​Prezydent RP zachował klasę w obliczu gwizdów KOD-ziarzy. WIDEO

  

- Bardzo dziękuję za liczne zjawienie się zarówno zwolenników, jak i tych, którzy mają w paru kwestiach odmienne niż ja zdanie na temat tego, jak powinny być prowadzone polskie sprawy – powiedział dziś z uśmiechem na ustach, podczas wystąpienia przed mieszkańcami Gliwic, prezydent Polski Andrzej Duda. Była to jego reakcja na gwizdy i próby zagłuszania wystąpienia przez grupkę przedstawicieli KOD.

Prezydent Duda odwiedził dziś Gliwice, gdzie upamiętnił ośmiu mieszkańców tego miasta, którzy zginęli w czasie powstań śląskich. Przy ich zbiorowym grobie na miejscowym cmentarzu prezydent złożył wieniec. Kilka godzin później głowa państwa wystąpił na wiecu przed licznie zebranymi mieszkańcami Gliwic. Wśród nich znalazła się też grupa przedstawicieli KOD za transparentami, flagami UE, transparentem i wuwuzelami.

W momencie, kiedy prezydent Duda zaczął witać się z zebranymi, KOD-ziarze zaczęli gwizdać w gwizdki i dudnić w wuwuzele, starając się zagłuszyć głowę państwa.

Wszyscy zebrani goście, drodzy mieszkańcy Gliwic i Górnego Śląska. Bardzo dziękuję za liczne zjawienie się zarówno zwolenników, jak i... tych, którzy mają w paru kwestiach odmienne niż ja zdanie na temat tego, jak powinny być prowadzone polskie sprawy

– powiedział Andrzej Duda, po czym zrobił pauzę, czekając, aż KOD-ziarze przestaną hałasować.

Na nagraniu TVP Info widać, jak pozostali zebrani odwrócili się do KOD-ziarzy i zaczęli robić im zdjęcia oraz nagrywać wideo.
Miłośnicy byłej już partii rządzącej zapewne biliby brawa, gdyby na scenę wyszedł były prezydent RP Bronisław Komorowski. Choć ten polityk miał akurat mniej tolerancji dla przeciwników swoich poglądów na ustrój państwa. Tak w podczas kampanii wyborczej w kwietniu 2015 r. podczas wiecu w Stargardzie Szczecińskim Komorowski nie potrafił zapanować nad emocjami. A właściwie nad nerwami. Z zaciśniętymi ze złości ustami, prezydent wygrażał pięścią, krzyczał. W ten sposób zareagował na mieszkańców miasta, którzy przywitali go transparentami „Precz z Szogunem” i głośno domagali się śledztwa w sprawie Fundacji Pro Civili.

CZYTAJ WIĘCEJ: Komorowskiemu puściły nerwy. Krzyczał, wygrażał pięścią i znowu było o kurach. WIDEO

Stanowią świetną ilustrację tego, między kim a kim będziecie państwo wybierali 10 maja. Są tacy, którzy pewnie będą chcieli głosować na awanturę, na kłótnię, na nieumiejętność współpracy, na stwarzanie zagrożenia, na niezgodę narodową. Ale nas jest więcej! Tych, którzy chcą Polski bezpiecznej i Polski zgodnej

- grzmiał wówczas Komorowski.

A pod koniec, aby zilustrować co będzie, jeżeli Andrzej Duda zostanie prezydentem, przeszedł na wątek „drobiu”...

Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą...

- stwierdził kandydat Platformy. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE gotowa opóźnić brexit?

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/TeroVesalainen

  

Unia Europejska przesunie brexit do lutego 2020 roku, jeśli premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nie będzie w stanie przeforsować uzgodnionego porozumienia w Izbie Gmin w nadchodzącym tygodniu - podał "The Sunday Times".

Jak ujawniają źródła dyplomatyczne, opóźnienie miałoby być "ruchome", co oznacza, że Wielka Brytania może wyjść z UE wcześniej - 1 lub 15 listopada, grudnia lub stycznia - jeśli umowa zostanie ratyfikowana przed końcem najbliższego tygodnia.

Żadna decyzja nie zostanie podjęta, dopóki państwa UE nie ocenią szans na przyjęcie przez parlament porozumienia o warunkach wyjścia, czyli na pewno nie zapadnie przed wtorkiem. Natomiast jeśli Johnson będzie miał poważne kłopoty z przyjęciem umowy w Izbie Gmin lub jeśli posłowie wymuszą drugie referendum, wówczas kraje UE, a zwłaszcza Niemcy, będą naciskać na dłuższe przesunięcie, być może do czerwca przyszłego roku - podaje "The Sunday Times".

Cytowany przez gazetę Norbert Roettgen, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Bundestagu i jeden z najważniejszych polityków chadeckiej partii CDU kanclerz Niemiec Angeli Merkel, opowiada się za dłuższym opóźnieniem. "Rada Europejska powinna teraz zdecydować o ostatnim, długim opóźnieniu, dając Wielkiej Brytanii czas na przygotowanie się do wszystkich możliwych rozwiązań, w tym drugiego referendum" - powiedział.

Antti Rinne, premier Finlandii, która sprawująca obecnie przewodnictwo w Radzie UE, będzie współpracował z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w celu przeprowadzenia w ciągu najbliższych kilku dni konsultacji z unijnymi rządami. On również powiedział, że zapewnienie dodatkowego czasu Wielkiej Brytanii jest sensowne.

Według źródeł dyplomatycznych najbardziej prawdopodobną opcją jest podjęcie decyzji, że trzymiesięczne opóźnienie brexitu, zgodnie z tzw. ustawą Benna, do 31 stycznia 2020 roku, jest czysto "technicznym przedłużeniem". Taka decyzja może nawet nie wymagać od przywódców UE zorganizowania dodatkowego szczytu w poniedziałek 28 października i mogłaby zostać uzgodniona w drodze wymiany listów ambasadorów w Brukseli - pisze "The Sunday Times".

UE będzie musiała natomiast zorganizować nadzwyczajny szczyt, jeśli konieczne będzie przesunięcie brexitu poza 31 stycznia 2020 roku, gdyby porozumienie utknęło w Izbie Gmin lub deputowani odrzucili je, nie podejmując decyzji w sprawie nowego referendum ani nie odwołując wniosku o wyjście z UE.

Jak podkreśla "The Sunday Times", głównym pytaniem dla UE, a zwłaszcza dla Francji, byłby "cel" kolejnego długiego opóźnienia. Amelie de Montchalin, francuska minister ds. europejskich, powiedziała gazecie "Journal du Dimanche", że "niepewność polityczna" musi się skończyć. "Powinniśmy przestać wierzyć, że w interesie wszystkich leży wstrzymanie wszystkiego na sześć miesięcy, a potem wszystko będzie lepiej" - powiedziała minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl