niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Były szef BOR gen. Marian Janicki zeznaje ws. Arabskiego. Przesłuchanie niejawne

Dodano: 19.05.2017 [10:48]
Były szef BOR gen. Marian Janicki zeznaje ws. Arabskiego. Przesłuchanie niejawne - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
W procesie byłego szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego i innych oskarżonych przez część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 r. Zeznaje dziś były szef Biura Ochrony Rządu gen. Marian Janicki. Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że ze względu na konieczność zachowania tajemnicy działań ochronnych Biura Ochrony Rządu, to przesłuchanie, podobnie jak wcześniejsze przesłuchania świadków związanych z BOR, będzie niejawne.

Cała rozprawa odbywa się w specjalnie zabezpieczonej sali sądu, do której dziennikarze nie mają wstępu. Przesłuchanie Janickiego zaplanowano na godzinę 11:00. Były szef BOR w sądzie stawił się już przed 10:00. O tym, co dzieje się na niejawnej rozprawie, nie można udzielać informacji. Publiczne rozpowszechnianie wiadomości z rozprawy prowadzonej z wyłączeniem jawności jest przestępstwem, za które grożą kary grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Na 5 czerwca świadkiem ma być b. wiceszef BOR gen. Paweł Bielawny - prawomocnie skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu za nieprawidłowości przy ochronie wizyt Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w kwietniu 2010 r.

Prywatny akt oskarżenia przeciwko Arabskiemu i innym złożono w sądzie w 2014 r. - po tym, gdy cywilna prokuratura prawomocnie umorzyła śledztwo ws. organizacji lotów prezydenta i premiera do Smoleńska. Oskarżycielami prywatnymi są bliscy kilkunastu ofiar katastrofy, m.in. Anny Walentynowicz, Janusza Kochanowskiego, Andrzeja Przewoźnika, Władysława Stasiaka, Sławomira Skrzypka i Zbigniewa Wassermanna. W rozprawach uczestniczą dwaj prokuratorzy. Podsądni nie przyznają się do zarzutów.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jaki inteligentny wyraz ryja ma ta świnia.

Cóż, może czs już, by zdrajcy, którzy doPrOwadzili do wymordowania polskiej elity, zaczęli swoje zasłużone urlopy we Wronkach, Rawiczu czy Strzelcach Opolskich...

Obydwu dziadów: Janickiego i Bielawnego zdegradować i posadzić! Za celowe, bo chyba nie są aż takimi matołami, co nie znają się na robocie, nie zapewnienie bezpieczeństwa 96 Polakom.

Za PO hasło brzmiało tak: „POlska Wielki Przekręt”

Czy nie za dużo tych "niejawnych przesłuchań"?
Co takiego Janicki mógłby powiedzieć, czego nie wiedziałby na przykład rosyjski wywiad?

Pajac z sb!

tą łachudrę to bez sądzenia powinno się pow***** za jaja
na cienkim drucie, a tylko po to aby cienko śpiewał ,o wszystkich współ-sprawcach i o wszystkich szczegółach tego zamachu.

On myśli! Ta fizjonomia to symbol generowanych generałów IIIRP.

Fotograf na tym zdjęciu bardzo dobrze uchwycił tęsknotę za inteligencją tak POwszechną w tej formacji.

E tam , łachudry i przygłupy nie tęsknią za inteligencją bo nie wiedzą co to jest. Fotograf po prostu zrobił zdjęcie przygłupowi.

Oooo, jeszcze jedna zakała rodzaju ludzkiego . Mały generałek w wielkiej czapie z wężykiem. Rzadki przykład awansu generalskiego za przyczynienie się do śmierci 96 Polaków ,,przez Bula -Komoruskiego

Po udowodnieniu winy odebrać stopień generalski, bo za to, ze nie dopełnił obowiązków służbowych i naraził na śmierć najwyższą osobę w państwie i najwyższych rangą generałów powinien trafić do kryminału na wiele lat!!!

Janicki powinien byc skazany i to bezapelacyjnie.

...jestem za!!!...
scorpion valdi

zastanawiam się do kogo ten apel kierujesz? bo ja swoje na wyborach zrobiłem, tylko efektów nie ma. Zero aresztowanych z PO! Zero! na setki afer. Czy to nieudolność, czy zmowa jakaś polityków, że są specjalną kastą, która siebie nie rusza

jakie zero, przeciez wielu siedzi oszustow kradnacych kamienice

Ile trwa proces rozwodowy trollu?

Śledztwo i proces w takiej sprawie jak ta, przeciw agentom służb specjalnych, trwa wszędzie na świecie długo.

Gdyby poprzedni rząd chciał był sprawę wyjaśnić, byłaby już wyjaśniona i winni ukarani.

Ale PO z oczywistych względów nie było tym zainteresowane.

Zero pomyślunku , ale czego wymagać od kawałka ruskiej blachy

Dlaczego druzyna tuSSka jest jeszcze na wolnosci ??? Dlaczego rzeplinski jest na wolnosci ? ZDRAJCOW POD MUR I UTYLIZOWAC , KTORZY SZKODZA ANTYPOLSKIE WARCHOLYI-jesli PIS z takimi skurwy....mi nie zrobi porzadku to przyjdzie i na nich czas

zarówno nieudolny Janicki jak i cyngiel Lis pozostaja w sferze slodkiego pierdzenia i obrzucaja blotem ludzi, którzy nie zyja i nie moga sie juz bronic. A to najgorszy styl politycznej nekrofilii.

Przesłuchują komorowskich generałów.

Wiadomo ze Turowski to agent ruski nienawidzacy Polski i on bral udzial na 100% w zamachu!!!...Zamach "nagral" Zdradek a maczali palce Arabski,Janicki,Bul i rózne kozieje...natomiast Tuskowi dali zadanie "POsprzatac", zagmatwac,tuszowac i z laskami,hypkimi wprowadzac Polaków w blad za POmoca "pancernej brzozy"!!!...A proKURWAtura wojskowa miala udawac sledztwo i morde drzec na rodziny ofiar...A niejaka komisja Millera przyklepac raPOrt Anodiny!!!...I...NIGDY!!! nie dopuscic do miedzynarodowego sledztwa!!!...A jesli chodzi o scierwa ruskie to o wszystkim decydowal kurdupel PUTAS!!!

Był generałem będąc szefem BOR. Poszedł do cywila to żaden z niego generał. Zresztą w służbie też był do niczego

co to za gęba, ofiara badań prenatalnych, uszedł aborcji jako niepełnosprawny. Chyba sam Bóg go prowadzi skoro do takich zaszczytnych funkcji doszedł.

Judasz Iskariota...

...również urodził się do wykonania tylko jednego zadania, do zdrady. Nie wszystkie plany Boga musimy rozumieć.

W 3-ciej erpe kierowcy różnych meneli robili niesamowite kariery bo wiedzieli o menelach więcej niż ich żony.A poza tym powinien w sądzie występować nie jako świadek ale jako oskarżony.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl