Rafalska odpowiada na bzdury Wałęsy

/ Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Bieda dzieci była największym wstydem Polski, dzięki 500 plus mamy redukcję nędzy dzieci o 50 proc. - podkreśliła dziś minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska odnosząc się do słów b. prezydenta Lecha Wałęsy na temat programu „Rodzina 500 plus”.

Chodzi o wtorkową wypowiedź Wałęsy zamieszczoną na Twitterze. 

„Do wyborów jest co raz bliżej. Im więcej Obywateli będzie aktywniej w nich uczestniczyć tym lepiej będzie dla Polski. Widzicie co "funduje" ta władza. Myślą, że przekupią Polaków ochłapem 500 złotych, by samemu w spokoju tworzyć fale nepotyzmu i bezczelnego kłamstwa”

 - napisał Wałęsa.

„To smutne, że dla @PresidentWalesa, ojca dużej rodziny, 6 tys. zł rocznie na jedno dziecko z programu "Rodzina 500 plus" to ochłap. Czy ten ochłap nie pomógłby Pana rodzinie i nie musiałby Pan sięgać do innych źródeł??”

- odpowiedziała na Twitterze Rafalska.

Jak zaznaczyła, wprowadzenie Programu „Rodzina 500 plus” zostało „zauważone i docenione na forum międzynarodowym”.

„Świadczą o tym nagrody za jego wdrożenie. Litwa poszła naszym śladem. To bieda dzieci była największym wstydem Polski. Dzięki 500 plus mamy redukcję nędzy dzieci o 50 proc.”

 - podkreśliła szefowa MRPiPS.

W ramach programu „Rodzina 500 plus” przysługuje świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znaleziono ciała dwóch nurków

Pigadia – stolica wyspy / By Juhani Komulainen, User Rafu on fi.wikipedia - Originally from fi.wikipedia; description page is (was) here, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1129768

  

- Ciała dwóch nurków znaleziono w podwodnej jaskini w pobliżu greckiej wyspy Karpatos - poinformowały władze. Obcokrajowcy - w wieku 65 i 30 lat - weszli do jaskini w sobotę.

Trzeci nurek, który wraz z nimi był w jaskini, zawrócił w związku z niedostateczną ilością tlenu. Po powrocie nie odnalazł swoich towarzyszy i poinformował o zdarzeniu służby.

Trwa operacja wydobycia ciał zmarłych nurków z jaskini

- poinformowała straż przybrzeżna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl