Brejza dostaje cios za ciosem. Niedopałek w toi-toiu próbą zabójstwa? W sieci śmiech. MEMY

Krzysztof Brejza / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Ta informacja powinna uspokoić posła Platformy Obywatelskiej. Wczoraj zatrzymano mężczyznę, który ma związek z pożarem pod kamienicą Brejzów. Okazało się, że 50-latek miał nieumyślnie podpalić toi-toia niedopałkiem papierosa. Internauci dali upust emocjom. Po raz kolejny w tej sprawie.

Gdy podano informację o podpaleniu kamienicy Brejzów i okazało się, że chodzi o spalenie się toi-toia– w internecie był śmiech. Poseł Platformy Obywatelskiej zawiadomił policję o usiłowaniu zabójstwa – po pożarze toi-toia – znów był śmiech.

CZYTAJ WIĘCEJ: #ToiToiGate - na Twitterze śmiech. Wszystko przez news o „podpaleniu kamienicy Brejzów”

Wczoraj zatrzymano 50-latka, który miał wywołać pożar przy kamienicy w Inowrocławiu. Przedstawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru. Do późnego wieczora był rozpytywany, a dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury – wyjaśniła policja.

RMF FM ustaliło, że jest to mieszkaniec kamienicy, w której mieszka poseł Brejza. PAP ustalił nieoficjalnie, że mężczyzna przyznał się do winy.

Podczas przesłuchania zeznał policjantom, że nieumyślnie podpalił toi-toi niedopałkiem papierosa – informuje RMF FM.

Nie mogło się obyć bez reakcji internautów:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Irlandczycy gotowi na bezumowny brexit?

zdjęcie ilustracyjne / / fotoblend

  

Brytyjski dziennik gospodarczy "Financial Times" poinformował, że projekt irlandzkiego budżetu na 2020 roku oparty będzie o założenie, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez porozumienia ws. warunków wyjścia ze Wspólnoty.

Według gazety rząd Leo Varadkara jest zdeterminowany, aby sprzeciwić się jakimkolwiek naciskom ze strony Londynu dot. ustępstw w sprawie mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (tzw. backstopu), co może potencjalnie doprowadzić do konfrontacji z brytyjskimi władzami przed planowanym na koniec października br. terminem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"FT" przypomniało, że główni kandydaci do zastąpienia ustępującej brytyjskiej premier Theresy May - w tym były minister spraw zagranicznych i były burmistrz Londynu Boris Johnson - argumentowali w ostatnich dniach, że będą w stanie przekonać UE do zmiany dotychczasowego stanowiska dotyczącego przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z UE.

"Gotowość Varadkara do przyjęcia budżetu, który zakłada bezumowne wyjście Brytyjczyków z Unii Europejskiej wskazuje jednak, że (irlandzki szef rządu) byłby bardziej skłonny doprowadzić do chaotycznego brexitu niż dokonać w ostatniej chwili jakichś ustępstw ws. granicy"

- zaznaczono.

Jednocześnie redakcja zwróciła uwagę, że decyzja Dublina o przyjęciu konserwatywnych zapisów jest "o tyle znacząca, że pozbawiłaby Varadkara możliwości zabiegania o względy wyborców przez hojne zapisy w budżecie państwa" w kontekście spodziewanych w przyszłym roku wyborów parlamentarnych w Irlandii.

Dziennik podkreślił jednocześnie, że irlandzki minister finansów Paschal Donohoe mówił wcześniej, że jego rząd podejmie decyzję o założeniach budżetowych "w dalszej części roku".

Jak jednak dodano, biorąc pod uwagę, że projekt ustawy o finansach publicznych powinien zostać przedstawiony na początku października - kilka tygodni przed spodziewaną datą brexitu - to władze w Dublinie oprą się najprawdopodobniej o najbezpieczniejszy scenariusz bezumownego wyjścia ze Wspólnoty, który mógłby się poprawić w razie innego rozwoju wydarzeń.

Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską najpóźniej 31 października br.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl