I wszystko jasne! Niezalezna.pl liderem po prawej stronie, przybywa Czytelników, rośnie zasięg

  

Kolejne badanie dotyczące popularności prawicowych portali i kolejne potwierdzenie - Niezalezna.pl jest niekwestionowanym liderem. Co równie ważne! W ciągu minionego roku znacząco wzrosła liczba odsłon naszego portalu, a zwłaszcza jego zasięg. Z kolei będący na drugim miejscu portal Wpolityce.pl, w tym samym czasie, sporo stracił. Mamy jeszcze dobrą wiadomość dla kolegów i koleżanek z portalu telewizjarepublika.pl - w ostatnich miesiącach jego "klikalność" bardzo mocno poszła w górę.

O wynikach badań Gemius/PBI dotyczących maja tego roku poinformował branżowy portal Wirtualnemedia.pl.

"W maju br. serwis Niezalezna.pl (Słowo Niezależne), związany z „Gazetą Polską Codziennie” i „Gazetą Polską”, odwiedziło 1,73 mln realnych użytkowników, czyli 6,31 proc. wszystkich polskich internautów. Wykonali oni 29,88 mln odsłon, a każdy spędził na stronie średnio 15 minut i 16 sekund" - czytamy we wnioskach.


Jest tam także informacja: "serwis wPolityce.pl (Fratria), związany z „W Sieci”, miał 1,37 mln użytkowników, o 357,5 tys. mniej niż Niezalezna.pl".

CZYTAJ WIĘCEJ: Polacy ocenili: Niezalezna.pl niekwestionowanym liderem po prawej stronie internetu!

W "TOP 10" prawicowych portali znalazła się również witryna Telewizji Republika (931,9 tys. użytkowników i 8,87 mln odsłon).

Bardzo ważne są dane dotyczące porównania z majem poprzedniego roku.

"W skali roku zasięg Niezalezna.pl wzrósł z 5,79 do 6,31 proc. (czyli o 8,98 proc.)" - potwierdzają Wirtualnemedia.pl - "Serwis zanotował wzrost liczby odsłon o 13,31 mln (czyli aż 80,3 proc.)".


  Z kolei Wpolityce.pl "straciło 0,61 pkt proc. zasięgu (to spadek o 10,85 proc.)" - dodają autorzy badania.

Z opracowania dowiedzieliśmy się również, że TelewizjaRepublika.pl zyskała 0,83 pkt proc. zasięgu (to 32,3 proc. w górę) i 1,66 mln odsłon (23 proc. w górę), przy spadku średniego czasu korzystania przez odwiedzającego o 3:10 minuty (czyli 19,4 proc.).
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,wirtualnemedia.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dzieci cudzoziemców uczą się w polskich szkołach. Ich grupa wzrosła w ostatnich latach

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/congerdesign

  

W roku szkolnym 2018/2019 w polskich szkołach uczyło się 44 tys. dzieci cudzoziemskich - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dane za ten rok szkolny będą dostępne na przełomie października i listopada. Po raz pierwszy znajdzie się w nich informacja o narodowości ucznia.

W ostatnich latach liczba dzieci cudzoziemskich w polskich szkołach znacząco wzrosła. W zeszłym roku szkolnym było to 44 tys. dzieci uczących się w ponad 7 tys. szkół, rok wcześniej - 30 tys. dzieci w prawie 6 tys. szkół, a w roku szkolnym 2015/16 - 14 tys. dzieci w ponad 3 tys. szkół. Według danych z 2018 r. najwięcej cudzoziemców uczyło się w szkołach w województwach: mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim.

Dane gromadzone są w Systemie Informacji Oświatowej prowadzonym przez MEN. Od tego roku szkolnego zbierane będą też informacje o narodowości uczniów.

Jak informuje ministerstwo edukacji, podstawą przyjęcia ucznia cudzoziemskiego do szkoły w Polsce są dokumenty wydane przez szkołę za granicą, w której uczeń spełniał obowiązek szkolny. Uczeń cudzoziemski ma prawo do co najmniej dwóch godzin lekcyjnych nauki języka polskiego w tygodniu. Przez 12 miesięcy może także korzystać z dodatkowych zajęć wyrównawczych z innych przedmiotów, jeśli taką potrzebę stwierdzi nauczyciel prowadzący. Łączny wymiar dodatkowych zajęć z języka polskiego i dodatkowych zajęć wyrównawczych nie może przekroczyć 5 godzin w tygodniu - podał resort.

Urząd ds. Cudzoziemców gromadzi tylko dane na temat dzieci, które są w trakcie procedury uchodźczej. Obecnie jest to ok. 850 dzieci w wieku szkolnym (w poprzednich latach liczby wahały się między 1,2 tys. w 2016 a 900 w 2018). Uczęszczają do 110 szkół publicznych na takich samych zasadach jak dzieci polskie. Większość mieszka obecnie w 10 ośrodkach dla cudzoziemców ubiegających się o ochronę międzynarodową.

Najwięcej przebywa w placówkach w Łukowie, Czerwonym Borze i Lininie. Przeważają wśród nich obywatele Rosji (w większości narodowości czeczeńskiej), Ukrainy i Tadżykistanu.

Dzieci w trakcie procedury uchodźczej są, tak jak wszystkie dzieci w Polsce, objęte obowiązkiem szkolnym. Kwalifikują się głównie do nauki w szkołach podstawowych. Urząd ds. Cudzoziemców zastrzega jednak, że dzieci ubiegające się o ochronę międzynarodową nie zawsze są uczniami klasy, do której kwalifikują się według wieku.

"Związane jest to z indywidualną historią dziecka np. lukami w edukacji" - poinformował PAP urząd.

Czas pobytu w polskich szkołach dzieci, które są w trakcie procedury uchodźczej, jest bardzo różny, od tygodnia do - w skrajnych przypadkach - kilku lat. "

Procedura uchodźcza bywa wykorzystywana w celu dostania się do Strefy Schengen, więc cudzoziemcy przyjeżdżają na pewien okres, są w trakcie procedury uchodźczej, ale w około połowie przypadków nie czekają na jej zakończenie i wyjeżdżają z Polski, najczęściej do krajów Europy Zachodniej. Jeśli cudzoziemiec zostanie w kraju i otrzyma decyzję negatywną, ma prawo wnieść odwołanie i skargę do sądu administracyjnego. Wykorzystanie całej odwoławczej ścieżki prawnej wpływa na łączny czas postępowania i ewentualnego pobytu dziecka w szkole"

- powiedział rzecznik prasowy Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Jakub Dudziak.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl