Gawłowski za kratami na diecie. A z kim poseł PO siedzi w celi?

Stanisław Gawłowski / Fot. Lukasz Szelemiej/Gazeta Polska

  

Sekretarz generalny PO poseł Stanisław Gawłowski trafił do dwuosobowej celi Aresztu Śledczego w Szczecinie. Siedzi z mężczyzną wcześniej nie karanym. Kontakt z innymi więźniami ma ograniczony i jest on możliwy podczas spacerów, zajęć społeczno- kulturalnych oraz... pod prysznicem.

Poseł Stanisław Gawłowski trafił do  Aresztu Śledczego w niedzielę wieczorem, po decyzji Sądu Rejonowego w Szczecinie. Przychylił się w całości do argumentacji prokuratury, która obawiała się, że ze względu na zagrożenia surowej kary, poseł PO może mataczyć poprzez wpływania na świadków i innych oskarżonych.

CZYTAJ TEŻ: Ruszył program Cela+. Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski trafi za kratki!

Jak powiedział major Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie, poseł Gawłowski po przewiezieniu do aresztu przeszedł standardowe procedury.

To znaczy, że odbył wstępną rozmowę z wychowawcą, spotkał się również z psychologiem, został zbadany przez lekarza, a następnie umieszczony w w celi dwuosobowej monitorowanej z innym tymczasowo aresztowanym, który także po raz pierwszy przebywa w warunkach izolacji więziennej

- stwierdził rzecznik.

Jak wyjaśnił major Matuszczak, cela jest monitorowana, bowiem taka jest procedura stosowana w przypadku tymczasowo aresztowanych.

To nam umożliwia lepszą kontrolę zachowania i procesu adaptacji osadzonych w warunkach izolacji

- powiedział.

Zgodnie z procedurami sekretarz generalny PO ma ograniczony do minimum kontakt z innymi więźniami. Jest on możliwy tylko podczas spacerów, zajęć społeczno-kulturalnych a także w łaźni.

Ale w przypadku zajęć społeczno-kulturalnych i spacerów jest to uprawnienie osadzonego, z którego może, ale nie musi korzystać. Osadzony może także korzystać z posługi religijnej

- wyjaśnił major Matuszczak.

Poseł Gawłowski w areszcie poprosił o specjalną lekkostrawna dietę, ze względu na stan zdrowia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe ustalenia ws. obecności wojsk USA w Polsce? „Będziemy mieli coś do zakomunikowania”

zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/photos/usemb_warsaw

  

Ambasador USA Georgette Mosbacher, pytana na antenie Polsat News o stałą bazę wojskową USA w Polsce - „Fort Trump”, odpowiedziała, że USA nie używają tego określenia, choć jednocześnie zaznaczyła, że woli „mówić o trwałej obecności”. Mosbacher ujawniła, że obecnie trwają jeszcze negocjacje w tej sprawie i zapewniła, że obecność wojsk USA w Polsce „będzie większa i trwała”. Więcej szczegółów mamy poznać do września.

Pracujemy nad planem, który sformalizuje obecność Stanów Zjednoczonych w Polsce na bardzo długi czas.
- podkreśliła ambasador USA w Polsce.

Na uwagę, że żołnierze nie będą stacjonowali w amerykańskiej bazie wojskowej, odpowiedziała, że nie jest pewna, co to oznacza.

Jesteśmy w Polsce. Byłaby to więc z pewnością baza w Polsce. Ale Polska ma wiele baz wojskowych. Pracujemy nad tym, gdzie najlepiej powinniśmy tego dokonać.  Wojsko będzie brało pod uwagę wiele okoliczności związanych z uwarunkowaniami przestrzennymi, infrastrukturą i wieloma innymi kwestiami. Powtórzę jednak - obecność Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce będzie większa i trwała
- powiedziała Mosbacher.

Na pytanie, kiedy można oczekiwać decyzji w tej sprawie, odparła: „bardzo niedługo”.

Oczekujemy, że będziemy mieli coś do zakomunikowania przed wrześniem.
- zaznaczyła.

Odnosząc się do relacji z prezydentem, premierem i polskim rządem Mosbacher podkreśliła, że są one dobre, a przede wszystkim produktywne.

Moje relacje z prezydentem Andrzejem Dudą są bardzo dobre, podobnie z premierem Mateuszem Morawieckim i wszystkimi ministrami. Są nie tylko dobre, ale też produktywne. Czuję się tu bardzo mile widziana
- mówiła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl