Ciekawa przyjaźń serbskiego reżysera: popiera Putina i zagrał koncert na Krymie

Emir Kusturica, serbski reżyser (twórca m.in. komedii "Czarny kot, biały kot") i muzyk dał w niedzielę koncert na zaanektowanym przez Rosję Krymie.

mat.pras.
Emir Kusturica, serbski reżyser (twórca m.in. komedii "Czarny kot, biały kot") i muzyk dał w niedzielę koncert na zaanektowanym przez Rosję Krymie. To nie pierwszy raz, kiedy twórca publicznie przyznaje się do popierania Władimira Putina - w 2016 roku twierdził nawet,  że właśnie z tego powodu nie dopuszczono jego filmu do konkursu podczas festiwalu w Cannes.

Choć zdecydowana większość gwiazd i celebrytów krytykuje politykę prezydenta Rosji, są i tacy, którym po drodze z Władimirem Putinem. Swojej sympatii do Putina nie ukrywa m.in. Emir Kusturica, serbski reżyser i muzyk, który w niedzielę zagrał w Jałcie koncert ze swoją folk-rockową grupą No Smoking Orchestra:
 

W ramach pierwszej wizyty na Krymie Emir Kusturica obejrzy lokalizacje, które być może zainteresują go w kontekście planowanej realizacji nowego filmu


- podała w Symferopolu agencja TASS.
 

Muzyk przygotowuje się na specjalne spotkanie; planuje poświęcić uwagę wszystkim swoim wielbicielom, a po muzycznej części przedsięwzięcia kultowy reżyser opowie o swoich filmach i o twórczych planach


- informowano przed niedzielnym koncertem.

To nie pierwszy raz, kiedy reżyser przyznaje się do proputinowskich sympatii - w 2016 roku zarzucał środowisku filmowemu, że z tego własnie powodu wykluczono jego film ("Na mlecznej drodze") podczas festiwalu w Cannes, a kilka dni temu pochwalił politykę Putina do...walki judo, którą Władimir Putin trenuje od dziecka:
 

Myślę, że Putin wie, co robić: jego strategia to strategia dobrego judoki, który jest w stanie wykorzystać czyjąś siłę, by wypróbować ją na sobie. Rosja zawsze była bardzo silna


- powiedział Emir Kusturica.

Emir Kusturica (ur. 24 listopada 1954 r. w Sarajewie) jest serbskim reżyserem filmowym, scenarzystą, aktorem i muzykiem. Studiował w słynnej praskiej szkole FAMU, którą ukończył w 1978 r., realizując jako dyplom film krótkometrażowy pt. "Guernica". Jego filmy nagradzano Złotymi Palmami na Festiwalu Filmowym w Cannes (za "Ojciec w podróży służbowej" oraz "Underground"), Srebrnym Niedźwiedziem za "Arizona Dream" na festiwalu w Berlinie i Złotym Lwem za "Czy pamiętasz Dolly Bell?" na festiwalu w Wenecji. Ze swoją folk-rockową grupą No Smoking Orchestra nagrał dziesięć płyt. Sam gra w zespole na gitarze basowej.

 Źródło: PAP,pl.sputniknews.com,niezalezna.pl

 

#No Smoking Orchestra: #Kreml #Krym #Putin #emir kusturica

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo