​Wymyślił WOŚP i KOD, a swoje imię zawdzięcza Świerczewskiemu „Walterowi”. WIDEO

  

– Walter Chełstowski, który wymyślił WOŚP, jest też autorem pomysłu powołania KOD. To towarzystwo nie jest bezpłodne intelektualnie, oni cały szukają skutecznych sposobów na walkę z tradycją, polskością, ideą niepodległości, samostanowienia Polaków – uważa poseł PiS Stanisław Pięta. Obejrzyj „Wywiad z chuliganem” nie tylko o Jerzym Owsiaku!

Jerzy Owsiak zachwala już tegoroczny Woodstock. Poseł Stanisław Pięta nie ma wątpliwości, jakie są prawdziwe cele Owsiaka.

Akademia Sztuk Przepięknych? Na oko co drugi gość to agent 

– mówi.

Przypomnijmy, że jej gośćmi byli m. in. Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski, Tadeusz Mazowiecki, Marek Belka, Monika Olejnik, Tomasz Lis, Jacek Żakowski, Bogusław Wołoszański, Agnieszka Holland, Maciej Stuhr oraz generał Mirosław Różański, który protestował przeciwko zmianom w wojsku wprowadzanym przez Antoniego Macierewicza.

Pan Owsiak występuje jako autorytet. Kiedy kończą się argumenty polityczne, to wchodzi czołowy dobroczyńca III RP, który mówi: ten jest dobry, ten jest zły, temu trzeba z bańki, bo ma złe zdanie o „Bolku” 

– mówi o roli Owsiaka poseł Pięta.

W „Wywiadzie z chuliganem” jest też mowa o tym, jak Jerzy Owsiak i pomysłodawca WOŚP Walter Chełstowski, zawdzięczający swe imię generałowi Karolowi Świerczewskiemu, który „kulom się nie kłaniał”, stworzyli instytucje spełniające rolę bezpiecznika systemu, pilnującego, by młodzież nie zbuntowała się niewłaściwie.

Rozmowa z Piotra Lisiewicza z posłem Stanisławem Piętą w „Wywiadzie z chuliganem” poniżej:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl