Żenujący popis znanego portalu. Artykuł usunięto, ale internet nie zapomina!

/ fot. screen/ webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sf85kOuqh18J:https://gwiazdy.wp.pl/guns-n-roses-komentuja-sytuacje-polityczna-w-naszym-kraju-tego-nie-da-sie-juz-zatrzymac-6271652362290817a+&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-ab

  

Portal wp.pl podał fałszywą informację, jakoby do chóru celebrytów krytykujących sytuację polityczną w Polsce miał dołączyć zespół Guns N' Roses, który w poniedziałek dał koncert w Chorzowie. Wszystko za sprawą pewnego kontrowersyjnego hasztagu, za pomocą którego zespół promuje trasę. Wystarczyło sprawdzić, ale kto by się przejmował takimi drobiazgami? Szczucie, jak widać, zawsze "w cenie".

Guns N' Roses komentują sytuację polityczną w naszym kraju. Tego nie da się już zatrzymać

- grzmiał nagłówek artykułu na portalu wp.pl, wedle którego muzycy, podobnie jak dzień wcześniej w Warszawie Mick Jagger, mieli skomentować  sytuację polityczną w Polsce. Zespół wystąpił w poniedziałek w Chorzowie na koncercie. Redaktorzy portalu mieli jednak wyjątkowego "pecha" - albo raczej wykazali się żenująco niskim poziomem rzetelności dziennikarskiej - bo swoją tezę oparli na... nieco wulgarnym hasztagu, którym muzycy z Guns N' Roses promują obecną trasę. A wygląda on tak:

Hasło "What the f**k" promujące trasę redaktorzy Wirtualnej Polski odebrali jako... kolejny apel w sprawie wewnętrznych przemian politycznych w Polsce:

Kilka godzin przed poniedziałkowym koncertem Guns N' Roses na Stadionie Śląskim w Chorzowie zespół z przerażeniem spytał na Twitterze o obecną sytuację polityczną w naszym kraju. "Co się kur... wyprawia w Polsce" - czytamy.

- pisał "zatroskany" dziennikarz wp.pl.

Oczywiście artykuł został już usunięty, ale internauci tak łatwo nie zapominają. Sprawę nagłośnił i napiętnował fanpage Nagroda Złotego Goebbelsa, który tropi fake newsy w mediach:

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pączki, szpilki i ręce w kieszeniach. Skutków tej „burzy” Schetyna nie przewidział

Grzegorz Schetyna / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Na dwa dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Koalicja Europejska zalicza wpadkę za wpadką. Najpierw wyśmiewała aktywny udział rządu w pomocy poszkodowanym na południu Polski. Następnie wbrew wcześniejszym drwinom jaj politycy sami udali się do zalanych terenów m.in. z… pączkami. Po czym opublikowali, a następnie skasowali nagrany na miejscu spot, który kończył się reklamą ich listy wyborczej. Te wpadki nie zostały bez uwagi internautów. Dyskusja była burzliwa.

- To co robi PiS w sprawie powodzi to polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo - stwierdził dzisiaj podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Chorzowie lider PO Grzegorz Schetyna. Na te słowa odpowiedziała mu wicepremier Beata Szydło. - Panie Schetyna, to nie jest kabaret, to alert przeciwpowodziowy - powiedziała wiceszefowa rządu. - Tu ludzie walczą o życie, o dorobek swojego życia - dodała.[polecam:https://niezalezna.pl/272805-schetyna-zdazyl-juz-zabrac-glos-w-sprawie-powodzi-szydlo-odpowiada-niech-sie-pan-opamieta]

Dziś i sam Schetyna zmienił zdanie. Razem z Rafałem Trzaskowskim udał się bowiem... „do mieszkańców miejsc dotkniętych powodzią”. Czym, rzecz jasna, pochwalił się na Twitterze.[polecam:https://niezalezna.pl/272897-istny-cyrk-schetyna-z-trzaskowskim-lansuja-sie-kosztem-powodzi-po-zaprzecza-ze-to-kampania]

Po fali krytyki politycy PO zaczęli się tłumaczyć. Marcin Kierwiński (PO), pytany podczas konferencji prasowej o zarzut, że PO robi w ten sposób kampanię wyborczą odparł, że Schetyna nie kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Trudno więc mówić, że ubiega się o głosy - dodał.

Według niego, politycy PO odwiedzili zalane miejscowości w ramach zaplanowanej wcześniej akcji „13 okręgów w 3 dni”. - Trudno, żeby będąc na południu Polski, Grzegorz Schetyna nie odwiedził także tych, którzy potrzebują pomocy - zaznaczył.

Kierwiński stwierdził też, że wizyta polityków PO „to odruch serca”, a sam Trzaskowski odwiedzając poszkodowane samorządy pokazał „piękny gest solidarności”.

Prezydent największego miasta mówi: „Warszawa będzie solidarna z tymi, którzy tej pomocy potrzebują” - dodał.[polecam:https://niezalezna.pl/272897-istny-cyrk-schetyna-z-trzaskowskim-lansuja-sie-kosztem-powodzi-po-zaprzecza-ze-to-kampania]

Słowom opozycji przeczą ich działania. Bo właśnie dziś, na ich profilu na Facebooku pojawiło się nagranie z zalanych terenów, które kończyło się nawoływanie do oddania głosu na listę Koalicji Europejskiej. Której następnie zostało skasowane.

Nagrania wyborczego na zalanych terenach dokonała również kandydatka Koalicji Europejskiej Joanna Frydrych. Która również później tłumaczyła się z tego, dodając… że: - Nie mam nic na sumieniu.[polecam:https://niezalezna.pl/272916-nagrala-spot-ze-schetyna-na-terenach-dotknietych-powodzia-tlumaczenie-nie-mam-nic-na-sumieniu]

Całe to zachowanie polityków opozycji w końcu skomentowali użytkownicy…

Nie zapomniano również o Tusku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl