Kard. Nycz poświęcił Centrum Misji Afrykańskich. ZDJĘCIA

W sobotę 15 września odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym. Nowe centrum rekolekcyjne zostało poświęcone przez j. em. Ks. kard. Kazimierza Nycza.

Centrum Misji Afrykańskich ma służyć grupom jak i osobom indywidualnym, które będą się tu gromadzić na rekolekcje, szkolenia, konferencje, warsztaty i inne spotkania, które przybliżą je do Pana Boga i pomogą pogłębić misyjne zaangażowanie w Kościele. Budynek ma możliwość zakwaterowania z wyżywieniem około 100 osób, do ich dyspozycji jest kaplica, kilka sal konferencyjnych, sala ekspozycyjna sztuki afrykańskiej.

Centrum zostało wybudowane przez Misjonarzy ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, które od ponad 160 lat pracuje na terenach pierwszej ewangelizacji w 17 krajach Afryki. Misjonarze zakładają pierwsze wspólnoty, promują edukację, ochronę zdrowia i rozwijają społeczeństwo lokalne promując rozwój młodych powołań do kapłaństwa misyjnego.

W Polsce SMA obecne jest, z przerwą, od 1931 roku w dwóch miejscowościach: Borzęcinie Dużym i w Piwniczej Zdroju. Krajowa działalność stowarzyszenia polega głównie na pozyskiwaniu nowych powołań zarówno do kapłaństwa jak i promocji zaangażowania osób świeckich w misje w Afryce (wolontariat misyjny)

- mówi Ks. Paweł Mąkosa SMA, ekonom prowincji polskiej SMA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, mat.pras.

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts