W obozie opozycji trwa festiwal pogardy. Założyciel KOD: „Duża część obywateli Polski to głupcy”

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Nie tak dawno znany z występów w TVN-ie prof. Wojciech Sadurski określił mianem "nieoświeconego plebsu" wyborców Prawa i Sprawiedliwości, a naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis rozmawiającemu z Patrykiem Jakim kibicowi Legii przypiął metkę "menela". Festiwal pogardy trwa. Tym razem znać o sobie dał współzałożyciel Komitetu Obrony Demokracji - Walter Chełstowski.

Chełstowski znany jest z zamieszczania w mediach społecznościowych licznych wpisów, z których niemal każdy wymierzony jest w politykę obecnego rządu w mniejszym lub większym stopniu. Tym razem współzałożyciel Komitetu Obrony Demokracji postanowił na Facebooku podzielić się kolejną refleksją, w której nie zabrakło pogardy wobec - jak sam stwierdził - "dużej części obywateli Polski".

Ciągle się łudzimy./Że można demokratycznie./Że wybory samorządowe a potem parlamentarne odsuną pis od władzy./Nie odsuną./Tylko tą dyktaturę umocnią (...) Wniosek:/Duża, wystarczająca część obywateli Polski to głupcy [pisownia oryginalna - red.]"

- napisał.

Po swoim wywodzie Chełstowski przeszedł do krótkiego podsumowania:

A my./Rozumna mniejszość./ Tak jak w każdej dyktaturze. 

Internauci dość szybko skomentowali wpis Waltera Chełstowskiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook, Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bandyta z Rimini odwołał się od wyroku

Guerlin Butungu / facebook.com/d

  

Sprawa napaści na parę polskich turystów w Rimini trafiła do Sądu Najwyższego Włoch. Jak dowiaduje się PAP w źródłach sądowych, obrońca jednego ze sprawców ataku i gwałtu, Kongijczyka Guerlina Butungu, zaskarżył wydany wobec niego wyrok 16 lat więzienia.

Wyrok ten, wydany najpierw przez sąd pierwszej instancji w Rimini, utrzymał w październiku zeszłego roku sąd apelacyjny.

Odwołał się od niego do Sądu Najwyższego adwokat 21-letniego imigranta, Riziero Angeletti. Twierdzi on, że nie ma dowodów na to, że w sierpniu 2017 roku Butungu uczestniczył w zbiorowym gwałcie na młodej Polce na plaży i ciężkim pobiciu jej partnera oraz innych napaściach. Dlatego wniósł o uchylenie wyroku sądu apelacyjnego w Bolonii.

[polecam:https://niezalezna.pl/216487-jest-wyrok-dla-nieletnich-bandytow-z-rimini-w-wiezieniu-spedza-dlugie-lata]

Ponadto obrońca wśród powodów zaskarżenia wyroku wskazał to, że sądy nie uznały okoliczności łagodzących, to znaczy faktu, iż Butungu nie był wcześniej karany i ma za sobą "trudną przeszłość" w swoim kraju.

Według adwokata skazany, których do Włoch przypłynął z innymi migrantami pontonem, był jako nastolatek żołnierzem. Już wcześniej podkreślano jednak, że nie ma na to dowodów.

Sąd Najwyższy w Rzymie rozpatrzy odwołanie złożone przez obrońcę osadzonego w więzieniu Guerlina Butungu w najbliższych miesiącach.

Trzej pozostali członkowie gangu, nastoletni synowie imigrantów z Maroka i Nigerii zostali skazani przez sąd dla nieletnich na kary po 9 lat i 8 miesięcy. Wyrok ten utrzymał sąd apelacyjny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl