- Prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych - poinformował dziś zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Dodał, że jest to najważniejsza ustawa dla reformy sądownictwa z punktu widzenia interesów obywateli.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że zawetuje ustawę o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Opozycja domagała się jeszcze trzeciego weto - ustawy o sądach powszechnych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lisiewicz: Duda pozostawił Polskę ze śmiertelną chorobą, ale uchronił ją od przeziębienia

Prezydent już wczoraj zapowiedział podpisanie nowelizacji Prawa o ustroju sądów powszechnych, ale nie było wiadomo kiedy się tak stanie.

Zwłaszcza, że środowiska sędziowskie i opozycja - po wczorajszej zapowiedzi weta - natychmiast zaczęły żądać coraz więcej.Dzisiaj okazało się, że ustawa już została podpisana.

- Ta ustawa zasadnicza, podstawowa, najważniejsza dla reformy z punktu widzenia interesów obywateli jest ustawą podpisaną, ona będzie wchodzić w życie - powiedział Mucha w radiowej Trójce o nowelizacji ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych.