Certyfikacja żołnierzy Sił Odpowiedzi NATO

/ mat. 21. BSP / https://21bsp.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2018-10-10r-certyfikacja-druzyn/

  

Na poligonie w Trzciańcu rozpoczął się proces certyfikowania drużyn z jednostek wchodzących w skład Sił Odpowiedzi NATO - informuje oficjalny portal 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Certyfikacja drużyn ma na celu sprawdzenie poziomu wyszkolenia żołnierzy a także ich zgranie. Jest to bardzo ważny aspekt szkolenia w pododdziałach do których trafili niedawno wcieleni żołnierze. Podhalańczycy są sprawdzani poprzez realizację „pętli taktycznej” , która opiera się na realizacji ciągu zadań taktycznych - podaje 21. BSP. 

W OSG Trzcianiec realizowano m.in. stawianie pola minowego, przeszukanie osób i pojazdów czy też zdobywanie budynków. Realizacja wszystkich zadań w ciągu jednego dnia wymaga od żołnierzy dużego wysiłku, gdyż poszczególne punkty na których realizowane są zagadnienia są od siebie oddalone nawet o kilka kilometrów. Szczególnie trudne staje się to w terenie górskim przy niesprzyjających warunkach pogodowych - czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 21. BSP.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kłamstwo w tygodniku „Sieci”. Michał Rachoń odpowiada: To jakaś kiepska szopka

Michał Rachoń / Bartosz Kalich / Gazeta Polska

  

W rubryce „Sygnalista nadaje” w najnowyszm numerze tygodnika „Sieci” pojawiła się nieprawdziwa informacja dotycząca Michała Rachonia. Dziennikarz stanowczo odniósł się do sprawy. - „Sygnalista” powinien zmienić pseudonim na „Konfabulant” – napisał Rachoń na Twitterze.

„Sygnalista” opisuje wydarzenia jakie dzieją się w radzie nadzorczej TVP. Opisywane są ruchy zachodzące w radzie, począwszy od zawieszenia Piotra Pałki w czynnościach członka zarządu spółki.

Według autora Pałka miał reprezentować w zarządzie przede wszystkim Pawła Kukiza. Prezydenta reprezentuje Marzena Paczuska Jak zaznacza „sygnalista”, zwolnił ją wcześniej Jacek Kurski.

Dalej czytamy:

„Ponoć prezydent Duda największe pretensje do Kurskiego miał o szopkę noworoczną, a której obsadzono w roli Adriana. To paradoks, bo Kurski robił dużo, by szopkę, przygotowaną przez Wolskiego i Rachonia, albo złagodzić, albo zablokować. Za dużo nie mógł, bo byłaby przecież awantura na pół kraju, że cenzura wróciła.”

Do sprawy odniósł się Michał Rachoń.

„Sygnalista” z tygodnika „Sieci” powinien zmienić pseudonim na „Konfabulant”. Nie przygotowywałem noworocznej szopki. Sam tekst „Sygnalisty” na ten temat to jakaś kiepska szopka

– napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl