Inicjatorka akcji #metoo oskarżona o molestowanie. Płaciła nastolatkowi za milczenie?

/ instagram.com/asiaargento

  

Włoska aktorka Asia Argento była jedną z pierwszych kobiet, które wysunęły oskarżenia o molestowaniu przez producenta filmowego Harveya Weinsteina. "The New York Times" informuje, że Argento zapłaciła nastoletniemu aktorowi za milczenie. Kobieta miała go wykorzystać seksualnie.

Jak podaje dziennik Jimmy Bennet otrzymał od aktorki 380 tys. dolarów. W zamian miał milczeć na temat ich spotkania w 2013 roku w kalifornijskim hotelu. Chłopak skończył wtedy 17 lat. 

Sprawa miała wyjść na jaw zaledwie kilka miesięcy po tym, gdy aktorka oskarżyła publicznie o gwałt Harveya Weinsteina. W listopadzie 2017 roku prawnicy Benneta wysłali do aktorki pozew, w którym napisano, że molestowanie zniszczyło psychikę chłopaka i zatrzymało jego rozwój zawodowy.

"New York Times" podaje, że w pozwie dokładnie opisano jak doszło do molestowania. Argento miała poprosić o prywatne spotkanie z 17-letnim aktorem, podczas którego podała mu alkohol. Następnie aktorka zaczęła całować chłopaka i doszło do stosunku płciowego.

Wśród dowodów znalazły się także półnagie zdjęcia pary i post z Instagrama, na którym widać ich twarze. 

Prawnicy Benneta twierdzą, że to wydarzenie zniszczyło psychikę chłopaka i wyparł je z pamięci. Przypomniał sobie o nim po publicznym wystąpieniu aktorki w sprawie Weinsteina. 

Asia Argento i Jimmy Bennet grali razem w filmie "The Heart Is Deceitful Above All Things". Utrzymywali kontakt w mediach społecznościowych. Ich relacje były bardzo bliskie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: nytimes.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przestańmy się w końcu bać, to nasze miasta! Prof. Nalaskowski w „Wywiadzie z chuliganem”

zdjęcie ilustracyjne / Fot. archiwum Aleksandra Nalaskowskiego

  

To kolejny po Zofii Klepackiej sportowiec, który przeciwstawił się inwazji LGBT. Prof. Aleksander Nalaskowski jako ciężarowiec był rekordzistą Polski w podrzucie, a potem trenerem jazdy konnej. - Dzięki mojej sprawie policzyliśmy się. Jest nas naprawdę dużo. Przestańmy się w końcu bać. Nie można mówić, że król ma piękne szaty, jak jest nagi. Mówmy jasno: to jest nienormalne, my tego nie chcemy, nie pozwalamy, to są nasze miasta – powiedział w „Wywiadzie z chuliganem” Piotra Lisiewicza. Premiera 50-minutowej rozmowy o historii życia profesora, którego felieton zelektryzował Polskę, dziś o 22.30 w Telewizji Republika.

- Pokazaliśmy politycznej poprawności granicę, za którą jest społeczny gniew. Scenariusz, który spełnił się w wielu państwach zachodnich, został przez to przyhamowany. Nie przez felieton, bo przecież wszyscy tak myślą, jak ja napisałem. Tak naprawdę bohaterem nie jest Nalaskowski, tylko ci, przeciwstawili się zawieszeniu mnie na Uniwersytecie, te 32 tysiące osób, które podpisały się z imienia i nazwiska, że nie godzą się na kneblowanie wolności słowa

– tak profesor podziękował tym, którzy go poparli, w wyniku czego rektor przywrócił go do pracy na Uniwersytecie Toruńskim.

Pytany o to, czy naruszył „godność profesora” i zasłużył na karę, odpowiedział:

- Czy gdyby powiedział to chłop, to Kosiniak-Kamysz stwierdziłby, że zawieszamy go na jego polu? A gdyby powiedział to maszynista, to mu za karę przyspawamy parowóz do szyn? A profesorowi nie wolno, bo okazuje się że ja uderzam w jakąś godność.  A na pytam, czy godne są plagiaty, za które nikt nigdy nie wyleciał z pracy, a nawet nie odebrano stopni naukowych? Czy godne profesora jest bycie wieloletnim współpracownikiem SB? Czy godne profesora jest pisanie analiz na Zachód, w których fałszuje się wyniki badań?

„Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W radiu słuchać można go w każdą sobotę o 16.00, telewizyjna premiera w Republice w niedzielę o 22.30.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl