niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Kongres „Polska Wielki Projekt” TRANSMISJA NA ŻYWO

Dodano: 19.05.2017 [12:03]
Kongres „Polska Wielki Projekt” TRANSMISJA NA ŻYWO - niezalezna.pl
foto: polskawielkiprojekt.pl
Przed nami kolejny dzień debat w ramach idei „Polska Wielki Projekt”. Dyskusję otworzy wicepremier Mateusz Morawiecki, zapraszając do rozmowy na temat strategicznych wyzwań rozwojowych stojących przed Polską w najbliższych dekadach.

Misją przyświecającą kongresowi jest dyskusja nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską i Europą. Wśród zgromadzonych znajdują się wybitni myśliciele i praktycy, czołowi przedstawiciele świata nauki, gospodarki, kultury i życia publicznego. W debatach uczestniczy kilkuset gości z całej Europy. Kongres uświetni również, uroczyste wręczenie Nagrody im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (sobota 20.05) oraz Medalu „Odwaga i Wiarygodność” (niedziela 21.05). Głównym organizatorem kongresu jest Fundacja Polska Wielki Projekt. Współorganizatorami są : Instytut Inicjatyw Publicznych, Ośrodek Myśli Politycznej, Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej i Stowarzyszenie Młodzi dla Polski. 

Zapraszamy na transmisję na żywo z kongresu „Polska Wielki Projekt”.


 
Szczegółowy program dzisiejszych debat:

12:05 - 12:30 Słowo wstępne
Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów
 
12:30 – 14:00 - Gdzie kończy się wolność gospodarcza – ponadnarodowe wyzwanie walki z optymalizacją podatkową
Paneliści:
Maciej Żukowski – dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów
dr Marek Dietl – doradca Prezydenta RP, adiunkt w katedrze Ekonomii II Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Cezary Kaźmierczak – publicysta, wydawca i przedsiębiorca, od 2010 prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
Mariusz Adamiak, dyrektor biura strategii rynkowych PKO BP
 
14:15 – 15:45 - Polska wobec globalnej gospodarki opartej na danych
Paneliści:
dr Jarosław Tworóg – wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji
Piotr Janczyk – współzałożyciel i prezes Bilander Group
Marcin Chludziński – prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
Jadwiga Emilewicz – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju
 
17:30 - 19:00 - Nowe Bretton Woods. Czy jest potrzebny nowy globalny kontrakt społeczny?
Paneliści:
Mateusz Morawiecki – wicepremier, minister rozwoju i finansów
dr Jonathan Ostry – wicedyrektor w Departamencie Badań, Międzynarodowego Funduszu Walutowego
Michael Pettis – wykładowca w Szkole Zarządzania Guanghua Uniwersytetu Pekińskiego
 
15:45 - 17:15 - Budowa polskiego kapitału fundamentem polskiej wolności
Paneliści:
Paweł Surówka – prezes PZU SA
Paweł Borys – prezes Polskiego Funduszu Rozwoju
Jerzy Kwieciński – sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju
Ernest Pytlarczyk – główny ekonomista mBank
Paweł Dobrowolski – ekspert ds. gospodarczych w Instytucie Sobieskiego
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Bardzo ciekawe i madre wystapienia Kazmieczaka.

I bezradnosc calkowita Zukowskiego, ktoremu z braku argumentow puscily nieco nerwy (koniec pierwszego panelu).

Panie Zukowski, chocby Irlandia miala podatki od obrotow, o czym jak widac nie mial pan pojecia.

Irlandia wchodzac do UE zrezygnowala z tego swietnego modelu i wprowadzila VAT.

strategi dla Polski:

1) stopniowy polexit - UE chce zdechnąć na socjalizm - proszę bardzo ale bez nas!

2) zacieśnianie kontaktów gospodarczych i politycznych w ramach międzymorza.

3) budowa via karpatia - wielopasmowej autostrady i towarzyszącej jej lini kolejowej na trasie Delta Dunaju - Estonia.

4) na Polskim odcinku w oparciu o via Karpatia rozpoczęcie eksploatacji gazu ziemnego w chełmskim, węgla kamiennego w okolicach rejowca i ród polimetalicznych (m.in. tytan) w Suwalskiem. Oraz budowa siecie fabryk i zakładów przetwórczych.

Dodałbym koniecznie zacieśnienie współpracy gospodarczej i militarnej na linii USA-GBR-Polska (Międzymorze) -Skandynawia i gospodarczej z Chinami oraz rozpoczęcie wydobycia naszego gazu z łupków (to nie prawda że jest nieopłacalne wydobycie tylko...tajemnica poliszynela...w skrócie, koncerny wycofały się, bo przewalono je na umowach i nie tak to miało być). Co do współpracy militarnej nie chodzi mi tyle o obecność wojsk (choć aktualnie jest to pożądane bo i konieczne) ale finansowe zaangażowanie się w naszą modernizację armii docelowo. Unia Międzymorza jako gospodarczy związek suwerennych państw brzmi całkiem dobrze. Mało tego jest to co raz bardziej realne, choć rzecz jasna spotka się ze zmasowaną krytyką, a nawet ośmieszaniem ze strony lewactwa, bo rzeczą jasną jest że jest im to nie na rękę. Najwyższa pora, by nie była to już tylko idea, ale realne i szybkie działania (słabnące z wolna Niemcy, rozpadająca się UE, relatywnie słaba Rosja, rosnąca Polska, tak korzystny układ geopolityczny nie będzie trwał przecież wiecznie). Tu już nie ma czasu tylko mówić o "idei". Trzeba zdecydowanych i szybkich kroków.

Przepraszam ale nie tylko gaz ale jeszcze większą tajemnicą poliszynela jest ropa w Polsce. Nie zapominajmy o tym.

Panie Morawiecki możesz sobie Pan tworzyć projektów bez liku i Wielka Polska, Srednia Polska czy Mala Polska bez znaczenia. Dopóki nie będzie przemyslu polskiego z prawdziwego zdarzenia nie mamy o czym rozmawiać. Montownie, hurtownie czy markety to sobie możecie......uskuteczniać ale co najwyżej projekt "Wielki polski handel albo Wielki polski targ. Koniec kropka.

Panie Morawiecki co będzie jak się wycofa z Polski kapitał zachodni?Nie mamy swojego przemysłu,sklepów,tylko montownie.Gdzie Polacy pracują jako niewolnicy.Dlaczego zrezygnował pan ze stanowiska prezesa w banku,zarabiając 350000 tyś złotych.Teraz pan zarabia ok.16000 tyś złotych.Jeżeli Polskę chwali Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy,to Polska jest już nad przepaścią.

Zachodni kapitał to jest nawet na Białorusi. On się nie wycofuje, nawet jak plują mu w twarz. A tu ma ekstremalnie przyjemne warunki. Skandalicznie przyjemne, kosztem naszych firm oczywiście. Czy będzie UE czy Międzymorze kapitał myśli jak kapitał i się nie obraża. Dopóki sami nie wywalą to będzie siedział. Poza tym zachodni kapitał to nie tylko UE (czyt. Niemcy), ale i USA, GBR, Skandynawia (trzeba by ją włączyć w tą ideę, może i Austria?)Uprawiasz słowne lewactwo rodem z lat 90-tych vel. Balcerowicz, gdy właśnie czkawką nam się odbija teraz "zachłyśnięcie się zachodnim kapitałem". Tak nas w konia zrobiono, niszcząc a następnie przejmując rzekomo nierentowny polski przemysł i sprowadzając do roli wasala. Perfidne to i przebiegłe było owszem. Na szczęście widzę że zaczynamy trzeźwieć. Poza tym ten Twój niemiecki kapitał to nam grube biliony za II WŚ wisi. A co wisi nie utonie.

Inwestorzy po prostu szukają okazji jak i w miarę dla nich korzystnych warunków, nic nowego.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl