Mundial 2018: Glik zagra z Senegalem? Trener Zając rozwiał wątpliwości

Bogdan Zając / screen z facebook.com/LaczyNasPilka/

  

Drugi trener reprezentacji Polski Bogdan Zając zabrał głos w sprawie formy Kamila Glika. Jego udział w dzisiejszym treningu rozbudził nadzieje kibiców na to, że być może mógłby zagrać nawet w pierwszym meczu z Senegalem. Asystent Adama Nawałki zaapelował o realistyczne podejście w tej kwestii.

Kamil Glik już trenuje z reprezentacją po kontuzji barku, jakiej doznał na zgrupowaniu w Arłamowie. Początkowo mówiło się, że obrońca AS Monaco nie ma szans na wyjazd do Rosji, ale stan jego zdrowia poprawił się na tyle, że dołączył do kadry i powoli wznawia zajęcia piłkarskie. Czy są jakiekolwiek szanse, że zagra już w meczu z Senegalem?

Jeżeli zapadła decyzja, że Kamil z nami przyjechał na turniej, to znaczy, że liczymy na występ Kamila w którymś ze spotkań. Czy to będzie spotkanie z Senegalem? Bądźmy realistami. Kamil nie trenował teraz blisko dwa tygodnie, więc musi dojść do formy zdrowotnej to raz, ale też i fizycznej. Z dnia na dzień to analizujemy, monitorujemy obciążenia Kamila. Z chłodną głową do tego podchodzimy. Na mecz muszą wyjść zawodnicy gotowi na sto procent.

- powiedział Bogdan Zając na konferencji prasowej, która odbyła się w czwartkowe przedpołudnie w Soczi. 

Mecz Polska - Senegal rozegrany zostanie we wtorek 19 czerwca w Moskwie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Byli opozycjoniści murem za Rachoniem! Napisali list w obronie wolności słowa

Michał Rachoń, / TVP Info/printscreen

  

Działacze opozycji antykomunistycznej wystosowali list otwarty do władz Telewizji Publicznej, w którym apelują o przywrócenie do pracy Michała Rachonia i Krystiana Krawiela, którzy zostali zawieszeni po emisji w programie "Minęła 20" satyrycznych "plastusiów" Barbary Pieli. Pod listem podpisali się miedzy innymi Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Ryszard Majdzik, czy Krzysztof Wyszkowski.

Redaktorzy Michał Rachoń i Krystian Krawiel zostali odsunięci od redagowania i prowadzenia programów w TVP Info po jednej z audycji „Minęła 20”, w której - zdaniem przełożonych - znalazła się wywołująca kontrowersje animacja.

Byli opozycjoniści zwracają się z apelem o przywrócenie red. Rachonia i red. Krawiela do pracy.

Zwracamy się do władz Telewizji Publicznej z apelem o przywrócenie do pracy dziennikarzy Pana Michała Rachonia i Pana Krystiana Krawiela. Uznajemy odsunięcie ich od pełnienia obowiązków za niesprawiedliwą i nieuzasadnioną sankcję godzącą w swobodę wypowiedzi

- zaznaczają opozycjoniści w liście do władz TVP.

W takiej sytuacji czujemy się w obowiązku zabrać stanowczo głos - walczyliśmy o wolność słowa w czasach komunistycznych, niektórzy z nas za opór wobec władzy stosującej cenzurę zapłacili bardzo wysoką cenę. Nie możemy bierni przyglądać się sytuacji, w której uczciwy, rzetelny dziennikarz, laureat Nagrody Głównej Wolności Słowa za odważne przeciwstawienie się zmowie milczenia mediów podczas zeznań prezydenta Bronisława Komorowskiego, jest w wolnej Rzeczypospolitej karany za przeciwstawianie się kłamstwu i manipulacji

- czytamy dalej w apelu.

Pod listem podpisali się: Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski, Andrzej Rozpłochowski, Ryszard Majdzik, Andrzej Kołodziej, Tomasz Moszczak, Adam Borowski, Stanisław Fudakowski, Stanisław Szukała, Alojzy Pietrzyk i Andrzej Szkaradek.

facebook.com/Ryszard Majdzik

[polecam:https://niezalezna.pl/254998-centrum-monitoringu-wolnosci-prasy-w-obronie-rachonia-apel-o-przywrocenie-do-pracy] Wcześniej apel o przywrócenie do pracy Michała Rachonia i Krystiana Krawiela wystosowało Centrum Monitoringu Wolności Prasy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl