbiło" głosy mieszkańców, dzięki czemu Platforma będzie nadal rządzić samodzielnie. Wydaje się, że zasada "dziel i rządź" nadal znajduje praktyczne zastosowanie, nawet w lokalnej polityce.

Wilanów jest obecnie najdynamiczniej rozwijającą się dzielnicą Warszawy. Tzw. "Miasteczko Wilanów" jest osiedlem, na terenie którego mieszkają młodzi i aktywni zawodowo ludzie, często przyjezdni. W kwietniu 2007 r. utworzono "Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów", którego celem była wszechstronna troska o zabezpieczenie bieżących potrzeb mieszkańców. W tegorocznych wyborach stowarzyszenie zawiązało własny komitet wyborczy i wystawiło swoich kandydatów w wyborach samorządowych. 

Tymczasem kilka miesięcy przed wyborami (w lipcu 2018 r.) w "Miasteczku Wilanów" powołano nowe stowarzyszenie pod nazwą "Pozytywny Wilanów". W swoich założeniach nowa organizacja zrzeszająca mieszkańców miasteczka postulowała bardzo podobne cele jak działające już od 11 lat "Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów" i również powołała własny Komitet Wyborczy Pozytywny Wilanów.

Trudno nie odnieść wrażenia, że nowo powstałe stowarzyszenie miało za zadanie - pod płaszczykiem szczytnych społecznych celów - podzielić głosy wyborców, urywając co nie co dotychczas funkcjonującej organizacji pozarządowej.

W programie wyborczym KW Pozytywny Wilanów obiecywano m.in. połączenia z Ursynowem i Mokotowem, tramwaj do Wilanowa oraz dalszy rozwój infrastruktury drogowej w dzielnicy i uporządkowanie ruchu i parkowania na ulicach Wilanowa.

Tymczasem tuż po wyborach okazało się, że prezydent m. st. Warszawy zawiesiła postępowanie ws. wydania decyzji dotyczącej realizacji bardzo ważnej dla mieszkańców inwestycji drogowej. 

Wydaje się, że z punktu widzenia Platformy efekt wyborczy został osiągnięty. Rozbito głosy mieszkańców, "urywając" "Stowarzyszeniu Mieszkańców Miasteczka Wilanów" ok. 10 proc. głosów, i PO nadal w Wilanowie będzie rządzić samodzielnie. A dróg nie będzie.

O decyzji HGW ws. planowanej inwestycji poinformowało istniejące od lat "Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów" na swoim profilu na Facebooku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump zrobił, jak obiecał. Uznał zwierzchnictwo Izraela nad Wzgórzami Golan

moment podpisania / @WhiteHouse print screen Twitter.com

  

Prezydent USA Donald Trump dziś podpisał dekret, na mocy którego Stany Zjednoczone formalnie uznały suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan. Dokument został podpisany podczas spotkania Trumpa z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Białym Domu.

Podpisanie dekretu zapowiedział w niedzielę na Twitterze p.o. szefa izraelskiej dyplomacji Israel Katz.

Kilka dni wcześniej sam Trump napisał na Twitterze, że nadszedł czas, aby USA w pełni uznały władzę Izraela nad tym regionem i tłumaczył, że ma on kluczowe strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa Izraela i stabilności regionu. 

Izrael zajął znaczną część Wzgórz Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku, a następnie wcielił je administracyjnie do swego terytorium. Decyzja ta nie została nigdy zaaprobowana przez wspólnotę międzynarodową, a prawo do tego obszaru rości sobie Syria. ONZ uważa Wzgórza Golan za terytorium okupowane.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl