Protest Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Marszałku Senatu. Chodzi o usunięcie pomnika Katyńskiego

/ / By Colin Knowles from Vancouver [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Polonia jest zbulwersowana planami usunięcia Pomnika Katyńskiego w Jersey City z placu nad rzeką Hudson, naprzeciwko Manhattanu. Krążące od kilku tygodni pogłoski potwierdził burmistrz miasta. Dziś głos w sprawie zabrała Polonijna Rada Konsultacyjna przy Marszałku Senatu.

O projekcie stworzenia parku - na terenie, gdzie stoi pomnik, naprzeciwko Manhattanu - napisał w poniedziałek na Twitterze burmistrz Jersey City Steven Fulop.

Członkowie Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Marszałku Senatu IX Kadencji wyrażają zdecydowany protest przeciw planom władz miasta Jersey City, dotyczącym przeniesienia Pomnika Ofiar Katyńskich

– czytamy w oświadczeniu.

Jak zaznaczają, pomnik został wzniesiony dla uczczenia 22 tysięcy oficerów polskiej armii, policji i straży granicznej, pomordowanych w czasie II Wojny Światowej na rozkaz Stalina przez sowieckie NKWD.

Pomnik ten, podobnie jak wszystkie inne pomniki, będący artystycznym wyrazem idei i uczuć, został usytuowany w tym ważnym miejscu, gdzie spełnia swą społeczną rolę w określonym środowisku. Przeniesienie pomnika w inne miejsce, wbrew woli fundatorów, niweczy możliwość spełniania tej roli

– argumentuje rada.

Oświadczenie Polonijnej Rady Konsultacyjnej podpisali:

Tadeusz Pilat, prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych (Szwecja),
Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi,
Anna Wawrzeszko, wiceprezes Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła,
Stanisław Aloszko, prezes Federacji Polonii Francuskiej,
Halina Csúcs Lászlóné, rzecznik narodowości polskiej przy Zgromadzeniu Narodowym Węgier,
Jan Cytowski, Kongres Polonii Kanadyjskiej,
Ewa Stasinowska, prezes Klubu Gazety Polskiej w Amsterdamie (Holandia),
Adam Gajkowski, prezes Federacji Polskich Organizacji w Nowej Południowej Walii - Australia,
Barbara Kukulska, prezes Zjednoczenia Polskiego w Johannesburgu (RPA),
Emilia Chmielowa, prezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie,
Tomasz Machura, powiernik Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii,
Ks. Zdzisław Malczewski, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii,
Maria Szonert Binienda, USA.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Matka ma zgodę sądu by... zmienić płeć dziecka. Ojciec jest bezsilny. Ta sprawa szokuje!

/ 3DMaennchen

  

Przeprowadzona zostanie chemiczna kastracja zdrowego dziecka, bo jedno z rodziców ma takie życzenie? Okazuje się, że tak absurdalna i przerażająca historia jest możliwa. Sąd w Teksasie orzekł, że 7-letni James może stać się Luną. Zrozpaczony ojciec przegrał walkę z matką chłopca.

Jeffrey Younger jest ojcem 7-letniego chłopca, którego matka stwierdziła, że woli mieć córkę. Niestety, nie udało mu się zwyciężyć w sądzie i uchronić syna przed zmianą płci. Potyczka dotyczyła opieki nad dzieckiem. Sprawę, choć ojciec podnosił, czym to grozi, wygrała matka.

Zdaniem ojca, chłopiec nie chce być dziewczynką, ale sąd w Dallas w Teksasie pozostał głuchy na jego argumenty.

Na podstawie jego wyroku matka dziecka, dr Anne Georgulas, uzyskała pełnię praw rodzicielskich i będzie mogła teraz zmienić Jamesa w Lunę. Jak podają media, kobieta będzie miała całkowitą swobodę w podawaniu dziecku żeńskich hormonów i środków blokujących okres dojrzewania. To oznacza chemiczną kastrację 7-latka.

Co więcej, ta niezrozumiała decyzja sądu obliguje ojca do uznania Jamesa za dziewczynkę. Od tej pory ma zwracać się do syna, jakby był córką, nie może zabierać dziecka w otoczenie, które uważa go za chłopca a sam będzie zmuszony do udziału w lekcjach dotyczących gender i transseksualizmu!

Jak podkreślają media, ojciec obawia się o życie Jamesa.

Do skutków ubocznych chemicznej terapii, polegającej na podawaniu dziecku hormonów płciowych, należą m. in.: zakrzepica żył, podniesiony poziom tłuszczu we krwi, kamienie żółciowe, wzrost wagi, bezpłodność, niskie libido, zaburzenia erekcji, czy nadciśnienie.

Pod wyłączną opiekę matki trafił również brat bliźniak Jamesa - Jude.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl