Jak podaje dziennik Jimmy Bennet otrzymał od aktorki 380 tys. dolarów. W zamian miał milczeć na temat ich spotkania w 2013 roku w kalifornijskim hotelu. Chłopak skończył wtedy 17 lat. 

Sprawa miała wyjść na jaw zaledwie kilka miesięcy po tym, gdy aktorka oskarżyła publicznie o gwałt Harveya Weinsteina. W listopadzie 2017 roku prawnicy Benneta wysłali do aktorki pozew, w którym napisano, że molestowanie zniszczyło psychikę chłopaka i zatrzymało jego rozwój zawodowy.

"New York Times" podaje, że w pozwie dokładnie opisano jak doszło do molestowania. Argento miała poprosić o prywatne spotkanie z 17-letnim aktorem, podczas którego podała mu alkohol. Następnie aktorka zaczęła całować chłopaka i doszło do stosunku płciowego.

Wśród dowodów znalazły się także półnagie zdjęcia pary i post z Instagrama, na którym widać ich twarze. 

Prawnicy Benneta twierdzą, że to wydarzenie zniszczyło psychikę chłopaka i wyparł je z pamięci. Przypomniał sobie o nim po publicznym wystąpieniu aktorki w sprawie Weinsteina. 

Asia Argento i Jimmy Bennet grali razem w filmie "The Heart Is Deceitful Above All Things". Utrzymywali kontakt w mediach społecznościowych. Ich relacje były bardzo bliskie.