Totalni rozdzierają szaty nad Frasyniukiem. Polityk PiS bez ogródek: Tylko „pogratulować” odpowiedzialności

Władysław Frasyniuk / fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

- To jest żenujące, bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. Teraz sprawca każdego wykroczenia, czy nawet przestępstwa, może nie reagować na wezwania prokuratury i twierdzić, że poczuł się obrażony, dotknięty i zastosował tutaj "obywatelskie nieposłuszeństwo" - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS, Stanisław Pięta, komentując wypowiedzi polityków opozycji w sprawie zatrzymania Władysława Frasyniuka.

Policjanci dziś rano zatrzymali Władysława Frasyniuka, który wcześniej dwukrotnie nie stawił się na wezwanie prokuratury, która zamierzała przedstawić mu zarzuty i wysłuchać wyjaśnień. Po trwających ok. 10 minut czynnościach z udziałem prokuratura, Frasyniuk przed południem został zwolniony do domu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przesłuchanie Frasyniuka trwało 10 minut

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński poinformował, że Frasyniuk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta na służbie, do którego doszło podczas tzw. kontrmiesięcznicy, 10 czerwca 2017 r. w stolicy. Łapczyński podkreślił, że Frasyniuk skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień oraz odmówił również podpisania postanowienia o przedstawieniu zarzutów oraz protokołu przesłuchania.

W sprawie Frasyniuka pojawiły się liczne komentarze ze strony polityków opozycji, którzy nierzadko usprawiedliwiali jego lekceważenie organów ścigania oraz - co więcej - chwalili takie postępowanie jako dowód "obywatelskiego nieposłuszeństwa".

Głos w sprawie zabrał również lider PO, Grzegorz Schetyna. Według niego, Frasyniuk "bardzo wyraźnie tłumaczył", dlaczego nie chce zgodzić się na przesłuchanie w tej sprawie.

- Prokurator powinien to uszanować lub w inny sposób przeprowadzić z nim rozmowę

- stwierdził Schetyna.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna lamentował nad losem Frasyniuka i nie spostrzegł, co palnął

O komentarz do wypowiedzi polityków biorących w obronę postępowanie Frasyniuka, poprosiliśmy posła Prawa i Sprawiedliwości, Stanisława Piętę.

- To jest żenujące, bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. Teraz sprawca każdego wykroczenia, czy nawet przestępstwa, może nie reagować na wezwania prokuratury i twierdzić, że poczuł się obrażony, dotknięty i zastosował tutaj "obywatelskie nieposłuszeństwo". Jeżeli ci politycy nie rozumieją tego, że Władysław Frasyniuk był najpierw uprzejmy złamać prawo, blokując legalne, zarejestrowane zgromadzenie, następnie zaś zechciał okazać pogardę prokuratorom i funkcjonariuszom, którzy zgodnie z polskim prawem chcieli wysłuchać jego wyjaśnień, to można "pogratulować" im poczucia odpowiedzialności za państwo, szacunku dla przepisów i funkcjonariuszy publicznych. Przykro, że takie komentarze padają

stwierdził w rozmowie z niezalezna.pl parlamentarzysta.

W sprawie zatrzymania byłego opozycjonisty i przedstawienia mu zarzutów, głos zabrał również jego adwokat, który zapowiedział, że "jeśli w Polsce sprawiedliwość nie zostanie stwierdzona, to zwrócimy się również do sądów i organów międzynarodowych”. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Adwokat Frasyniuka ujawnił plany

Zdaniem posła Pięty, takich słucha się z niekrytą przykrością, a sam Frasyniuk najpierw walczył o równość wobec prawa, by teraz chcieć postawić się ponad nim.

- Pan Frasyniuk i jego adwokaci mogą mówić wszystko. Wydaje się, że człowiek, który walczył o to, by wszyscy byli wobec prawa równi, żeby prawo było sprawiedliwe, dzisiaj chce się postawić ponad prawem. (...) Niech Polacy osądzą, kto ma tutaj rację - czy rzeczywiście prawo w Polsce powinno obowiązywać wszystkich, czy powinny być nadzwyczajne kasty, jednostki uprzywilejowane, które nie muszą przestrzegać przepisów, mogą lekceważyć wezwania prokuratury

- dodał Stanisław Pięta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjski samolot nad Koreą Płd.

Zdjęcie ilustracyjne / By Alex Beltyukov - http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Mikoyan-Gurevich-MiG-29M-2/2148601/L/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21669743

  

Armia Korei Południowej oddała we wtorek dwa strzały ostrzegawcze po tym, jak w przestrzeń powietrzną tego kraju wleciał rosyjski samolot bojowy - poinformowało południowokoreańskie ministerstwo obrony. To pierwszy taki incydent między Koreą Płd. a Rosją.

Resort w Seulu oświadczył, że najpierw w koreańskiej strefie identyfikacyjnej obrony powietrznej u wschodniego wybrzeża kraju znalazły się trzy samoloty rosyjskie, a także dwa chińskie. Następnie jedna z rosyjskich maszyn znalazła się w południowokoreańskiej strefie powietrznej, w wyniku czego armia Korei Płd., w ramach "zwykłej odpowiedzi", poderwała myśliwce i padł strzał ostrzegawczy.

Po około 20 minutach rosyjski samolot ponownie pojawił się w tym rejonie, co spowodowało oddanie drugiego strzału. Maszyna rosyjska ani razu nie odpowiedziała ogniem.

Według Seulu rosyjski samolot wleciał w przestrzeń Korei Płd. nad wyspami Dokdo, które są okupowane przez Koreą Płd., a wobec których roszczenia wysuwa także Japonia. Rosja nie jest stroną w tym sporze.

Nie jest jasne, czy fakt, że trzem samolotom rosyjskim towarzyszyły dwa chińskie, był zabiegiem celowym - zastrzegł pragnący zachować anonimowość przedstawiciel władz w Seulu.

Przed odbyciem wspólnych lotów chińskie maszyny wleciały w południowokoreańską strefę identyfikacyjną obrony powietrznej u południowo-zachodnich wybrzeży kraju. Podobne przypadki zdarzały się już w ostatnich latach - podkreślił ten urzędnik.

Sprawy nie skomentowały dotąd ani władze w Moskwie, ani w Pekinie. Ministerstwo obrony Korei Południowej zapowiedziało, że jeszcze we wtorek wezwie przedstawicieli ambasad obu krajów, aby złożyć formalny protest w związku z incydentem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl