Informacje o tym, że są nowe nagrania z udziałem posła Stanisława Gawłowskiego i marszałka Olgierda Geblewicza (przewodniczący PO w Szczecinie), ujawnił w tym tygodniu Onet.pl.

Z informacji portalu wynika, że Geblewicz został nagrany przez kelnerów podczas spotkania z Krzysztofem Kwapiszem, prokurentem kieleckiej spółki Echo Investment. 

Jeszcze przed rozmowami Gawłowskiego i Geblewicza z Kwapiszem w restauracji Sowa & Przyjaciele szczecińscy radni dwukrotnie nie zgodzili się na rozbudowę centrum handlowego Galaxy należącego Echo Inwestment. Przeciw był nie tylko PiS, ale także radni Platformy. Podstawowym argumentem przeciw rozbudowie o kolejne 20 tys. m. kw. Centrum handlowego było to, że tak duża galeria handlowa do końca zniszczy handel w centrum miasta. W Galaxy jest kilkadziesiąt sklepów a także hipermarket.

Ale w połowie października 2013 roku – a więc po spotkaniach polityków PO z Kwapiszem w Sowa & Przyjaciele – szczecińscy radni PO zmienili zdanie. Dzięki ich głosom (PiS był przeciw) Echo Investment uzyskało zgodę na rozbudowę centrum handlowego.

Trzy lata później Krzysztof Kwapisz został zatrzymany przez CBA. Prokuratura postawiła mu zarzut wręczenia korzyści majątkowych w znacznych rozmiarach.

TVP3 Szczecin ujawniło nagrania, które potwierdzają rozmowy polityków Platformy Obywatelskiej z Kwapiszem. Padają na nich nazwiska szczecińskich radnych.

CZYTAJ: Potwierdzają się nasze informacje. Są taśmy ze spotkania polityków PO z biznesmenem

Dziś TVP3 Szczecin oraz portal tvp.info dotarły do kolejnych zapisów rozmów z udziałem marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i Krzysztofa Kwapisza.

(screen TVP3 Szczecin)

(screen TVP3 Szczecin)