"DJ", czyli taniec w dżungli. RECENZJA

/ mat.pras.

  

Co się dzieje, gdy dziewczyna z dobrego domu trafia na Ibizę? Nic dobrego. Polsko-brytyjski film „DJ” z Mają Hirsch w roli głównej to gorzka opowieść o tym, że spełnianie swoich marzeń to wycieczka przez pole minowe. W tym wypadku wybuchy będą w rytmie techno.

DJ Mini (Maja Hirsch) to uzdolniona muzycznie dziewczyna i wnuczka słynnego dyrygenta, w którego wcielił się Daniel Olbrychski. Próbując zrobić karierę w świecie muzyki klubowej, wciąż wpada w pułapki. Filmowa podróż po świecie tej specyficznej branży muzycznej to wycieczka przez gniazdo żmij, dżunglę i dom wariatów w jednym. Mini ma wybór – albo jest uczciwa, albo osiąga to, czego pragnie. W tym filmowym obrazie w rzeczywistości pogodzenie tych dwóch postaw jest jak próba połączenia wody z ogniem.

Reżyser Alek Kort traktuje klubowy świat równie powierzchownie jak swoich bohaterów. Jakby bał się wejść głębiej w emocje, jakby nie chciał zadawać niewygodnych pytań. Z jednej strony chce pokazać świat niebezpieczny, ale sam zachowuje przy tym wzmożoną ostrożność, która sprawia, że nic w tej historii nie jest potraktowane poważnie. Zamysł był dobry. Twórcy filmu w finale chcą dać swojej bohaterce to, czego pragnie ona na samym początku, kierując ją jednak na zupełnie inne tory i każąc jej płacić wysoką cenę. Pomysł znakomity. Ale jego realizacja przypomina jednak wodzenie palcem po mapie, a nie prawdziwą eksplorację. U Korta bohaterowie nie są z krwi i kości. Każe jedynie tańczyć im na parkiecie, a poczucie niedosytu widza próbuje zagłuszyć podkręconymi basami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podwyżki i nowe umowy. Radni PiS domagają się zmian

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

Zwiększenia o dziesięć procent stawek wynagrodzeń za usługi opiekuńcze oraz zmiany umów śmieciowych dla pracowników na umowy o pracę chcą wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Złożą w tej sprawie interpelację do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

We wtorek na konferencji prasowej szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wrocławia Michał Kurczewski poinformował, że interpelacja do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostanie złożona w środę.

- Złożymy interpelację wzywającą do zmiany warunków umowy. Chodzi a zwiększenie stawek godzinowych w ramach usług opiekuńczych o co najmniej 10 procent w stosunku do legalnego minimum 14,70 zł brutto oraz o zaoferowanie opiekunom możliwości świadczenia usług w ramach umowy o pracę na czas określony

 - powiedział Kurczewski.

Jak wyjaśnił, Gmina Wrocław od lat zleca podmiotom zewnętrznym usługi związane z organizacją i realizacją usług opiekuńczych dla podopiecznych MOPS-u w miejscu zamieszkania klienta; osoby wykonujące te usługi pracują na minimalnych stawkach w ramach umów śmieciowych.

- Z analizy umowy podpisanej przez miasto na lata 2017-2020 wynika, że głównym kryterium konkursu musiało być kryterium cenowe. Stawki godzinowe założone w ofercie to stawki minimalne, a część z nich jest już nieaktualna w związku z podniesieniem stawek godzinowych w rozporządzeniu przez rząd

 - podkreślił Kurczewski.

Radny zaznaczył, że opiekunowie z powodu takiego trybu zatrudnienia w konsekwencji nie mają zapewnionego płatnego urlopu.

- Pod okiem i najwyraźniej przy aprobacie obecnego prezydenta Jacka Sutryka, a byłego dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, są podpisywane umowy, które nie gwarantują nawet standardów obowiązujących w dyskontach. Solidarny Wrocław lansowany przez prezydenta Sutryka, to na pewno nie Wrocław, który znają opiekunowie zatrudnieni w ramach wspomnianej umowy

- ocenił Kurczewski.

Jak podał, stawki w innych miastach wynoszą od 17,65 zł do nawet 26 zł

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl