Uchwała zamiast ustawy degradacyjnej? Minister Suski nie zostawia suchej nitki na tej propozycji

/ Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Rzecznik prezydenta RP Krzysztof Łapiński zapowiedział dziś, że sprawa ustawy degradacyjnej nie będzie regulowana na poziomie ustawy. Jak dodał, możliwe są rozmowy o symbolicznym ocenieniu tych osób i wydarzeń z przeszłości np. za pomocą ustawy. Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski w rozmowie z niezalezna.pl ocenił, że właśnie przygotowana wcześniej ustawa, w najpełniejszy sposób regulowała tę kwestię.

Wczoraj z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa sejmowej komisji obrony Michała Jacha oraz dyrektora Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jana Józefa Kasprzyka odbyły się konsultacje w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej, którą prezydent zawetował pod koniec marca. Andrzej Duda zapowiedział też wtedy, że będzie rozmawiał m.in. z szefem MON i środowiskami kombatanckimi "w jaki sposób załatwić tę trudną sprawę".

Dziś rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński powiedział, że konkluzja po piątkowym spotkaniu jest taka, że ta sprawa nie będzie regulowana na poziomie ustawy.

Były różne głosy i pomysły we wczorajszej dyskusji dotyczące pewnego symbolicznego, a więc za pomocą uchwały, ocenienia osób, czy wydarzeń z przeszłości - dodał rzecznik prezydenta.

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski został przez nas zapytany o tę uchwałę.

Nie jest mi znana ta propozycja. Jeżeli ją ujrzymy jako coś konkretnego, to będzie się można do tego odnieść. Na razie była ustawa, która w sposób najlepszy i najpełniejszy regulowała tę kwestię

– powiedział w rozmowie z niezalezna.pl minister Marek Suski.

Co wniesie w sprawę dekomunizacji ewentualna uchwała?

Co do formuły uchwał. Warto zaznaczyć, że one nie są wiążące. To, można powiedzieć, jest takie wyrażenie zdania na jakiś temat, ale same uchwały nie mają żadnych skutków prawnych

– powiedział nasz rozmówca.

Zobaczymy jak będzie wyglądała ta propozycja. Na ten moment trudno jest mi się odnieść do jakiejś luźniej myśli rzecznika prezydenta – dodał Marek Suski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ofiary pożaru w stanie Wisconsin. Zginęła czwórka dzieci

Pożar domu Wisconsin / youtube.com/print screen

  

Sześć osób, w tym czworo dzieci, zginęło w pożarze domu w miejscowości Langlade w amerykańskim stanie Wisconsin - poinformowała wczoraj wieczorem czasu lokalnego stacja CNN.

Według CNN pożar wybuchł we wtorek rano czasu lokalnego. Ogień bardzo szybko ogarnął zbudowany z drewna dom.

W płomieniach zginęło czworo dzieci - dwóch chłopców i dwie dziewczynki - w wieku od dziesięciu miesięcy do siedmiu lat. Zginęli także 32-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta.

Nie wiadomo, czy ofiary były ze sobą spokrewnione. Z płonącego domu uratowano dwie kobiety.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl