Na Twitterze krąży film, który demaskuje prowokację posłanki Platformy Obywatelskiej Kingi Gajewskiej. Na filmie wyraźnie widać jej gest, po którym doszło do ataku na posła PiS Józefa Leśniaka. Podczas wtorkowych obrad w Sejmie poseł PiS z Limanowej został brutalnie popchnięty przez polityka PO Tomasza Lenza.

Oto jak zachowują się obrońcy "praworządności" i "państwa prawa". Na nagraniu widać, jak  poseł Tomasz Lenz (PO) podchodzi do Józefa Leśniaka z PiS i bardzo mocno go popycha. CZYTAJ WIĘCEJ: Poseł PiS zaatakowany w Sejmie przez agresywnego polityka PO - WIDEO

Dotarliśmy do nagrania na którym widać, jak do tego doszło. Najpierw posłanka Platformy Kinga Gajewska prowokuje nagrywając Jarosława Kaczyńskiego telefonem, który próbuje wyrwać jej z rąk Dominik Tarczyński (PiS). Po tym incydencie Gajewska wzywa "pomoc" wymownym gestem. Zbiegają się posłowie opozycji w wyniku czego Józef Leśniak zostaje zaatakowany przez agresywnego polityka PO.A tak wyglądał gest, którym Gajewska nawołuje swoich kolegów do ataku.