Glik szczerze o swojej kontuzji. "Nie miałem nadziei"

Kamil Glik / screen z filmu Łączy Nas Piłka

  

Kamil Glik pojawił się w studiu "Projektu Mundial", czyli programu realizowanego prosto z Soczi pod patronatem PZPN. Obrońca naszej kadry przyznał, że po tym, jak doznał urazu, był pogodzony z losem. Myślał, że nie pojedzie na Mistrzostwa Świata.

 Nawet nie dawałem sobie wielkich nadziei, bo naprawdę nie mogłem ruszyć tą ręką. Nie miałem żadnych nadziei i gdzieś tam raczej byłem pogodzony z tym, że niestety na ten mundial raczej nie pojadę.

- mówił Glik. Cud jednak się wydarzył - rehabilitanci szybko przywrócili polskiego obrońcę niemal do pełnej sprawności. Co prawda nie będzie on gotowy na mecz Senegalem, może także nie zdążyć na spotkanie z Kolumbią, ale od starcia z Japonią powinien być już w stu procentach brany pod uwagę przez Adama Nawałkę przy ustalaniu składu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sadysta znęcał się nad zwierzętami. Ruszył proces

/ ElvisClooth

  

Proces dziewiętnastolatka oskarżonego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem i doprowadzenie do śmierci psa oraz znęcanie się nad kotami rozpoczął się w szczecińskim sądzie rejonowym. Mężczyzna przyznał się do zabicia psa, zaprzeczył, że znęcał się nad kotami.

Prokurator zarzucił Patrykowi M. sześć przestępstw, w tym zniszczenie mienia, rozbój, a także grożenie pobiciem małoletnich: mężczyzna miał grozić dwóm chłopcom, że ich pobije i zabrał jednemu z nich telefon komórkowy. Mężczyzna podczas zeznań złożonych w postępowaniu twierdził, że nie groził małoletnim, a ci oddali mu telefon, „bo się wystraszyli".

Według prokuratury, w marcu ub.r. mężczyzna zabił też psa "kopiąc (go) po całym ciele, działając ze szczególnym okrucieństwem".

Znęcał się też – jak uznali śledczy - ze szczególnym okrucieństwem nad dwoma kotami. Jeden z nich miał m.in. uraz oka i czaszki, które doprowadziły do tego, że zwierzę trzeba było uśpić. U drugiego kota miał spowodować złamanie kości udowych i obrażenia głowy.

"Przyznaję się do tego, że skopałem tego psa na śmierć, ja czasami mam takie wybuchy agresji, mam je od niedawna, nie potrafię powiedzieć, dlaczego" – wyjaśniał wcześniej oskarżony w zeznaniach odczytanych w środę przez sędziego.

Oskarżony przed popełnieniem przestępstwa miał spać w mieszkaniu znajomej po wypiciu alkoholu. Jak zaznaczył nadal był pod jego wpływem, kiedy zaczął kopać psa.

Wyjaśniał, że był też pod wpływem znalezionego w mieszkaniu dopalacza, którego pomylił z papierosem.

Patryk M. dodał podczas procesu, że gdy nadepnął na ogon psa, ten ugryzł go trzy razy w nogę. Stwierdził, że dwa razy odtrącił zwierzę. "Potem kilka razy go kopnąłem, ale nie chciałem go zabić" – mówił. Zapytany o to, jakie obrażenia widział u psa, odpowiedział, że zauważył "brak oka", a pozostałe "były pewnie obrażenia wewnętrzne". Po zabiciu zwierzęcia M. wyniósł jego ciało na śmietnik.

Dziewiętnastolatek nie przyznał się do znęcania się nad kotami. Twierdził, że koty, które były w domu tymczasowym u matki jego dziewczyny, u której wówczas mieszkał i "były stare".

Opiekunka kotów mówiła natomiast po rozprawie dziennikarzom, że zwierzęta były sprawne, a gdy zaczęły się niepokojące sygnały, były one pod opieką weterynarzy. Znęcanie się - według kobiety - potwierdza wykonana przez weterynarzy obdukcja.

"(Oczekujemy ) skazania i na pewno wyraźnego sygnału (…), że tego typu czyny spotykają się z bardzo surową reakcją wymiaru sprawiedliwości i myślę, że prewencja generalna w tym wypadku będzie najważniejsza"

- powiedział reprezentujący oskarżyciela posiłkowego, Fundację PsoTy i Koty, adwokat Michał Gajda.

Mężczyźnie za rozbój grozi do 12 lat więzienia, za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem - do 5 lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl