Nasz kraj potrzebuje mobilizacji!

  

W nadesłanym do nas oświadczeniu przedstawiciele Solidarnych 2010 apelują o integrację i współpracę środowisk niepodległościowo-patriotycznych w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Przedstawiciele stowarzyszenia Solidarni 2010 podkreślają, że Polska znajduje się w jednym z najtrudniejszych momentów swojej historii i apelują o integrację środowisk prawicowych oraz wyrażają swój sprzeciw dla tworzenia przed wyborami nowych partii politycznych.

Poniżej pełna treść oświadczenia Solidarnych 2010:

Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy!
 
Polska znajduje się w jednym z najtrudniejszych momentów w swojej historii! Na naszych oczach niszczy się system wartości, o który walczyły pokolenia Polaków. Nasz kraj potrzebuje mobilizacji, współpracy i solidarności wszystkich, którym leży na sercu dobro Ojczyzny.
 Apelujemy zatem do wszystkich osób związanych z Solidarnymi 2010, do wszystkich organizacji, całego środowiska patriotyczno – niepodległościowego w kraju i na świecie o solidarność, integrację i współpracę w nadchodzących jesiennych wyborach parlamentarnych.
 Na drodze do zwycięstwa i odrodzenia Polski stoją podziały i atomizacja społeczeństwa, jesteśmy więc zdecydowanie przeciwni tworzeniu przed wyborami nowych partii. Inicjatywy takie, zrodzone nawet z najlepszych intencji, są w tym szczególnym momencie zagrożeniem dla przywrócenia silnej, dumnej, solidarnej i w pełni suwerennej Polski. Rozproszenie kilku lub kilkunastu procent głosów może zdecydować o losach naszej Ojczyzny na długie lata.
 
Dlatego dzisiaj musimy wznieść się ponad podziały, osobiste czy partyjne ambicje i wybrać wariant NAJSKUTECZNIEJSZY, a więc taki, który umożliwi osiągnięcie naszego wspólnego celu – przywrócenie wartości, które przez lata wpajał nam błogosławiony Jan Paweł II.
 
Stowarzyszenie Solidarni 2010 jest ruchem społecznym, całkowicie oddolnym,
niezwiązanym z żadnym ugrupowaniem politycznym. Nikt z członków zarządu nie należy do żadnej partii politycznej. Uważamy jednak, że jesienne wybory to szansa na odsunięcie od władzy ludzi, którzy godzą w podstawowe interesy naszego kraju.
 
W tej wyjątkowej sytuacji politycznej jedyną szansę na taką skuteczną, pozytywną zmianę i uzyskanie bezwzględnej większości parlamentarnej upatrujemy we wsparciu w tych wyborach Prawa i Sprawiedliwości, w tym także osób, które znajdą się na listach tej partii, a reprezentować będą nasze szerokie zjednoczone środowisko patriotyczne.
 
Zachowując swoją tożsamość pragniemy przeprowadzić razem z Wami równoległą kampanię społeczną, która pobudziłaby świadomość obywatelską obojętnej, niedoinformowanej czy też zmanipulowanej części społeczeństwa. Jako liczne niezależne organizacje możemy mieć większe szanse oddziaływania niż partie polityczne. Wykorzystajmy ogromny potencjał, jakim są nasze struktury i kilkadziesiąt tysięcy ludzi! Wspólnie możemy organizować akcje, które będą miały realny wpływ na pobudzenie  świadomości politycznej naszych Rodaków i ich odpowiedzialności za losy kraju, na frekwencję wyborczą i podejmowanie właściwych, odpowiedzialnych  decyzji w jesiennych wyborach parlamentarnych.
 
Zagłosujemy na coś więcej niż partię, zagłosujemy na Polskę!
 
Bądźmy Solidarni z Własnym Krajem !
 
Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010:

Ewa Stankiewicz
Paweł Hermanowski
Beata Sławińska
Jacek Kazimierski

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Niemcy kłócą się z USA ws. Nord Stream 2. „Nikt nam nie przeszkodzi”

/ fdecomite CC BY 2.0

  

Niemiecki socjaldemokratyczny minister spraw zagranicznych Heiko Maas oświadczył dziś, że nawet ewentualne sankcje USA nie wstrzymają zbudowania gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku.

- Nikt nie przeszkodzi - powiedział Maas uczestnicząc w politycznym forum dyskusyjnym agencji dpa. Karne posunięcia Stanów Zjednoczonych mogą wprawdzie skłonić niektórych udziałowców tego przedsięwzięcia, w tym koncerny niemieckie, do wycofania się, ale nie doprowadzą do fiaska całego projektu - zaznaczył. Dodał, że wtedy Rosja urzeczywistniłaby go sama i nie miałoby się już wtedy żadnego wpływu na kontynuowanie tranzytu gazu przez Ukrainę.

Jak wskazał Maas, negocjacje w sprawie ukraińskiego tranzytu prowadzone są obecnie z udziałem Unii Europejskiej. - Wszystko to obróciłoby się wniwecz, gdyby wprowadzono sankcje, a ten gazociąg zostałby potem zbudowany przez samych Rosjan - podkreślił szef niemieckiej dyplomacji.

Rzecznik ambasady USA w Berlinie potwierdził w niedzielę, że ambasador Richard Grenell wysłał do realizujących projekt gazociągu Nord Stream 2 zachodnich koncernów list z zapowiedzią objęcia ich amerykańskimi sankcjami, jeśli nie wycofają się z tego przedsięwzięcia.

- List przypomina, że jakakolwiek firma współpracująca z rosyjskim sektorem energetycznych rurociągów eksportowych naraża się na sankcje USA z tytułu CAATSA (Ustawy o Przeciwdziałaniu Przeciwnikom Ameryki poprzez Sankcje) - oświadczył rzecznik, dodając, że budowie drugiego bałtyckiego gazociągu z Rosji do Niemiec sprzeciwiają się także inne państwa europejskie.

Odnosząc się do listu, Maas powiedział dziś, że nie jest jego zadaniem mówienie ambasadorom o tym, co im wolno, niemniej „o tym, czy (taki) sposób eksponowania siebie leży w interesie Stanów Zjednoczonych, muszą zdecydować już same Stany Zjednoczone”.

Formalnie jedynym udziałowcem spółki odpowiedzialnej za projekt Nord Stream 2 jest rosyjski Gazprom, ale podpisała ona umowy o finansowaniu tego przedsięwzięcia przez niemieckie koncerny Wintershall i Uniper oraz holendersko-brytyjski Shell, francuski Engie (dawniej GDF Suez) i austriacki OMV. Wszystkie te firmy energetyczne byłyby odbiorcami dostarczanego nowym gazociągiem surowca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl