Drink za każdy upadek Neymara

/ By Granada [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Jeden z barów w Rio de Janeiro znalazł oryginalny sposób, aby przyciągnąć klientów na środowy mecz piłkarzy Brazylii z Serbią w mistrzostwach świata w Rosji: oferuje darmowe drinki po każdym upadku Neymara na murawę.

Właściciel baru z dzielnicy Vila Penha zareklamował się na Facebooku. Zamieścił zdjęcie napastnika "Canarinhos" z wiadomością: "po każdym upadku Neymara darmowa kolejka shotów".

Neymar był najczęściej faulowanym zawodnikiem po dwóch kolejkach spotkań rosyjskiego mundialu. Obliczono, że w meczu ze Szwajcarią (1:1) popełniono na nim dziesięć fauli, a z Kostaryką (2:0) - cztery. Na murawę padał znacznie częściej, symulując faule, jak w meczu z Kostaryką, gdy sędzia początkowo odgwizdał rzut karny, odwołany po wideoweryfikowacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czy możliwe jest polsko-rosyjskie pojednanie? „Mamy wzorce, do których możemy dążyć”

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha, pytany o pojednanie polsko-rosyjskie wskazał, że mamy wzorce, do których możemy dążyć. - Kto by przypuszczał po II wojnie światowej, że będzie możliwe realne pojednanie polsko-niemieckie, a ono moim zdaniem funkcjonuje - powiedział .

17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski.

[polecam:https://niezalezna.pl/288424-80-lat-od-napasci-sowieckiej-rosji-na-polske-oddajemy-hold-poleglym-i-pomordowanym]

O tę kwestię pytany był dzisiaj w TVP w programie "Kwadrans polityczny" wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha. Podkreślał, że to "ważna data w historii Polski", która była "wspominana przez prezydenta po wielokroć".

Jak dodał, dzisiaj prezydent wygłosi "ważkie wystąpienie", w którym zostanie również poruszony kontekst rocznicy 17 września.

"To jest tak, że prezydent - organizując w tym roku te obchody (80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - red.), zapraszając przywódców prawie 40 delegacji, bardzo wyraźnie mówił o tym, że to Polska pierwsza przeciwstawiła się napaści hitlerowskiej, ale także napaści sowieckiej i 17 września w tych wypowiedziach prezydenta bardzo mocno jest obecny"

- mówił.

Pytany, czy oczekiwałby dziś słów przeprosin ze strony ambasadora Rosji, Mucha odparł:

"Mamy świadomość, że pokutuje takie przekonanie wśród naszych sąsiadów, że II wojna światowa rozpoczęła się w 1941 r. i powinniśmy tutaj twardo na gruncie prawdy historycznej przypomnieć te fakty. I to robimy"

- powiedział.

Dopytywany, czy wierzy, że kiedyś takie przeprosiny ze strony Rosji padną, Mucha odparł:

"Kto by przypuszczał tuż po II Wojnie Światowej, że będzie możliwe takie realne pojednanie polsko-niemieckie, a ono moim zdaniem funkcjonuje. To, że przyjeżdża prezydent Niemiec (...) i mówi w Warszawie, że przeprasza, że prosi o przebaczenie, że przychodzi tutaj boso - też nawiązując do tej pokory - to pokazuje, że takie pojednanie jest możliwe"

- powiedział. "Mamy tutaj wzorce, do których możemy dążyć" - dodał.

Niemiecki prezydent podczas warszawskich uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej podkreślał, że "II wojna światowa była niemiecką zbrodnią".

[polecam:https://niezalezna.pl/286070-steinmeier-chyle-czola-przed-ofiarami-ataku-na-wielun-i-prosze-o-przebaczenie]

"Przed osiemdziesięciu laty moja ojczyna - Niemcy - napadła na swoich sąsiadów. To byli moi rodacy" - mówił. O niemieckiej odpowiedzialności i pamięci prezydent mówił też podczas wcześniejszych uroczystości w Wieluniu. Steinmeier najpierw w języku niemieckim, a później po polsku oświadczył: "Chylę czoła przed ofiarami ataku na Wieluń, chylę czoła przed polskimi ofiarami niemieckiej tyranii i proszę o przebaczenie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl