Znamy szczegóły wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Biały Dom: Prezydent wygłosi „ważne przemówienie”

  

Szef MSZ Witold Waszczykowski i szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski na wspólnej konferencji prasowej przedstawili główne założenia wizyty prezydenta USA w Polsce. Podkreślali, że wizyta Donalda Trumpa w Polsce pokazuje, że Polska jest ważnym sojusznikiem USA i ważnym partnerem w ramach NATO. Z kolei rzecznik Białego Domu zapowiadając wizytę prezydenta USA ujwniał, że Polsce Donald Trump wygłosi „ważne przemówienie”.

Minister Waszczykowski poinformował, że Polskę odwiedziła już grupa robocza Białego Domu przygotowująca tę wizytę. Pytany o program wizyty Donalda Trumpa w Polsce, szef MSZ odparł, że na razie rozmowy dotyczą Warszawy.

- Rozumiemy, że znaczna część spotkań prezydenta USA w Polsce będzie poświęcona sprawom bezpieczeństwa międzynarodowego, bezpieczeństwa naszego regionu - powiedział szef polskiej dyplomacji podczas spotkania z grupą korespondentów polskich mediów w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie.

Z kolei szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski potwierdził, że możliwość złożenia wizyty w Polsce poruszył prezydent Andrzej Duda podczas rozmowy z Donaldem Trumpem podczas ostatniego szczytu NATO w Brukseli. Krzysztof Szczerski zwracał uwagę, że wizyta prezydenta Trumpa w Polsce będzie „obejmowała zarówno spotkania dwustronne, jak i spotkania z przywódcami regionu w ramach inicjatywy Trójmorza”.

- Taki program wizyty wzmacnia rolę Polski jako rzecznika regionu, czego przejawem był ostatni sukces Polski w postaci wyboru do Rady Bezpieczeństwa ONZ z naszego regionu – mówił Krzysztof Szczerski.

Wizytę prezydenta prezydenta USA w Polsce potwierdził oficjalnie Biały Dom.

- Wizyta prezydenta Trumpa w Polsce potwierdzi niezachwiane oddanie Ameryki wobec jednego z jej najbliższych sojuszników w Europie. Wizyta podkreśli priorytety administracji prezydenta Trumpa w kwestii wzmocnienia kolektywnej obrony NATO - poinformował rzecznik Białego Domu w oświadczeniu.


Ponadto rzecznik Białego Domu zapowiedział, że podczas wizyty w Polsce prezydent USA wygłosi „ważne przemówienie”, aby zademonstrować silne związki z Europą Środkową oraz będzie uczestniczył w spotkaniu na szczycie państw Trójmorza.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Nowoczesny” radny będzie bronił klimatu. Na pierwszy ogień wziął... szkolne stołówki

Zdjęcie ilustracyjne/Marek Szolc z prawej strony/ / youtube.com/print screen/@Jej Perfekcyjność

  

Warszawski radny Nowoczesnej wpadł na "genialny" pomysł i postanowił się nim podzielić w mediach społecznościowych. Marek Szolc wymyślił, żeby w stołecznych szkołach wprowadzić "Dzień wegetariańskich posiłków". Swoją inicjatywę uzasadnił troską o zdrowie dzieci oraz - a jakże - ochroną klimatu. Nowoczesny radny nie dostrzegł jednak czegoś, co wydaje się dla większości Polaków oczywiste. Dzień "bezmięsny" w szkolnych stołówkach funkcjonuje od dziesięcioleci, ale... z zupełnie innej niż ochrona klimatu przyczyny.

"Dzień wegetariańskich posiłków w warszawskich szkołach - jesteście za? Dieta wegetariańska jest pełnowartościowa, lepsza dla zdrowia i lepsza dla klimatu. W swojej interpelacji proponuję, by przetestować w paru szkołach, czy uczniom spodoba się to rozwiązanie. Wierzę, że tak!"

- napisał w mediach społecznościowych warszawski radny Nowoczesnej Marek Szolc, załączając pismo, jakie wystosował w tej sprawie do Rafała Trzaskowskiego.

Pomysł radnego Nowoczesnej komentowano w dość żartobliwym tonie, wskazując na fakt, że zwykle w każdy piątek w szkołach serwowane są dania bezmięsne i nie koniecznie wiąże się to z wegetarianizmem.

"Ja mam wege dzień od dziecka w każdy piątek, no jak byłem mały to trafiała się ryba ;) Mam nadzieję, że następnym krokiem przywracania chrześcijańskich tradycji do szkół, ze strony pana radnego będzie pilotaż porannych modlitw przed rozpoczęciem lekcji ;)"

- napisał Łukasz Jankowski, dziennikarz radia Wnet, komentując inicjatywę Szolca.

"Piątek to dzień bez mięsa. Żadne to odkrycie, my katolicy to wiemy. Mięso jest potrzebne dla młodego organizmu, a pan niech nie wciska nam nowoczesnych kitów. Oddychanie też powstrzymamy 2 razy w tygodniu w imię ochrony klimatu"

- czytamy w kolejnym komentarzu.

Pomysł radnego Nowoczesnej skomentował także wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl