Canarinhos na zwycięskiej ścieżce! Meksyk pokonany

/ pixabay.com

Brazylia pokonała Meksyk 2:0 w meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Formą błysnął zawodnik PSG Neymar, który strzelił gola i zaliczył asystę przy trafieniu Firmino. Rywalem piłkarzy z Kraju Kawy w ćwierćfinale będzie Belgia lub Japonia.

W pierwszej połowie bramki nie padły, ale druga część gry przyniosła już radość kibicom, przynajmniej tym, którzy trzymali kciuki za Canarinhos. W 51. minucie wynik otworzył Neymar, a w 88. minucie ten sam zawodnik skutecznie podawał, a jego dogranie na gola zamienił Roberto Firmino.

Brazylia w ćwierćfinale MŚ zagra ze zwycięzcą wieczornego meczu Belgia - Japonia.

1/8 finału: Brazylia - Meksyk 2:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Neymar (51), 2:0 Roberto Firmino (88).

Żółta kartka - Brazylia: Filipe Luis, Casemiro. Meksyk: Edson Alvarez, Hector Herrera, Carlos Salcedo, Andres Guardado.

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy). Widzów 41 970.

Brazylia: Alisson - Fagner, Thiago Silva, Miranda, Filipe Luis - Casemiro, Paulinho (80. Fernandinho), Philippe Coutinho (86. Roberto Firmino) - Willian (90+1. Marquinhos), Gabriel Jesus, Neymar.

Meksyk: Guillermo Ochoa - Edson Alvarez (55. Jonathan Dos Santos), Rafael Marquez (46. Miguel Layun), Hugo Ayala, Carlos Salcedo, Jesus Gallardo - Carlos Vela, Hector Herrera, Andres Guardado, Hirving Lozano - Javier Hernandez (60. Raul Jimenez).