Inicjatorka akcji #metoo oskarżona o molestowanie. Płaciła nastolatkowi za milczenie?

/ instagram.com/asiaargento

  

Włoska aktorka Asia Argento była jedną z pierwszych kobiet, które wysunęły oskarżenia o molestowaniu przez producenta filmowego Harveya Weinsteina. "The New York Times" informuje, że Argento zapłaciła nastoletniemu aktorowi za milczenie. Kobieta miała go wykorzystać seksualnie.

Jak podaje dziennik Jimmy Bennet otrzymał od aktorki 380 tys. dolarów. W zamian miał milczeć na temat ich spotkania w 2013 roku w kalifornijskim hotelu. Chłopak skończył wtedy 17 lat. 

Sprawa miała wyjść na jaw zaledwie kilka miesięcy po tym, gdy aktorka oskarżyła publicznie o gwałt Harveya Weinsteina. W listopadzie 2017 roku prawnicy Benneta wysłali do aktorki pozew, w którym napisano, że molestowanie zniszczyło psychikę chłopaka i zatrzymało jego rozwój zawodowy.

"New York Times" podaje, że w pozwie dokładnie opisano jak doszło do molestowania. Argento miała poprosić o prywatne spotkanie z 17-letnim aktorem, podczas którego podała mu alkohol. Następnie aktorka zaczęła całować chłopaka i doszło do stosunku płciowego.

Wśród dowodów znalazły się także półnagie zdjęcia pary i post z Instagrama, na którym widać ich twarze. 

Prawnicy Benneta twierdzą, że to wydarzenie zniszczyło psychikę chłopaka i wyparł je z pamięci. Przypomniał sobie o nim po publicznym wystąpieniu aktorki w sprawie Weinsteina. 

Asia Argento i Jimmy Bennet grali razem w filmie "The Heart Is Deceitful Above All Things". Utrzymywali kontakt w mediach społecznościowych. Ich relacje były bardzo bliskie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: nytimes.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiceminister pełnomocnikiem rządu ds. partnerstwa publiczno-prywatnego. "Stawiamy na ten sposób finansowania"

Waldemar Buda / screen Telewizja Republika

  

Wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda został pełnomocnikiem rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) - poinformował dzisiaj szef MIiR Jerzy Kwieciński.

Kwieciński przekazał jednocześnie, że powołany w połowie lipca wiceminister Grzegorz Puda objął funkcję pełnomocnika rządu do spraw organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku w Katowicach. Będzie też nadzorował wykorzystanie funduszy unijnych na największe inwestycje infrastrukturalne.

- Obaj Panowie zajmą się tematami trudnymi, ale szlaki mają już przetarte. Minister Buda będzie miał zadanie rozkręcenia PPP w Polsce. To jeden ze sposobów finansowania inwestycji, na który będziemy stawiać w najbliższych latach

– powiedział Kwieciński na konferencji prasowej.

Minister podkreślił, że PPP wymaga współpracy wielu resortów i żeby działało potrzebuje osób, które umieją budować mosty pomiędzy ludźmi.

- Minister Buda jest tutaj najlepszym kandydatem. Ten rząd obala silosowe podziały i tak będzie też działał pełnomocnik rządu do spraw PPP, który skoordynuje działania rządu w tym obszarze

- dodał Kwieciński. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl